עיצוב נורדי

סגנון העיצוב הסקנדינבי התפתח בשנות ה-50' של המאה הקודמת במדינות הנורדיות נורבגיה, דנמרק, שוודיה, פינלנד ואיסלנד.

המראה המינימליסטי הוא סימן ההיכר שלו ששם דגש על עיצובים פשוטים ונקיים, צבעים בהירים וחומרים טבעיים.  

עיצוב פנים בסגנון נורדי, הידוע גם כעיצוב סקנדינבי, הוא גישה מינימליסטית ופונקציונלית שמקורה במדינות הנורדיות – דנמרק, שוודיה, נורבגיה, פינלנד ואיסלנד. אתוס עיצוב זה מאופיין בשילוב הרמוני של פשטות, פונקציונליות וחיבור לטבע, היוצרים חללים אסתטיים ומעשיים ביותר. 

הליבה של העיצוב הנורדי היא פלטת צבעים ניטרלית, עם לבנים, אפורים וגוונים עמומים. בחירת צבעים זו שואפת למקסם את האור הטבעי, וליצור חללי פנים בהירים ואווריריים הנלחמים בחושך של חורפים נורדיים. פלטת הצבעים המצומצמת מאפשרת גם התמקדות בחומרים טבעיים, כמו עצים בהירים כמו אורן וליבנה, כדי להכניס חמימות ותחושת אותנטיות לחלל. 

קווים נקיים ודגש חזק על צורה עוקבים אחר פונקציה מגדירים את הרהיטים בחללי פנים נורדיים. פריטי ריהוט מציגים לעתים קרובות עיצובים פשוטים אך אלגנטיים עם התמקדות בפונקציונליות. דוגמאות אייקוניות כוללות קלאסיקות מודרניות של אמצע המאה המשתלבות בצורה חלקה עם האסתטיקה המינימליסטית הכוללת.  

עיצוב נורדי נותן ערך גבוה ליחסים בין הפנים לעולם הטבע. חלונות גדולים נפוצים, המספקים נופים ללא הפרעה של החוץ ומזמינים אור טבעי בשפע. צמחי פנים ואלמנטים טבעיים, כמו אבנים או עץ לא מעובד, תורמים לתחושת שלווה וחיבור לטבע. 

אביזרים ותפאורה בעיצוב נורדי מאופיינים בדרך כלל בפשטות ופונקציונליות. דוגמאות גיאומטריות ומרקמים עדינים משולבים כדי להוסיף עניין מבלי להכריע את האסתטיקה המינימליסטית. ניקיון ושמירה על תחושת פתיחות הם עקרונות מפתח, המאפשרים סביבת מגורים שלווה ולא מבולגנת

קראי/י עוד
סגור