התחלה חדשה: אחרי 16 שנה זכה הבית לנעורים מחודשים

המטבח שודרג עם דלפק, השידה קיבלה תוספת של ספריה דו צדדית, ארון אחסון נוסף בכניסה והבת התחדשה ביחידת מדפים בגב המיטה: בית שלא שופץ במשך 16 שנה משנה את פניו

157 + 38 מרתף מ"ר
שרון אשר

חלל בית מרכזי


הדיירים:
זוג + 2 ילדים מתבגרים + ג'ק ראסל

בית דו משפחתי ביישוב קהילתי שופץ עבור משפחה שגרה בו משנת 2001. הדיירים ביקשו לשדרג את הבית והגדירו פרוגרמה ברורה ומפורטת: הבית צריך להיות מעוצב בקפידה אבל נעים ומזמין, וחשוב היה להם שיהיה משופע במקומות אחסון שיאפשרו שמירה על סדר וארגון, ועם זאת מרווח ונח לאירוח תדיר.
תהליך התכנון הראשוני התמקד במציאת פתרונות יצירתיים לתכנון המקורי שהיווה מכשול בניצול אופטימלי של חלל הבית. על מנת לתת מענה לדרישות הברורות, נבחר קו עיצובי מודרני ונקי, משולב חומרים טבעיים כגון עץ, ברזל ובטון, המכניסים חיים וחום לחללי הבית. פרט לאתגרים המבניים ניתנה תשומת לב מרובה לתכנון פרטי הנגרות והריהוט כך שישולבו בצורה הרמונית בחללי הבית ויתנו מענה מיטבי לצרכי הדיירים.
בזכות הרחבת חלל הכניסה נוצרה מבואה מרווחת ופונקציונלית הכוללת אזורי אחסון נדיבים ומראה מרענן. שרותי האורחים זכו לחלל גבוה ומרווח, מדרגות הירידה למרתף הועתקו מחלל המגורים ושולבו בדיסקרטיות בחלל הכניסה ובכך פינו שטח יקר ערך בחלל המגורים, שתוכנן מחדש כפינת אוכל מרווחת ונוחה לאירוח. גרם המדרגות המאסיבי הממוקם במרכז הבית ויצר הפרדה פיזית וויזואלית בין החללים השונים, תוכנן מחדש והפך לאלמנט עיצובי משמעותי בחלל הקומה.
סלון מרווח בבית
גרם מדרגות מעוצבות
גרם מדרגות מעוצבות
ספרייה מעוצבת
שידת הטלוויזיה שחוצצת בין חלל המטבח וחדר המגורים תוכננה בעומק משתנה, בכדי לאפשר אחסון מרווח למערכת הסאונד ולהשתלב בחדר המגורים ללא הפרעה לתנועה. מעל השידה תוכננה ספרייה דו צדדית המשמשת לאחסון ספרי בישול, ספרי קריאה ופרטי נוי. על מנת לשמור על תחושת המרחב ולאפשר קשר עין בין החללים, עוצבה הספרייה ממדפי ברזל דקיקים המשולבים בקוביות נגרות פתוחות בגימור גווני זית ופורניר אלון.
ספרייה בסלון
חלל המטבח הוגדל ושודרג בדלפק עץ מפנק שצופה לגינה הפורחת.
פינת אוכל מעוצבת
פינת אוכל מעוצבת
פינת אוכל מעוצבת
פינת אוכל מעוצבת
מטבח עם חלון לטבע
דלת הכניסה לבית שממוקמת בחלל החנייה, זכתה לחווית כניסה נעימה ומזמינה בזכות הפרדה חומרית ברורה בין שביל הגישה לבין חניית הרכב. השביל רוצף בבריקים אפורים, והחניה באבני אקרשטיין שחורות. מבואת דלת הכניסה הוגבהה ורוצפה בבריקים אפורים כהמשך ברור לשביל. להשלמת החוויה, עוצבה דלת כניסה ייחודית המשלבת פרופיל ברזל עם חיתוכי לייזר עדינים וזכוכית חלבית המאפשרת לאור טבעי לחדור אל המבואה הפנימית.
כניסה לבית פרטי מעוצב
בכניסה לבית תוכנן ארון גדול הנותן מענה לכל צרכי האחסון של קומת הקרקע. הארון שנצבע בגוון הקיר, נטמע בנישה שתוכננה עבורו תחת גרם המדרגות. מגרעות שתוכננו כפס ניתוק סביב המגירות במרכז הארון, משמשות הן כידיות והן כפרט עיצובי המייחד את הארון.
מדרגות מעץ בבית פרטי
שולחן אוכל שחור ומדרגות
שולחן אוכל שחור ומדרגות
בקומת החדרים שודרגו חדרי הרחצה ושלושת חדרי השינה עוצבו מחדש: חדר השינה של ההורים, שהיה מינימלי במידותיו, זכה לשדרוג משמעותי בזכות החלפת הקיר החוצץ עם חדר הרחצה במחיצת זכוכית דקה. פרט ליתרון העיצובי של מחיצת הזכוכית היא שיפרה את תחושת המרחב, ואפשרה לאור טבעי לחדור ולהציף את שני החללים.
חדר שינה מודרני
חדר שינה עם חלון
בחדר הבת המתבגרת, המיטה הועברה למרכז החדר ויחידת גבס עם מדפים משמשת לה כגב. שולחן מרווח המשלב משטח עץ עם יחידת מגירות מוקם לאורך הקיר. במגירות תוכננו ידיות מגרעת בגדלים וכיוונים שונים, היוצרים אלמנט גאומטרי מעניין. מנגד תוכנן ארון גדול שעוצב בקו נקי ומינימליסטי על מנת שלא להעמיס על חלל החדר.
חדר ילדים עם טפט
בחדר הבן נבחרה פלטת צבעים דומיננטית, הכוללת שולחן אפור ומדפי ברזל בשחור תעשייתי משולבים חוצצי עץ במראה אורבני.
חדר שינה נער מודרני
בחדר הרחצה של הילדים הייתה דרישה לפונקציות רבות כגון אמבטיה ומקלחון, ארון כיור מרווח ונדיב באחסון וארון שרות, שיכיל את מכונת הכביסה והמייבש. העומס הפונקציונלי הצריך פתרון עיצובי שישמור על תחושת המרחב מבלי לוותר על שום פונקציה – והפתרון כלל שימוש באריחים דמויי עץ מולבן משולב חיפוי לבן מט ויחידות נגרות בגוון ירקרק שהשתלבו עם המראה הטבעי של הריצוף.
חדר רחצה
חדר רחצה
חדר רחצה
בשרותי האורחים בחרה המעצבת במדפי עץ אגוז אמריקאי המשתלבים עם אריחי הבטון המצויר ומעניקים לחלל ייחודיות רכה.
דלת ומדרגות
כיור קטן ומראה עגולה

