תפסיקו להתבייש בהם: זה הזמן להוציא את מוצרי החשמל מהארון

רובנו מעמיסים עוד ועוד מוצרי חשמל בבית עד שהארונות כבר מתפקעים. אז יש לנו חדשות בשבילכם עם המוצרים של היום תוכלו להפוך את המטבח שלכם לדוגמן. איך עושים זאת? האם לשמור על קו עיצובי אחיד? או להשתגע בגוונים? כל התשובות בפנים

יח"צ

  מוצרי חשמל קטנים במראה רטרו מבית סמגמוצרי חשמל קטנים במראה רטרו מבית סמג. צילום: יח"צ

מוצרי חשמל הם מזמן כבר לא פריט פונקציונאלי בלבד. חברות רבות בעולם השכילו להבין את חשיבותם של מוצרי החשמל בחלל הביתי, ואת כוחם העיצובי ומציעות מגוון מסחרר של צבעים, גימורים וצורות, ואף יוצרות קולקציות קפסולות לאספנים, במחירי עתק. אם פעם בלטה בשטח המסחטה האיקונית של פיליפ סטארק, ששילבה באופן מופלא בין מוצר פונקציונאלי לאביזר עיצובי, כיום ניתן לראות יותר ויותר מכשירי חשמל שמשמשים כרהיט לכל דבר, ומהווים חלק אינטגרלי מהשפה העיצובית בבית.

"מוצרי החשמל הקטנים מאפשרים שידרוג של איזור הבישול כולו, מצנמים, קומקומים חשמליים, מסחטות פרי הדר, מכונות אספרסו, מערבלים, מיקסרים, כולם משמשים ככלי עיצובי לכל דבר, והם מתוכננים באופן הממקסם גם את האסתטיקה הכוללת של חלל הבישול וגם את התוצאות כמובן. בסדרת הרטרו של סמג למשל, כל מוצרי הסדרה מגיעים במגוון צבעי פסטל. מוצרי הרטרו הקטנים נוצרו כתוצאה ממחקר שוק מעמיק ומדרישה עצומה בשוק למוצרים קטנים בעלי אמירה עיצובית משל עצמם. ניתן אף להרכיב סטים ממוצרי רטרו קטנים בעלי אותו הצבע, או דווקא להציב זה לצד זה מוצרים בצבעים שונים." אומר דרור בקשי, מנכ"ל גולן ווסטליין, היבואנית הבלעדית של סמג בישראל.

כיום מותגים מובילים בתחום מוצרי החשמל למטבח כבר עובדים עם מעצבים בעלי שם עולמי, המתייחסים לעיצוב כחלק מהמוצר עצמו. כך למשל עובדת חברת גורניה עם מעצבי העל פיליפ סטארק, אורה איטו וקרים ראשיד אשר חתומים על קו מוצרים שלם, החל מתנורים ומקררים, מדיחים, כיריים ומיקרוגלים ועד קולטי אדים, תנורי אידוי ומכונות קפה.

אחת הסיבות לשיתופי הפעולה המסקרנים האלו היא העובדה כי המטבח הפך לסמל סטטוס בחיינו, אנו מקצים לעיצוב שלו משאבים רבים ופעמים רבות גם סכום נכבד. יתרה מכך, מעצבים רבים מגדירים את הלב של הבית, בו יושבי הבית נוהגים להתכנס, לשבת יחד לארוחות, לבשל, ובמקרים רבים, האיזור הינו פתוח, כך שמשקיף אל הסלון ושאר החללים הציבוריים. יש אף מי שמקצה לעצמו מטבח נוסף כאזור עבודה עובד ופעיל, בזמן שהמטבח הראשי מתפקד כמוצר מוזיאלי, ודואג לאבזר אותו במוצרים בעלי טכנולוגיות שאינן קיימות בכל רחבי הבית גם יחד.

