טיפ זהב: כך תאירו נכון את החלק החיצוני של הבית

בין אם יש לכם מרפסת או גינה מפוארת, כשמדובר בנוף העיקרי שנשקף מהחלון, חשוב להשקיע גם בתאורה החיצונית שתאיר את כל האלמנטים החשובים. איך עושים את זה נכון? אופק תאורה נותנים את כל הטיפים שיאירו לכם את הדרך

כמו שיש לה תפקיד חשוב וחיוני בהארת והפצת אור בבית וכאלמנט עיצובי לכל דבר, לתאורה יש תפקיד לא פחות חשוב גם כשמדובר בתאורה שמחוץ לבית, אם זה בגינה, במרפסת, בשער הכניסה לבית או בכל מקום בו אנו צריכים תאורה שתאיר לנו את הדרך או את העצים והפרחים שכה השקענו בהם. כשזה המצב, חייבים להשקיע בתאורת החוץ לפחות כמו בתאורה של פנים הבית. איך עושים את זה? אספנו כמה טיפים שיאירו לכם את הדרך.

 

תארות גןתאורה: אופק תאורת גן

 

התחילו מהבסיס


כבר בתכנון  הראשוני של התאורה החיצונית של הבית או הדירה, חשבו קודם כל על התאורה ההכרחית, זאת שאתם לא יכולים לוותר עליה. זאת תהייה בדרך כלל התאורה שתאיר לכם את הכניסה לבית, את פינת הישיבה במרפסת או בגינה ואת המעברים ודרכי הגישה למקומות כמו החנייה, המחסן, פח האשפה או כל צורך אחר. התחשבו בעוצמת התאורה הנחוצה בהתאם לגודל הגינה או המרפסת והפינה שאתם רוצים להאיר. לא מוכרחים דווקא להאיר פינה או פריט מסוים, אלא להעניק אור נרחב ופונקציונלי שיאפשר לכם התמצאות גם בשעות החשכות יותר.

 

שביל כניסה לבית פרטיתאורה: אופק תאורת גן

 

הכינו את התשתית 


את תשתית החשמל רצוי לתכנן מראש ולהטמין עוד לפני שתילת הצמחים, כדי התאורה תהיה כמה שיותר פונקציונאלית וחסכונית. הפרידו בין איזורי התאורה השונים כדי לשלוט בכמות התאורה ולהנות מכל איזור גם בנפרד. השתמשו בחיישנים באיזורים אסטרטגיים, כמו בחצר האחורית או בכניסה לדלת. אל תשכחו שמדובר בגופי תאורה שנמצאים בחוץ ולכן יש  להגן ולתחזק אותם באופן שוטף.

 

השקיעו בתאורת המעבר והכניסה לבית


את דרכי המעבר והכניסה לבית אפשר להאיר בעוצמה, אבל לעיתים מספיקה גם תאורת סימון בלבד שכל תפקידה הוא להתוות את הדרך, למשל בעזרת עמודי תאורה נמוכים או מנורות שקועות ברצפה. התאימו את סגנון המנורות לעיצוב הכללי של הגינה, וכדי ליצור עניין, תוכלו להציב אותן בקו שהוא לא ישר וסימטרי דווקא.

 

תארות גןתאורה: אופק תאורת גן

 

ומה לגבי תאורה מעוצבת?


אחרי שדאגתם לתאורה ההכרחית, הגיע הזמן לתאורה המעוצבת, זו שתוסיף את הטאץ' האישי שלכם לגינה ותדגיש בעזרת זוויות ואלומות אור שונות את הצמחים, העצים, חיפוי מסוים של הבית או כל אלמנט אחר שהושקעה בהם מחשבה. תאורת האווירה המעוצבת יכולה להאיר גם פינות חמד בגינה, מזרקות, פסלים וגם עצים, שיחים וערוגות. אלה יזהרו בחושך וייראו יפים ומרשימים לא פחות מאשר באור טבעי. תוכלו להציב את גוף התאורה מתחת לעץ או לתלות את המנורה על הצמרות. בחרו לכם נקודות להדגשה בגינה והאירו אותן.

 

גינה כניסה לביתתאורה: אופק תאורת גן

 

חשבו על הנוף


זכרו, עיצוב הפנים נשען לא מעט על החוץ. אחרי שעברתם על תכנון הגינה, בחרתם מה להאיר ומה להשאיר באפלה, תוכלו להיכנס לתוך הבית ולבדוק מה רואים כשאתם יושבים בפנים. אם מספת הסלון אתם יכולים לצפות בפריטים הייחודיים שהצבתם בגינה, תכננו את הזווית שתטיל את האור והצל הראויים עליהם. חשבו על אמצעי ההארה אחרים, קטנים ומעוצבים, כמו עששיות, נרות או מחרוזות תאורה, שיכולים לשדרג ולהרים את מראה הגינה בקלות.

כניסה מרשימה לגינהתאורה: אופק תאורת גן
תאורה בכניסה לביתתאורה: אופק תאורת גן
תאורת עצים ובריכהתאורה: אופק תאורת גן
תאורת חוץתאורה: אופק תאורת גן
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...