553
17 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ג'ק חתיך, העיצוב מוצלח התמונות יפות.
הכתבה ממש לא שלמה ללא תוכניות . גם לא רשמו מחיר או זמן הפרוייקט.... חבל. כל התכנון נראה ממש טוב וגם בחירת החומרים והצבעים. אוהבת פה ה-כ-ל. תוצאה מאוד טובה. ביקורת- המעקה נראה מסוכן לילדים קטנים , קיר זכוכית בחדר הורים (לפחות חלבית), איפה המקלט/חדר פאניקה? יש התייחסות להכל חוץ מלזה ולאור אזור המגורים זה הדבר הראשון שחשבתי עליו.

בית יפהפה
עיצוב מוצלח מאד, לא עמוס. תענוג לעין.

מדהייםם!!

אהבתי מאוד!! משפחתי, מזמין, עדין ולא
מרגיש מנוכר ויקר מדי. בית שכיף לגור בו. כל הכבוד למעצב! שומר לי את הלינק הזה להמשך הדרך :) תהנו בבית המחודש שלכם!

נורא ואיום! איזה עיצוב ואיזה בטיח
מטבח סוכנות סגפני, אפור בטון בכל חור, וכתמים של שחור מפוזרים בכל פינה. מישהו היה בהכרה כשעשו את זה??? ריהוט נוראי בחדרים, נראה יד 3 במצב עייף, חדרי אמבטיה משמימים. חבל.

בית בכפר אורנים
יפה יפה יפה! הדבר היחיד שמפריע זה המזגן העילי בסלון. מזגן מיני מרכזי הרבה!!! יותר אסטתי

בית מקסים חמים ויפהפה
מי הצלם ? מיהם הספקים ?

בית ממש נחמד
חבל שאין תכניות

ברכותי. שילוב מוצלח של כשרון, ניסיון רב ומחשבה
מעמיקה על הפרטים הקטנים. עיצוב ברמה גבוהה ויחד עם זה לא צועק שופוני. מזמן לא היה במדור בית ברמה הזאת. תתחדשו ותהנו.

שאפו למעצבת
עבודה יפה מאוד

בית יפה ומוקפד.
חסר לי וילון בחלון המסכן בחדר הורים, פינת האוכל השחור ונגה מיושנת ולא מתאימה. כל היתר - אהבתי ונעים לי בעין. תתחדשו משפחת אשכנזי

רענון מודרני לבית דו משפחתי
עיצוב מדהים כל פרט אליפות..

חבל שאין תמונות לפני... מואר ונעים

שרון המוכשרת
מקסים, מוקפד,לא מעוצב מדיי. בית שנעים לחיות בו. צבעים נכונים. בדיוק הטעם שלי. שאפו!

מאיפה השטיח היפה שבסלון?

שטיח של הסלון
אפשר לדעת איפה נקנה השטיח שבסלון? תודה

השולחן במטבח במיקום לא טוב
כשיושבים שם חוסמים את הגישה למגירות משני הצדדים.

בודק...