כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

Uncategorized  //  בביתם ברמת חן: החיים הטובים בהשראת נופש באיי סיישל

בביתם ברמת חן: החיים הטובים בהשראת נופש באיי סיישל

בסלון והמטבח נהנים מוויטרינות גדולות הפונות אל חצר הבריכה המרווחת והמוקפדת. מעצבת הפנים אורטל סלאמה עיצבה פנים וחוץ לחוויית נופש מושלמת בווילה המפנקת באווירה מודרנית ותעשייתית.

מאת: באדיבות: אורטל סלאמה צילום: מירב פלברג


הדיירים: זוג וילדיהם

מיקום: רמת חן, רמת גן

שטח: 310 מ"ר

עיצוב פנים: אורטל סלאמה

כשבני הזוג פנו אל מעצבת הפנים אורטל סלאמה ביתם ברמת גן עוד היה "על הנייר" וכבר אז היה ברור שהפרויקט הולך להיות גדול ומרשים. הבית בן ארבעת הקומות כולל מרחבי מחייה מרווחים שהתעצמו על ידי בחירות מדויקות בשלב בחירת חומרי הגמר והעיצוב.

הסלון, המטבח ופינת האוכל חולקים חלל משותף שהגוונים השולטים בו נעים על הציר שבין לבן לשחור. כתשתית לעיצוב נבחרו אריחים שחורים וגדולים במיוחד, ולעומתם קירות ווילונות בלבן צחור. השמירה על מנעד צבעים מצומצם מייצר שקט וויזואלי שהופר עם טוויסט מעניין בנגרות. קיר הטלוויזיה הוגדר כקיר כוח עם קומפוזיציה סימטרית של פספוס בקצב איטי ומשתנה במרכז הלבן, ובמקצב מהיר ואחיד בצדדים השחורים. הצמחייה היא גורם ששובר את הסימטריה בעדינות כה גדולה שמצד אחד אינה מורגשת ומצד שני מוסיפה נקודת צבע הרמונית.קיר טלוויזיה

קיר טלוויזיה
כסאות בר כחולים

כסאות בר כחולים

גרם המדרגות שלצד הסלון נוצק מבטון בגמר בטון מוחלק בצבע לבן. המעקה המלווה את המדרגות עשוי ברזל מושחר והוא כחוטים דקיקים הנמתחים מרצפה לתקרה ומפרידים בין הסלון לפיר. הפסים כמוטיב חוזר בקיר הטלוויזיה וחוטי המעקה "מדברים" בשפה אחידה. שימוש בגיאומטריה של קווים ישרים ומחודדים חוזרים על עצמם גם במדרגות עצמן שדורגו גם בצידן התחתון וההקפדה מגיעה אפילו לדוגמת הבד של כורסת ה"לאב-סיט" (Love seat).

המטבח בצורת האות ריש כולל שני מקררים ומשטחי עבודה גדולים לנוחות מרבית. הכיור מוקם תחת חלון רחב ואילו הכיריים "נעלמו" באי על ידי חיפוי האי בצבע כמעט זהה לשניהם. האי משמש גם כפינת ישיבה נעימה למשפחה ולאירוח ספונטני. הנוכחות של טונים שבין שחור ללבן אוזנו באזור המטבח על ידי בחירת חזיתות עץ עבור הארונות. כסאות הבר הכחולים הן כהבזק מעניין של צבע כחול, וגופי התאורה הזהובים שמעל האי תלויים כתכשיטים עדינים. אזכור נוסף לגוון הזהוב חוזר ברגלי השולחן בפינת האוכל הסמוכה.

כסאות בר כחולים

חדר שינה

חדר שינה

בקומות של חדרי השינה נשמר הקו העיצובי של קומת הכניסה, אך כדי להבדיל את חדרי השינה מהחלל הציבורי ולתת להם חום ועומק הוחלפה הרצפה לרצפת עץ בדוגמת פישבון. הקירות בסוויטת ההורים נשארו בלבן אחיד שהושלם על ידי ווילונות לבנים והרכות והחום מקבלים חיזוק מהמיטה המרופדת במלואה, כולל גב המיטה, ומן השטיח השנהבי שנפרש למרגלותיה.

