עיצוב תעשייתי

מפעלים משוחזרים מהמהפכה התעשייתית הפכו להשראה לסגנון העיצוב התעשייתי. העיצוב מבוסס על אלמנטים אדריכליים חשופים כמו צינורות תעשייתיים, לבנים חשופות ורצפת בטון ופילוסופיית עיצוב מינימליסטית.

נורות אדיסון, תוכנית קומה פתוחה ופלטת צבעים נייטרלית של גווני לבן, אפור, שחור וחום עושים פה את העבודה.

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי הוא אסתטיקה נועזת ועצבנית השואבת השראה מלופטים עירוניים ומחללים תעשייתיים מחודשים. מקורו בשימוש חוזר של מחסנים ומפעלים ישנים לתוך חללי מגורים, סגנון עיצוב זה חוגג אלמנטים גולמיים, לא גמורים, מציג את היופי של חומרים חשופים ותכונות תועלתניות. 

 

סימן ההיכר של עיצוב תעשייתי הוא הדגש על אלמנטים מבניים חשופים. קירות לבנים חשופות, תעלות, צינורות ורצפות בטון הם מאפיינים בולטים, המשקפים את העבר התעשייתי של הבניין. אלמנטים אלה מביאים תחושה של אותנטיות וחספוס לחלל, ויוצרים אסתטיקה שהיא גם תועלתנית וגם בולטת ויזואלית. 

פלטת הצבעים בחללי פנים תעשייתיים סובבת לעתים קרובות סביב גוונים ניטרליים, כולל אפורים, חומים ושחורים. צבעים אלו משלימים את חומרי הגלם ושומרים על מראה מגובש ומאופק. הדגשות של גימורים מתכתיים, במיוחד בפלדה ובברזל, שכיחים, ותורמים לתחושה התעשייתית והמכאנית. 

ריהוט בעיצוב תעשייתי מתאפיין בשילוב של חומרים יציבים ואסתטיקה מינימליסטית. מתכת ועץ מצוקה משמשים לעתים קרובות לריהוט כמו שולחנות, כיסאות ויחידות מדפים. פריטי ריהוט וינטג', לרוב עם סימני בלאי גלויים, מוסיפים אופי ותחושת היסטוריה לחלל. 

תאורה ממלאת תפקיד מכריע בחללי פנים תעשייתיים, עם גופים המציגים נורות חשופות, מסגרות מתכת ועיצובים בהשראה תעשייתית. אורות תליון, נברשות ומנורות רצפה תורמים לאווירה התעשייתית הכוללת, תוך שהם מספקים גם תאורה ממוקדת. 

אביזרים ותפאורה בעיצוב תעשייתי כוללים לרוב שילוב של אלמנטים וינטג' ומודרניים. חלונות בסגנון המפעל, פרטי רשת תיל והדגשי עץ משוחזר הם נפוצים. חפצים תועלתיים, כגון גלגלי שיניים חשופים, גלגלי שיניים וגלגלות, יכולים לשמש כפריטי עיצוב ייחודיים ופונקציונליים, ולחזק את האסתטיקה התעשייתית. עיצוב פנים בסגנון תעשייתי חובק את היופי של אלמנטים גולמיים, תועלתניים, ויוצר חללים המשדרים תחושת אותנטיות ותחכום אורבני. זהו סגנון שהופך חללים תעשייתיים לשעבר לסביבות מסוגננות, פונקציונליות ומשכנעות מבחינה ויזואלית לחיים עכשוויים

קראי/י עוד
סגור