מוציאים את הסלון מהשגרה: כך תהפכו את הסלון שלכם למקורי ומרגש

שעמום? לא בביתינו! הסלון שלכם יכול להיות הדבר הכי מסעיר ומיוחד שדמיינתם, בעזרת כמה צעדים פשוטים

יח"צ

מה עובר לכם בראש כשאתם שומעים את המילה סלון? אנחנו בטוחים שאתם חושבים על ספה תלת מושבית, שולחן קפה משעמם, ושטיח לסיום, אבל למעשה הימים של הסלון הגנרי של סבתא חלפו עברו, והדור החדש של חללי המגורים כבר כאן, מדובר בסלונים מרהיבים שהם הכל חוץ מסטנדרטיים ומשעממים. אם חשקתם גם אתם בסלון מרגש ששובר את הקו הידוע והמוכר, אתם לגמרי יכולים לעשות זאת בכמה צעדים פשוטים. בכתבה הבאה תמצאו את כל הדרכים.

סלון עם הרבה פינות ישיבה
יצירת פינות עבודה ופנאי שונות בחלל המגורים, במקום חלל אחד בלבד. איקאה. צילום: יח"צ
 
"הסלון הישראלי מתחלק לשלוש תקופות עיקריות", מסבירה מיכל איתני-פארי מרשת ביתילי. "בשנים הראשונות בימי קום המדינה הסלון הביתי היה מינימליסטי ופונקציונאלי שהושפע בעיקר מהחפצים שהביאו איתם העולים מהמדינות השונות. בשנות ה50 הסלון הישראלי כלל ספה המשלבת עץ וריפוד, 2 כורסאות אחת מכל צד ושולחן עץ המשולב עם זכוכית. ואילו, בשנות ה70 נכנסו לכאן השפעות מארה"ב, כאשר באותה תקופה הייתה זאת הסנונית הראשונה של ספות העור והסידור הקלאסי 3+2+1" היא מסבירה. "הרהיטים היו גדולים יותר והתאימו לדירות החדשות שנבנו באותם ימים. החפצים שעיטרו את הבית היו בעיקר אגרטלים, תמונות של ציירים ישראלים או פוסטרים (רפרודוקציות) ופה ושם זיכרונות מבית אבא. רק בסוף שנות ה90, כשהשפע כבר ממש הוטמע במחוזותינו, התחיל לקבל העיצוב מקום של כבוד והתחילו להגיע לישראל מוצרי ייבוא ממקורות שונים שהגיעו עד מדינות המזרח הרחוק " כיום אנו רואים השפעות ממגמות עולמיות, אשר שוברות את מבנה הסלון המוכר והשגרתי- שילובי טקסטיל שונים, משחק גבהים וגדלים, כל אלה הם כלים נהדרים לשבירת קו הסלון הגנרי והפיכתו למקורי ומעניין יותר.
 
סלון עם הרבה מקומות ישיבה
מערכות ישיבה של רשת ביתילי. צילום יורם אשהיים
משחק בין גבהים בסלון
 משחק בין גבהים וגדלים היוצר מראה דינאמי ומסקרן. מערכות ישיבה של נטוצי. צילום ענת אגסי
 מלכת הסלון

כורסת הטלוויזיה היא פריט חובה בכל חלל מגורים, אם בעבר היא נרכשה מתוך צורך פונקציונאלי בלבד, היום הצרכן כבר מחפש אחר הכורסא הקטנה והקומפקטית, שתשלב באופן נכון בין סוגי טקסטיל שונים, כך שתהווה גם תוספת עיצובית בעלת ערך מוסף לסלון.
עיצוב מדוייק ,מקורי ובמידות קטנות שמתאימות לכל גודל של חלל. עידן כסאות. צילום: דנה סטמפלר
"כיום הקהל הישראלי חשוף ופתוח יותר לטרנדים בעולם ולסגנונות עיצוב שונים , ואין ספק שזה גם בא לידי ביטוי בענף של כורסאות הטלוויזיה" אומר אורן מזרחי, מחברת עידן כורסאות. "הפתיחות של הקהל הישראלי במבנה הסטנדרטי בחלל המגורים יוצרים  איזו "פריצת גבולות" ואנו ערים לכך בהחלט ,ידוע שהצרכים הפונקציונאליים חשובים מאוד לצרכן הישראלי אבל לא פחות הקונספט העיצובי. אם בעבר ספה וכורסא היו סטנדרט, אנו רואים היום חלופות רבות "לסגנון המסורתי" כמו ספה עם שתי כורסאות,lovesit  ,ספה וכורסא, סלון מעגלי ועוד הרבה וריאציות.
כורסאות בסלון
כורסאות המאפשרות שילובים אקלקטיים. עידן כסאות. צילום: דנה סטמפלר
מערכות מודולריות

בשנים האחרונות, בעקבות ביקוש הולך וגובר, הופכות הדירות בארצנו לקטנות יותר. המשמעות היא חללים מרווחים פחות. כתוצאה מכך עולם הריהוט מתפתח לכיוון של מערכות ישיבה מודולריות, אשר מהוות פתרון נפלא. סידור הישיבה המוכר לנו היום, של ספה דו מושבית או ספה תלת מושבית/ פינתית, מפנה מקומו למערכות ישיבה המורכבות ממספר יחידות עצמאיות המאפשרות הזזה, שינוי והתאמה אישית לחלל. המגמה הזו בלטה מאוד בתערוכות העיצוב בשנתיים האחרונות אומרת ענת אגסי מחברת נטוצי "דוגמאות שאנו יכולים לראות הן שימוש ביחידות שזלונג המחוברות יחד לכדי מערכת ישיבה, שימוש בהדומים, מערכות ללא מסעד יד המאפשרות שינוי של אופן הצבתן בחלל ושינוי בפונקציה שלהן."
  סלון של נטוצ'י
 מערכות ישיבה של נטוצי. צילום ענת אגסי
553
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטיחים
מהיכן השטיחים הבהירים כמו עשויים חבל ? תודה

שטיחים
מהיכן השטיחים הבהירים כמו עשויים חבל ? תודה

בודק...