חדר הרחצה של ההורים צמוד אל חדר השינה ובניהם מפרידה זכוכית שקופה. המקלחת חופתה באריחים שחורים ובכך היא משתלבת באופן ברור בפלטת הצבעים המצומצמת של הפרויקט. האמבטיה המרווחת אפשרה הצבה של אמבטיה פרי – סטנדינג אשר בשילוב עם הברזים המוזהבים מייצרת אווירה יוקרתית של בתי מלון. בנוסף לסוויטת ההורים עוצבו בקומה זאת שני חדרי הילדים וחדר הרחצה שלהם, חדר כביסה וחדר ארונות. בקומת הגג עוצב חדר שינה וחדר רחצה צמוד לנער מתבגר, וכן מרפסת גדולה עם ג'קוזי חיצוני מפנק.

מקלחת מפנקת

מקלחת מפנקת
מקלחת מפנקת

מקלחת מפנקת
בריכה פרטית

בריכה פרטית

המעצבת אורטל סלאמה משתפת שנפשם של בעלי הבית עם החצר ולכן ניתנה לאזור זה תשומת לב רבה. המעצבת מספרת: "בחצר עוצבה בריכה בהשראת איי סיישל. על מנת ליצור אווירה דומה לזו של האיים נבחר פסיפס שחור לריצוף הבריכה אשר יוצר עיצוב מיוחד ולא שגרתי."

סיכום אישי של המעצבת: "הפרויקט היה גדול ומאתגר במיוחד וכלל ליווי מקיף משלב התכניות "על הנייר" ועד שלב הסיום. לפרויקט נדרשה מעורבות בכל שלבי הבניה, לרבות עיצוב של חוץ המבנה, בחירת חומרי גמר בפנים ובחצר, ועיצוב ותכנון של כל הפרטים הקטנים הכלולים בבית על כל קומותיו."

 

רשימת ספקים חלקית:

כלים סניטרים וריצוף – נגב קרמיקה
תאורה – יאיר דורם
ריהוט משלים – אריק דיזיין


עוד בנושא

Uncategorized

עם קצת מזל ודירה יפה: חלוקה חדשה לדירת רווק ברמת גן


מדירת שלושה וחצי חדרים צפופים משנות ה-70 התקבלה דירת ארבעה חדרים מפנקים עם מרפסת משותפת מרשימה. הדייר הרווק ביקש בית פרקטי ויפה, שיביא איתו את המזל ואת הכלה

Uncategorized

לאכול עם העיניים: הצצה לאחד המטבחים היפים והמסקרנים שראינו השנה


המטבח היווה מאז ומתמיד ציר חשוב ומרכזי בבית הישראלי וככל שמתקדמים בציר הזמן ההשקעה בו רק הולכת ומתעצמת. דווקא עכשיו, כשחשבנו שכבר ראינו הכל, מצליחה מעצבת הפנים חגית אלבק לחדש ולהפתיע עם מטבח ייחודי ומעורר השראה אותו תכננה בביתה ששופץ לאחרונה. החשיבה וההשקעה ניכרים בכל פרט ומדובר ללא צל של ספק באחד המטבחים המיוחדים והמרשימים שראינו לאחרונה.

Uncategorized

בביתם ברמת חן: החיים הטובים בהשראת נופש באיי סיישל


בסלון והמטבח נהנים מוויטרינות גדולות הפונות אל חצר הבריכה המרווחת והמוקפדת. מעצבת הפנים אורטל סלאמה עיצבה פנים וחוץ לחוויית נופש מושלמת בווילה המפנקת באווירה מודרנית ותעשייתית.

Uncategorized

בת מצווה לילדה עם בעיות בריאות – סושי פירות הוא הקינוח בשבילה


תגידו שלום לפיצות ולחטיפים. מגשי פירות מעוצבים הם האטרקציה החדשה של מסיבות בת המצווה

תגובות

כתיבת תגובה