טיפ זהב: כך תאירו נכון את החלל הציבורי

גם בבית שלכם המטבח, הסלון ופינת האוכל חולקים חלל אחד? אספנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להאיר אותם נכון ובסטייל

 

ספת עור חומה

תאורה: אילן מלכה

 

איך שלא נהפוך את זה, ברוב הבתים היום החלל הציבורי הוא אופן-ספייס, בו המטבח, הסלון, פינת האוכל ולפעמים גם פינת העבודה מתחלקים. כשזה המצב, חשוב לדעת איך מחלקים נכון את התאורה בין כל החלקים בחלל, כך ששום פינה לא תישאר מקופחת, או גרוע יותר, חשוכה. אז אם גם הבית שלכם מכיל חלל ציבורי אחד, הטיפים הבאים הם בשבילכם:

 

תכננו את התאורה לפי איזורים בחלל: כשמדובר בחלל אחד פתוח, יש צורך בהגדרת הפינות והאיזורים בו, כך שתדעו בדיוק איפה כל גוף תאורה צריך להיות ממוקם, באיזו עוצמה רצוי שיאיר ומהו צריך להאיר. כל איזור דורש תאורה שונה ועוצמה שונה, אך אל תשכחו שבסוף התוצאה צריכה להיות הרמונית ואחידה, ולכן חשוב לתכנן את כל התאורה מראש.

 

לובי עם כיסאות עור חום

תאורה: אילן מלכה

 

פצלו את התאורה: כדי ליצור מצבי תאורה משתנים בחלל, הפרידו בין התאורה של כל חלק בחלל על ידי שימוש בדימרים ובאמצעות פיצול גופי התאורה למעגלים ומפסקים נפרדים. כך תוכלו לחסוך בחשמל ולשלוט בין תאורה המתאימה לאירוח, לצפייה בטלוויזיה או לערב רומנטי.

 

פזרו את התאורה באופן שווה בחלל: מקמו את גופי התאורה תוך התחשבות גם בצללים שנוצרים בחלל. פיזור התאורה באופן שווה יחסית וממספר כיוונים שונים בחלל ימנע את הצללים הגדולים שנוצרים בחלל ומקטנים אותו.

 

בית קפה שתי קומות מעוצב

תאורה: אילן מלכה

 

המנעו מאור הזרקורים: אם אתם בוחרים להשתמש בתאורת ספוטים להארת החדר, שימו לב שרצוי להמנע מתאורה ממוקדת מדי באזורי הישיבה בפינת האוכל ובסלון, כדי לא ליצור תחושה לא נעימה עבור מי שיושב ישירות מתחת לגוף התאורה. בחרו בתאורה שתאיר את מרכז השולחן בפינת האוכל או בסלון.

 

פינת אוכל

תאורה: אילן מלכה

 

הוסיפו עוד אור: מעבר למנורות התקרה ששוטפות את החלל כולו בתאורה, חשוב גם להוסיף לחלל גופי תאורה נוספים שידגישו פינות מסויימות בחלל ויוסיפו לעיצוב ולאווירה. החל ממנורות קריאה, מנורות לצד הספות או מנורות ייעודיות לחפצי נוי, תמונות קיר, קונסולות, ספריות ועוד.

פינת איפור
 תאורה: אילן מלכה
ארוחת בוקר במלון
תאורה: אילן מלכה
גוף תאורה
תאורה: אילן מלכה
גוף תאורה
תאורה: אילן מלכה
אילן מלכה, מעצב פנים ותאורה, מומחה לתחום עיצוב פתרונות תאורה. במשך שנים יוצר עם מגוון חומרים וטכניקות ייצור, שותף לעיצוב וביצוע תאורה בפרויקטים מובילים. הסטודיו עובד בשיתוף פעולה עם מעצבי פנים, אדריכלים ולקוחות מוסדיים. הייחוד של הסטודיו הוא ביכולת לתת מענה תכנוני ועיצובי לתחום התאורה בחללים שונים ומגוונים.
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המלצות נוספות
בודק...