אומנות מתפרצת: היצירתיות שבעבודת העיצוב

האם יש הבדל בין אמן יוצר לבין מעצב פנים? בשני המקרים מדובר על הפיכת חלום ומחשבה למציאות, ותרגום הרוח לחומר. אז מה בכל זאת ההבדל ביניהם? המעצבת דפנה זומרפלד המחישה לנו בשני פרויקטים את היצירתיות האומנותית בשילוב הקשבה עיצובית

דפנה זומרפלד

ישנם הרבה קווי דמיון בן אמן לאדריכל: שניהם בעלי מעוף ויצירתיות, הם יוצרים משהו חדש מהקיים, הם אנשי חזון ועשייה. אך בכל זאת יש שוני בן השניים. אמן שם את אמירתו וחלומו במרכז העשייה ויוצר סביבם את יצירת האמנות שלו והקהל פוגש ומתחבר אליו רק בסיום היצירה. בעוד שאדריכל פנים שם את אמירתו וחלומו של בעלי הבית במרכז היצירה שלו, ויוצר סביבם את החלל והיצירה, תוך ליווי והכוונה לתוצר הסופי.

 

האמנות היא למצוא את האיזון בין רצונו של הלקוח, לבין השפה הייחודית של אדריכל הפנים, כאשר הוא מביא את עולמו היצירתי והעשיר ומתאים אותו ומבלי להיות מקובע לסגנון עיצובי מסוים. אך כמו שהאומן יוצר אלמנטים שונים מאותו חומר כך גם מעצב הפנים, מעצב ומתאים את יצירותיו כל פעם מחדש לרצונות דיירים.

משטח במטבח בזוית

 

 

בפרויקט הנוכחי, שתי הדירות תוכננו ובוצעו במקביל על ידי דפנה זומרפלד, מעצבת פנים, כאשר שתיהן תוכננו למשפחות צעירות עם ילדים. שתי הדירות נרכשו מפרויקט יזמות ושודרגו לאחר קבלת המפתח מהקבלן. למרות סיפור הרקע המשותף, הדירות עוצבו באופן שונה לגמרי מאחר ולכל משפחה אופי, צרכים וחלומות שונים.

 

קיר טלויזיה

 

למשפחה אחת היה חשוב לשים את הדגש לרושם שמשאירה הדירה למבקריה ולכן ניתן דגש על תכנון קומת הכניסה של דירת הדופלקס, באופן שיענה על הצורך הזה. אזור הבישולים הכבדים תוכנן  במטבחון צדדי החבוי מעיני האורחים. קיר הטלוויזיה המשולב עם הקמין משתרע על שתי הקומות באלמנט קוביסטי מואר שמושך את תשומת הלב. חדרי המגורים של המשפחה מוקמו בקומה השנייה. גשר העץ המוביל לחדר השינה של ההורים נתן מענה למקסום החלל וליצירת חלל נוסף, לטובת חדר סגור לארבעת הילדים של המשפחה.

 

מטבח מודרני

מדרגות מרחפות

 

קיר כוח מואר

חדר שינה

 

חדר רחצה

חדר רחצה

קמין

המשפחה השנייה שמה דגש על תכנון אזורים ציבוריים מרווחים לטובת פעילות המשפחתית. אזור המשחק והבילוי המשותף עמדו במרכז היצירה והעשייה, ונוצרו אזורים להתכרבלות ולאווירה חמימה ומשפחתית. מרכז הבית תוכנן סביב המטבח עם חצי אי כמרכז התכנסות המשפחה ואורחיה.

 

סלון מודרני

ספריה בסלון

 

קיר בריקים בפינת אוכל

 

דלפק אוכל

חדר משחקים

 

מסדרון

 

חדר רחצה

 

"למרות השוני הכול כך מובהק אני מאמינה שהעוצמה  דווקא שרויה בשקט, בקווים ברורים ושפה נקייה שפורצת את הדמיון של הלקוח. הדירות מתוכננות בסגנונות שונים לגמרי, תוך שמירה על קו עיצובי אלגנטי חוצה זמנים המשאיר את עיצוב הדירה רלוונטי ומרשים לשנים רבות" לדברי דפנה זומרפלד.

 

על המעצבת


דפנה זומרפלד מעצבת פנים עם ניסיון של מעל 24 שנים בתחום. גדלה ולמדה אדריכלות פנים בגרמניה אשר בסיומן עלתה לארץ. זומרפלד מביאה איתה דייקנות ומקצועיות בשילוב המנטליות התוססת של המזרח התיכון. היא דואגת תמיד להיות וורסטילית תוך הקפדה על פרטים הקטנים, עם שאיפה למצויינות.

דפנה זומרפלד

 

 

 

 

רשימת ספקים חלקית לשני הפרויקטים:

קרמיקה: נגב קרמיקה
מטבח: לוגת
פארקט: שטיחי עדן
תאורה: thomas  ודורי קימחי

תאורה: דורי קימחי

שיש: מודי קרמיקה

קמין: א.ברפמן

 

553
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריצוף
איזה ריצוף יש בדירה הראשונה?

בודק...