על הגובה: מבנה תעשייתי ענק שהפך לבית לעיצוב

בית קירור תעשייתי בגובה מפלצתי של 9 מטרים היה צריך לעבור מהפך ולהפוך לחנות עיצוב אינטימית ונגישה. קונסטרוקציות ברזל ופתרונות יצירתיים הפכו אותו ל"פלורליס" החדשה

1000 מ"ר
לימור רוזנר מוג'ה
לימור רוזנר מוג'ה

 

המקום: פלורליס, רח' רוז'נסקי 1 אזור התעשייה החדש ראשל"צ

כמה קילומטרים ספורים מחנות הדגל המוכרת של בית העיצוב "פלורליס", הוקמה כעת חנות חדשה, ששמה לעצמה כאתגר למשוך את הלקוחות הוותיקים לסגנון אחר לגמרי, ויחד עם זאת לפנות לקהל חדש. על מנת ליצור עבורם חוויית קנייה והשראה, נבחר החלל שבאזור התעשייה החדש בראשל"צ, שבמקורו שימש כבית קירור לרשת סופרמרקטים – והוא עבר מהפך משמעותי כדי למלא את ייעודו.
הבעיה הראשונה שעמדה בפני צוות העיצוב הייתה, שכל קירותיו של החלל היו מכוסים בשכבות איטום שחורות מזופתות, אשר שימשו לייעודו הקודם כבית קירור. המטרה הראשונית כאן הייתה לנקות את הקירות מצד אחד, ומצד שני לשמור על האווירה המתועשת.
החלל במקום הוא יוצא דופן בגובהו, עם תקרה בגובה של 9 מטרים – דבר שהצריך חשיבה תכנונית על איך ליצור אינטימיות ללקוח במקום כה גדול. לכן, הוחלט לחלק את החלל באמצעות אלמנטים עדינים של קונסטרוקציות ברזל, שתוחמות אזורים מוגדרים ויחד עם זאת מאפשרות מעבר חופשי ושקיפות.
הפרוגרמה של הלקוחות דרשה מודולריות בתצוגת הסחורה, המשתנה לכל עונה. בכל חצי שנה יוצאת קולקציה חדשה ומעודכנת של רהיטים ואביזרים שנאספו בתצוגות בעולם. לכן, עיצוב החלל היה צריך לקחת בחשבון גמישות ביכולת התצוגה. כך, למשל, תוכנן קיר מחורר מעץ ליבנה בגובה 5 מטרים, עם מוטות עץ נשלפים אשר עליהם ניתן לתלות סחורה או להניח עליהם מדפים.
במהלך עבודות התכנון נתקבלה החלטה להוסיף לחלל גם את קומת הגלריה שהייתה מנותקת מקומת הקרקע, מה שיצר צורך בהנגשת הקומה באמצעות קונסטרוקציית ברזל של מעלית ומדרגות. במקום לייצר מעקה סטנדרטי למדרגות, הוצמדה לקונסטרוקציה שלהן "ספריית רהיטים" בגובה 5 מטרים, המחופה ברשת ומשמשת הן לתצוגה והן כמעקה מגן לעולים במדרגות. הרשת מאפשרת לעולים במדרגות להציץ על המוצרים גם מגבם. הספרייה הוארה בתאורה נסתרת, דבר שנתן דגש למוצרים והוסיף רכות לאלמנט המתועש. לכל תא של רהיט צורף מחזיק לתווית, עליו ניתן לתת פרטים על המוצר, כמו במגירות של בית מרחקת.
הלקוחות ביקשו לייצר מקום לצמחייה ולרהיטי הגן, ולכן נבנתה מרפסת מוגבהת ממפלס הרחוב (בגובה חלל החנות) ונפתחו אליה דלתות וחלונות כך ש"הגינה" מבצבצת מכל חלקי החלל.
הרבה מחשבה הושקעה בתכנון דלפק הקופה, כך שישרת את צרכי הקונים והמוכרים כאחד ויהיה בעל פונקציונליות מרבית – ממש כמו מטבח. הדלפק מוקם מול הכניסה הראשית, כך שהמוכרים יקבלו את פני הלקוחות הנכנסים ותיווצר אינטימיות בתוך החלל העצום. הדברים הפחות יפים הוסתרו, וכל מוצרי העטיפה היפים הוצגו לראווה ב"אי אריזה" מרכזי, בו הלקוח יכול לצפות בתהליך האריזה.
 

עוד חנויות מעוצבות ששווה לבקר בהן:

עצירת חובה: חנויות העיצוב שאסור לפספס בדרום

חנות קטנה ומטריפה: הגלריה האקלקטית שלא מושפעת מטרנדים

חנות קטנה ומטריפה: החיפאית שמדברת אקלקטית שוטפת

צנרת צהובה: חנות הבגדים התל אביבית שהתחדשה בעיצוב אורבני

 

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

int(0) cat: 708prof: 0
המלצות נוספות
בודק...