מדריך: הכל על עיצוב הבית בסגנון קלאסי

עיצוב בית בסגנון קלאסי משדר יוקרה ומשלב חומרים עשירים ושכבות של מרקמים כבדים המתחברים יחד למראה נוצץ, מלכותי ובוגר. כך נשלב אותו בעיצוב החדרים השונים בבית

כנסו למדריך המלא לעיצוב בסגנון קלאסי>>>

אירופה הקלאסית, ארמונות ובתי פאר הם כולם חלק מהעבר וההווה של הסגנון הקלאסי אשר מי שבוחר בו לעיצוב ביתו רוצה לחוש בביתו ולשדר כלפי חוץ מלכותיות, סטייל ובגרות.

בית בעיצוב אירופאי
מלכותיות, סטייל ובגרות

הצבע השולט בסגנון זה הוא הלבן וגווני השמנת, המקבלים חיזוק מגוונים מוזהבים ומגווני נחושת, בנוסף ישנו שימוש נרחב בקריסטלים ובזכוכית מחורצת או מצוירת. על מנת להדגיש אזורים או רהיטים מיוחדים ניתן לשלב את הצבע השחור שמהווה ניגוד ומשיכה לבהירות הכללית של החלל או שניתן להשתמש בגוונים כהים של ירוק, סגול ובורדו במקומות מתוכננים בחלל ליצירת עומק.

מטבח בעיצוב אירופאי
הצבע השולט בסגנון זה הוא הלבן וגווני השמנת

אחד המאפיינים הבולטים בסגנון זה הוא השימוש בקרניז, אלמנט אדריכלי הבולט מהקיר וממוקם בחלקו העליון, לקרניז תפקיד עיצובי בלבד ורמת העיטורים והפרטים בו ישפיעו על המראה הכללי של החלל. בנוסף, ישנו שימוש באלמנטים דקורטיביים על הקירות עצמם כגון לוחות עץ צבועים ומסגרות דקורטיביות המוצמדות לקיר וצבועות באותו הגוון במטרה ליצור מראה כללי עשיר במיוחד.

הטקסטיל בעיצוב הקלאסי מהווה חלק בלתי נפרד מהתמונה הכללית, לרוב הבחירה תהיה בטקסטיל עשיר וכבד כמו בדי קטיפה, ברוקד או בדים בעלי הדפסים עשירים המשלבים נגיעות מוזהבות ליצירת מראה דרמטי.

סלון בעיצוב קלאסי לבן
הטקסטיל בעיצוב הקלאסי מהווה חלק בלתי נפרד מהתמונה הכללית
התאורה בסגנון הקלאסי מתאפיינת בשילוב של גופי תאורה בולטים ודומיננטיים כמו שנדלירים תלויים מקריסטלים, מנורות קיר דקורטיביות, פמוטים מוזהבים ושילוב של נרות ליצירת אווירה רכה ועשירה.
הרהיטים הם חלק בלתי נפרד מהמראה הקלאסי והם יהיו עשויים מפיתוחים רבים בקווים מעוגלים ובשילוב של עיטורים ודוגמאות סגנוניות. במקרה זה ניתן לשלב רהיטי עץ כבדים, ויטרינות עם חזיתות זכוכית המציגות כלים מפוארים, מסגרות מעוטרות, מסולסלות ומוזהבות, שולחנות ושידות המשלבות פיתוחי מתכת משויפים ומעובדים עם משטחי זכוכית.
סגנון קלאסי במטבח –

המטבח בסגנון הקלאסי ישדר עושר ויציג חומרים יוקרתיים המתחברים יחד. לחזיתות המטבח ניתן לבחור מסגרת דקורטיבית בצביעה בעלת ברק עם שילובים של ידיות מתכת מוזהבות, מומלץ ורצוי לבחור ארונות ויטרינה עם זכוכית מעוטרת כדי לחזק את המראה. למשטח העבודה ניתן לבחור דוגמאות של משטחי שיש מנצנצים או משטחי יציקה המשלבים אבני חן למראה זוהר במיוחד.

