הום סטיילינג: שינוי מראה הבית מקצה לקצה ובתקציב שפוי

תמיד תהיתם איזו גישה מתאימה לחלל שלכם וכיצד לשנות את מראה ביתכם באופן דרמטי ובעלות סבירה? כל התשובות שיעשו לכם סדר בראש

   

רבים משקיעים זמן ומשאבים בשדרוג או בעיצוב מחדש של מראה הבית, אך פרויקט כזה אין משמעותו בהכרח ביצוע שינוי רדיקלי בבית, כזה המצריך שינוי מאסיבי של מבנה הקירות ו/או החלפה של כל תכולת הבית באופן גורף. לעיתים, שדרוג הבית יכול לבוא לידי ביטוי  "רק" בהעצמת החלל מבלי להיכנס לתהליך הכרוך בהכרח בשינוי מבנה הקירות ומיקומם. מילי נהרדעה, מעצבת פנים המתמחה ביצירת פתרונות עיצוב פנים ייחודיים ומקוריים, ובעלת ניסיון רב בתחום עיצוב הפנים וההום סטיילינג, מסבירה על ההבדלים בין התחומים ומציידת אותנו בכמה כללי ברזל לשיפוץ או לשדרוג ביתנו.

עיצוב פנים ייחודי
פתרונות עיצוב פנים ייחודיים ומקוריים 

1. חשוב להיעזר במעצבת פנים וורסטילית שתזהה את הפוטנציאל הגלום בכל חדר

כיצד תוכלו לדעת איזה סוג של שינוי מתאים לבית שלכם? זהו, שאתם לא צריכים לדעת, זהו תפקידה של מעצבת הפנים שלכם. כל שעליכם לעשות הוא לבחור בקפידה את מעצבת הפנים  שלכם, חשוב שהיא תהיה וורסטילית ותוכל להתאים את המתודה העיצובית לצרכים שעולים מתוך החלל. כמעצבת פנים מקצועית, מילי נהרדעה מזהה את הפוטנציאל הגלום בכל חלל מיד עם הכניסה אליו ויודעת אם נדרש עיצוב הום סטיילינג נקודתי או עיצוב פנים יסודי ומקיף יותר.

עיצוב סלון
פתרונות עיצוב ייחודיים

מילי בוחרת כיצד לטפל בדירה או בבית אותו היא נדרשת לעצב בהתאם לסוגיות העיצוביות שמעמיד החלל בפניה. מאחר וכל החלטה בתחום עיצוב הפנים טומנת בחובה החלטות מורכבות והוצאות כספיות לא מבוטלות, הקפידו לבחור מעצבת פנים שעבורה "אין תפקידים קטנים, יש שחקנים קטנים", כלומר, כזו שתתייחס לכל משימה באותה רצינות ומידת חשיבות. עבור מילי, כל פרויקט זוכה לאותה רמת התייחסות ומעורבות. "אני ניגשת למלאכת העיצוב באותה רמת התלהבות ואהבה למקצוע בין אם מדובר בפרויקט מורכב ועתיר תכניות ותקציב, ובין אם במשימת סטיילינג נקודתי בתקציב נמוך. בשניהם חשוב לי באותה מידה להגיע לתוצאה יצירתית, מקורית ומעוררת השראה", מסבירה מילי.

2. כאשר ישן וחדש נפגשים  


כאשר אתם מחליטים לשפץ, אל תמהרו להיפטר מרהיטים וחפצים שליוו אתכם כברת דרך, ולהחליפם בחדשים. חשוב שמעצבת הפנים שלכם תראה את המכלול ותדע לעשות סדר בדברים.  הרציונל  הוא פשוט: ליצור קונספט חדש עבור החלל המעוצב, כזה שייצור בבית את האווירה המיוחדת שלו. מילי מסבירה יותר לעומק תפיסה זו: "החכמה היא ליצור תמהיל של פריטים בעלי ערך עיצובי או סנטימנטלי שיש ברשותנו, יחד עם פריטים חדשים,  בהם אנו בוחרים להשקיע, וליצור מראה מעוצב ויוקרתי הנובע מהמקצועיות בה נבחרו ושולבו הפריטים. דוגמא לשילוב מפתיע ובלתי שגרתי ניתן למצוא בסלון בדירה בבת-ים,  בה התאמתי לספה ישנה צמד שולחנות בגימור מיוחד, תמונה, גוף תאורה מעניין, שטיח ווילונות".

ספה וינטג'
הדירה בבת ים – לפני

ספה וינטג'
ואחרי. קונספט עדכני ואקלקטי

באותה דירה בבת ים החליטה מילי גם על החלפת מזנון עתיק במזנון נמוך ומודרני המתאים לקונספט החדש והאקלקטי שיצרה לדירה.

שידת טלוויזיה
לפני – המזנון הישן.

שידת טלווזיה
אחרי עיצוב הסלון מחדש

3. לגרום לפריטים  "לדבר זה עם זה"


עיצוב נכון הוא כזה היוצר בחלל "שיחה וויזואלית" בין הפריטים, הגוונים והטקסטורות בהם בוחרים להשתמש. בחירה לא נכונה של פריטים אלה תיצור חלל בו לא קיים כל קשר בין הפריטים המאכלסים אותו עד כי נראה כאילו הם שרויים במצב של "ברוגז" זה עם. מסבירה מילי ומוסיפה "אני נוהגת להסביר ללקוחותיי כי הפריטים צריכים לדבר האחד עם השני". דוגמא טובה לכך ניתן לראות בסלון ובפינת הטלוויזיה בדירת פנטהאוז ברמת גן, בעיצובה של מילי, בה בוצעו שיפוץ מאסיבי (במבנה הקירות הפנימי) והום סטיילינג גם יחד. כל הפריטים (התמונות, הכריות והשטיח) "מדברים באותה שפה" ונראים כאילו "נגזרו" אחד מתוך השני ברמת הדוגמא והגוונים. בתוך כך, גם גווני הקירות מחמיאים לקו העיצוב ומשלימים אותו.

סלון
כל הפריטים "מדברים באותה שפה" ונראים כאילו "נגזרו" אחד מתוך השני . פנטהאוז ברמת גן.

סלון
שיחה ויזואלית בין הפריטים

4. סטים תואמים זה אאוט


אגב כך, ממליצה מילי שלא לרכוש סטים תואמים (טעות שרבים, לטענתה, חוזרים עליה), זאת מאחר והם מקנים לבית מראה מפוהק ומשעמם, ולא מאפשרים את אותה יצירת "שיחה" דינמית עליה מילי מדברת, אשר אמורה לאפיין את המרחב המחודש. דוגמא לתפיסה זו ניתן לראות במבואה ובפינת האוכל בדירה בחולון, בעיצובה של מילי, בה שולבו שולחן עץ במראה אורגאני עם כסאות מתכת מודרניים, ומנגד נבחרה קונסולה בגימור מבריק ומעליה נתלתה מראה ממוסגרת בעץ מלא על גבי קיר המחופה בטפט בגוון ירקרק.

פינת ישיבה
דירה בחולון. שילוב סגנונות

המסקנה המתבקשת היא כי אם תשכילו לבחור את המעצבת המתאימה לכם, תבטיחו את הצלחת עיצוב הבית בין אם מדובר בעיצוב נקודתי או בין אם בעיצוב יסודי ומקיף. ההצלחה תלויה בעיקר ביד המכוונת, כלומר במעצבת הפנים שלכם.

234mily
748mili
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

int(0) cat: 734prof: 0
המלצות נוספות
בודק...