חמימות חורפית: כל הסיבות למה כדאי לעבור למזגן אינוורטר

החורף כבר כאן וזה הרגע להבין, איך מחממים את הבית וגם חוסכים בחשמל? "בר מערכות" בעלי ותק, ניסיון ומוניטין רב בתחום המיזוג, ממליצים על המזגנים החדישים והיעילים בטכנולוגיית אינוורטר.

פתרונות מיזוג

האם ידעתם שכ- 38% בממוצע מסך חשבון החשמל שלכם מורכב מעלות של חימום או קירור הבית? מדובר באחוז הצריכה הגדול ביותר בחשבון החשמל, ורגע לפני תחילת החורף ועונת חימום הבית, זהו נתון לא נעים במיוחד.

נכון להיום נמצא כי המזגן הנו הפתרון הזול ביותר לחימום הבית – אל מול מפזרי החום הרדיאטורים ותנורי הספירלה למיניהם. אבל האם הוא באמת יעיל? טווח היעילות בטמפרטורת חוץ של מזגן בהספק קבוע (מזגן onoff ) הינו בין 35 מעלות ל-7 מעלות (תנאי חוץ), משמע המזגן מאבד את יעילותו ככל שטמפרטורת החוץ יורדת, וכך בימים שאנו באמת זקוקים למזגן אנו מרגישים כי הוא בוגד בנו.

פתרונות מיזוג

פתרונות מיזוג

אז איך מחממים את הבית?  הפתרונות היעילים והאפקטיביים ביותר לחימום הבית הם מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר וחימום תת רצפתי באמצעות משאבת חום:

מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר:  

– מזגנים אלו הנם בתפוקה משתנה בהתאם לצריכת הצרכן, לכן החיסכון שלהם בחשמל יכול להגיע עד כדי 40% לעומת מזגן בתפוקה קבועה. הודות לתפוקה המשתנה, ספקטרום הפעולה שלהם רחב במיוחד ונע בין פלוס 45 מעלות ולבין מינוס 15 מעלות בתנאי חוץ, כך גם בימי החורף הקרים ביותר.

– המזגנים הללו, הם יעילים, מחממים וחוסכים בעלות ההפעלה, בנוסף הודות למערכת אחוזי הלחות בחדר הממוזג או המחומם נשארים בטווח הנוחות, וכך נעלמת תחושת היובש המוכרת לנו מחימום באמצעות מזגנים.

– מזגני אינוונטר קיימים בכל התצורות שאתם מכירים – החל ממזגן קטן עילי לחדר ועד מערכות VRF אשר ממזגות קניונים, מלונות, בנקים וכדומה.

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי באמצעות משאבת חום:

– המילה האחרונה בתחום החימום הביתי – חימום באמצעות משאבת חום אשר סופחת את עיקר האנרגיה מן הסביבה החיצונית.

–  הפתרון היעיל והחסכוני ביותר שקיים כיום לחימום.

– משאבת החום היא למעשה יחידה חיצונית אשר מחממת את המים לצורך חימום הבית.

– את משאבת החום ניתן להתקין במהלך הבנייה ואף על מערכת חימום תת רצפתית קיימת – ניתן לבצע הסבה ואף מומלץ בחום.

– ניתן לחבר את המערכת למספר מעגלים ולשלוט על כל מעגל בנפרד, למשל חימום המים בדוד בטמפרטורה של 65 מעלות ומנגד חימום הרצפה לטמפרטורה של 35 מעלות – הכל בהפעלה אחת.

– עלות ההפעלה של משאבת החום זולה משמעותית מחימום תת רצפתי ע"י גז, סולר ובוודאי גופי חימום אשר בנוסף להיותם צרכני חשמל גובהים הם יוצרים שדה אלקטרו מגנטי אשר מסכן את בריאותנו.

– על ידי שימוש במשאבת חום מפחיתים משמעותית את פליטת ה- Co2 ויתרה מכך המערכת יעילה פי 4 מגופי החימום ובכך עלות ההפעלה הינה מהזולות ביותר .

– משאבת החום מסוגלת לעבוד בתנאי קיצון הזהים למזגן בטכנולוגיית האינוונטר.

ההשוואות בין מזגן, מפזר חום, רדיאטור ותנור ספירלה עברו את זמנן, כיום ישנם אלטרנטיבות מתקדמות יותר וחסכוניות הרבה יותר, בעיקר אלטרנטיבות אמינות שנמצאות שם בדיוק בזמן אשר אנו זקוקים להן.

 חימום תת רצפתי

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...