משטחי שיש מנצנים
משטחי שיש מנצנצים המשלבים אבני חן למראה זוהר במיוחד

המטבח הקלאסי לא יהיה שלם בלי כלים דקורטיביים עשירים מזכוכית או נחושת שיהיו מונחים על גבי המשטחים הקיימים, בנוסף, מומלץ לשלב שולחן אוכל מעץ מלא כבד ועשיר עם כיסאות עץ בעלי מושב מרופד.

שולחן אוכל עץ כבד
שולחן אוכל מעץ מלא כבד ועשיר עם כיסאות עץ בעלי מושב מרופד
סגנון קלאסי בסלון –

למערכת הישיבה הסלונית מומלץ לבחור שילוב של חלקי עץ מפותחים כמו רגליים דומיננטיות וצידי ספה מעוטרים עם ריפוד דומיננטי מאחד מהבדים המתאימים. מומלץ להוסיף כריות מרופדות בטקסטורות שונות כדי לשמור על עושר כללי. על הקיר הראשי בגב הספה מומלץ להדביק טפט בהיר בעל עיטורים מוזהבים שיהוו רקע למערכת הישיבה, בנוסף, מומלץ גם לשלב כורסאות דומיננטיות בגוון המנוגד לצבע הספה כדי לשדרג את המראה.

כריות מרופדות
מומלץ להוסיף כריות מרופדות בטקסטורות שונות כדי לשמור על עושר כללי

את שאר הריהוט בחלל כדאי לבחור בשילוב של עץ, מתכת וזכוכית ולא לחשוש משילוב של מגוון רהיטים יחד ליצירת מראה מורכב. כדאי לשלב בחלל תמונות או מראות בעלות מסגרת מעוטרת וגדולה שיהוו אלמנט דקורטיבי מרכזי ווילונות בעלי קפלים ושכבות הממסגרות את החלון כתמונה.
תמונות לתלייה בסלון
כדאי לשלב בחלל תמונות או מראות בעלות מסגרת מעוטרת
סגנון קלאסי בחדר השינה –

במקרה של הסגנון הקלאסי מומלץ לבחור במערכת ריהוט שלמה לחדר השינה, מראה שבדרך כלל יהיה כבד מדי עבור סגנונות עיצוביים אחרים, בצורה זאת החלל יראה עשיר ואחיד. מומלץ לבחור במסגרת מיטה דומיננטית בעלת ראש מיטה מעוטר ומרופד בדוגמת קפיטונאז' ולהוסיף מבחר כריות מרופדות. את קירות החדר ניתן לחפות בטפט בעל דוגמה עדינה ולהוסיף גופי תאורה עומדים ווילונות דרמטיים.

סגנון חדר שינה קלאסי


סגנון קלאסי בחדר האמבטיה –

האלמנט הדומיננטי ביותר בחדר רחצה בסגנון זה הוא אמבטיה עומדת עם ברזים בגוון מוזהב ורגליים מעוטרות. את קירות החלל מומלץ לחפות באריחים לבנים מבריקים עם סיומת דקורטיבית ולשלב אריחים דקורטיביים בגוונים מוזהבים. באזור הכיור מומלץ לשלב מראה גדולה בעלת מסגרת דומיננטית ולמקם כלי אחסון שונים מזכוכית מחורצת.
אמבטיה עם ברזים כסופים
אמבטיה עומדת עם ברזים בגוון מוזהב ורגליים מעוטרות. האלמנט הדומיננטי בחדר הרחצה הקלאסי
הסגנון הקלאסי איננו סגנון המתאים לכל אחד, הדומיננטיות והדרמטיות של כל האלמנטים המגדירים את החלל הקלאסי יוצרים מראה יוקרתי ומלכותי שלא ניתן להישאר אדישים אליו.
234salon
748salon
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...