משחקים בנדמה לי: גם חדר קטן יכול לגדול

גם כשהבית קטן, דחוס ודחוק, אפשר ליצור בו אשליה של גודל כדי להצליח לנשום. נסו את 7 הטריקים החשובים האלה ותראו איך החדר יכול לגדול, אפילו רק בתחושה

 

ככל שמתקרבים למרכזי הערים הגדולות, מצטמצם מטראז' הדירה, ורבים מוצאים את עצמם חיים בחללים קטנים ומינימליסטיים אותם יש לנצל בחוכמה. למרות הגודל והדחק יש דרכים ליצור אשליה של גודל במרחב הקטן ולעזור לו להיראות מרווח יותר.

 


1. צמצום רהיטים


כדי למעט ברהיטים ובכל זאת להשיג את תחושת הנוחות המרבית, אפשר לבחור בספה אחת שבצידה שזלונג ולהימנע ממערכות ישיבה עמוסות, הכוללות ספה תלת מושבית, ספה דו מושבית וכורסאות. מילת הקסם כאן היא לצמצם.

 

סלון עם ספה וורודה אדריכלות ועיצוב: studio dash. צילום: שירן כרמל

 

 


2. משחקי שקיפות


אפקט ה"להיות עם ולהרגיש בלי" מדבר בדיוק על רהיטים שקופים, שנמצאים בחלל אך נראים כאילו הם אינם שם. אפשר לראות דרכם את מה שנמצא מאחוריהם, ונוכחותם קלילה, מאווררת, זורמת ונותנת הרגשה שהחדר לא מלא.

 

פינת עבודה כתומהעיצוב: אוסי וגלי – תכנון, עיצוב והלבשת הבית. צילום: דנה סטמפלר עשהאל

 

 


3. הגובה כן קובע


במקום רהיטים מסיביים וגדולים שחוסמים את המעבר ואת הראייה, בוחרים ברהיטים נמוכים המותירים את החלל ואת המרחק לתקרה מאווררים יותר.

 

חדר ילד צבעוניעיצוב: מעיין פיינשטיין. צילום: אילן ספירא

 

סלון אקלקטיצילום: Anita Brandt מתוך האתר https://boligpluss.no

 

 


4. כמה שיותר דק ומדוקק


כשלרהיטים יש רגליים מאורכות ודקיקות, מתקבל אפקט ויזואלי של מרחב לא דחוס. ידיות דקיקות ולא מלאות או משענת שנותרים בה שדות ריקים הם הרהיטים הנכונים לחלל קטן.

 

סלון עם מחיצות שקופות אדריכלות ועיצוב: studio dash. צילום: שירן כרמל

 

 


5. חלל עם מראות


כמו חלון גדול שמכניס אור וחוץ פנימה וגורם לחדר להיראות גדול יותר, כך גם מראות משקפות את החלון או האור מולן ו"מכפילות" את החלל. מראה קטנה תשכפל חלק קטן, ומראה גדולה – חלק גדול, לכן כדאי להביא בחשבון מה יהיה הכי טוב לחדר.

 

מראה אליפטית בגינה
מראה של "טורקיז האוס". צילום: חגית גרוסמן

 

 


6. ישיבה מול נוף ולא מול קיר


כפי שצוין בנוגע לחלון, שתורם רבות לתחושת הגודל, כך ניתן למקם את הרהיטים מולו במקום מול קיר ולהרגיש כאילו הסלון ממשיך אל הנוף. ככל שתחילתו של החלון קרובה יותר לרצפה, כך האפקט שיושג יהיה גדול יותר.

 

סלון צבעוני מול הנוף עיצוב: ציפי יעבץ חן, סטודיו MyTemastudio. צילום: שי אפשטיין

 

 


7. תאורה טבעית ומלאכותית


גם אם אתם מאוהבי הרומנטיקה וחוסכים בתאורה למען האווירה, בחללים קטנים יש חשיבות למקורות אור רבים – אם לא טבעיים, לפחות מלאכותיים מהתקרה, מהקירות או מהרצפה.

 

ספה וספרייה בסלון אדריכלות ועיצוב: studio dash. צילום: שירן כרמל

 

 

int(0) cat: 554prof: 0
המלצות נוספות
בודק...