  מטבח בעיצוב קארים ראשיד לגורניהמטבח בעיצוב קארים ראשיד לגורניה. צילום יח"צ גורניה

מוצרי חשמל ושילובם בסביבת המטבח


אדריכלית ג'ניה שוורץ מסבירה כיצד ניתן לשלב מכשירי חשמל באופן אסתטי באזור המטבח: "בבואכם לבחור מכשירי חשמל למטבח עשו שימוש בגוון הצבע ששולט בחלל. קחו בחשבון את מימדי מכשירי החשמל, כך שיותאמו בפרופורציה לריהוט וחלל. הצבת או הצגת המכשירים במטבח: המדיח והמקרר, יכולים כמובן להיות אינטגרלים וכך ייצרו אשליה ויזואלית של הגדלת שטח הארונות. התנור, המיקרו ומכונת הקפה יכולים להגיע גם בילט אין, כלומר מובנים בתוך יחידות האחסון כאשר רק החזית שלהם נראית לעין והיא בעיצוב אחיד. המדיח יכול להיות אינטגרלי או חצי אינטגרלי. עם המקרר ניתן להעז ולבחור בגימורים שונים אך עדיין רצוי להיצמד לגווני המטבח. ניתן להשתמש במכשירי חשמל קטנים יותר, דוגמת הטוסטר והקומקום כאקססוריז לכל דבר, היות והם יוצרים משחק מעניין של גימורים ומאפשרים זריקת כתם צבע במטבח.

 זריקת כתם צבע ירוק למטבחזריקת כתם צבע למטבח. מכשירי החשמל הקטנים של בוגאטי. צילום: יח"צ

אקססוריז בבית אקססוריז לכל דבר. בוגאטי. צילום: יח"צ

הביקוש למיקסרים איכותיים נמצא בעליה מתמדת בישראל בזכות מספרם ההולך וגדל של חובבי הבישול והאפייה הדורשים מיקסרים איכותיים לצד שימת דגש על נראות המוצר והתאמתו לסגנון המטבח. אומר מוטי פנאוסוב, מנהל מכירות מותג בוש, אשר מציעה סדרת מיקסרים מעוצבים במבחר גוונים אשר מוסיפים צבע ועניין לכל מטבח, כך למשל סדרת המיקסרים החדשה של בוש MUM5  – מביאה בשורה עיצובית למטבח, מראה שונה וייחודי במגוון צבעים משמחים בשילוב עם טיטניום, כגון ורוד פסטל, תכלת פסטל, אדום דובדבן ועוד.

מיקסר בוש ורוד המיקסרים של בוש. צבעים משמחים למטבח. צילום: יח"צ

"קיימת חשיבות רבה למבנה התכנוני של המטבח, בו משלבים את מוצרי החשמל." אומר רוני ברום, מנהל חנות הקונספט של גורניה "כך לדוגמא, מכונת הקפה, שעמדה בשנים האחרונות על השיש ותפסה מקום נכבד ממנו, קיבלה מקום כחלק מארונות המטבח. כשמשלבים את מוצרי החשמל הקטנים יחד, נוצר מקבץ המשווה לקיר הארונות מראה אחיד ומאורגן, ללא פיזור של מכשירים בצדדים שונים. בשוק שולטות היום שתי צורות לסידור של מקבץ המכשירים החשמליים הקטנים בארונות המטבח: מבנה שלישייה – סידור מכשירי החשמל בקו רציף אחד, ומבנה T הנועד לשבור את הצורה הבנאלית במטבח וליצור לוק חדשני ומעניין.

 מטבח משולב תנור מיקרו ומכונת קפה מבנה שלישייה המורכב מתנור, מיקרו משולב תנור ומכונת קפה. מטבח בעיצוב פיליפ סטארק לחברת גורניה. צילום יח"צ גורניה

תנורי במבנה Tמבנה -T מאפשר קווים נקיים ומראה חדשני. צילום יח"צ גורניה

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המלצות נוספות
בודק...