עיצוב קלאסי

עיצוב פנים קלאסי מושפע מהתקופה הקלאסית. פה שולטים איזון, הרמוניה ופרופורציה.

את הפתרונות האדריכליים רואים בקירות עם קשתות, ציורי קיר וקרניזים. אותם משלימים רהיטים, אביזרים ופלטות הצבעים של יוון העתיקה ורומא.

עיצוב קלאסי, המכונה גם עיצוב מסורתי, הוא סגנון נצחי ומתמשך השואב השראה מתקופות היסטוריות והשפעות תרבותיות. הוא חובק אלגנטיות, סימטריה ופרטים מעודנים, עם דגש על איזון ופרופורציה. 

 

בעיצוב פנים קלאסי, לוח הצבעים הוא לרוב ניטרלי ומתוחכם. גוונים חמים כמו בז', שמנת ולבן שבור משמשים בדרך כלל, יחד עם צבעים עשירים כמו אדום עמוק, ירוק כהה וכחול. צבעים אלה יוצרים תחושה של חמימות ונעימות, תוך הדגשת הפרטים המעוטרים והאלמנטים האדריכליים. 

ריהוט בעיצוב קלאסי מתאפיין בדרך כלל באומנות המורכבת, החומרים המשובחים והמשיכה הנצחית שלו. חלקים עשויים לרוב מחומרים יוקרתיים כמו מהגוני, אגוז או עץ דובדבן. גילופים מקושטים, עיקולים חינניים והדגשים דקורטיביים. ריפוד נעשה בדרך כלל בבדים משובחים כמו משי, קטיפה או דמשק, לרוב עם דוגמאות מורכבות או מוטיבים פרחוניים. 

אביזרים ואלמנטים דקורטיביים ממלאים תפקיד משמעותי בעיצוב פנים קלאסי. נברשות, פמוטים ומנורות עדינים ומשוכללים מספקים תאורת סביבה ומוסיפים נופך של אלגנטיות לחלל. יצירות אמנות, שטיחי קיר ופריטים עתיקים משמשים כדי ליצור תחושה של היסטוריה ולהפגין את טעמו המעודן של הבעלים. טקסטיל כגון וילונות, שטיחים וכריות הם לרוב בעלי מרקם עשיר ומשלבים דוגמאות ומוטיבים מסורתיים. 

עיצוב קלאסי נותן חשיבות גם לסימטריה ופרופורציות מאוזנות. מיקום הריהוט, הפרטים האדריכליים והפריסה הכללית נשקלים בקפידה כדי ליצור תחושה של סדר והרמוניה. חלונות לבושים לעתים קרובות עם וילונות או חלונות אלגנטיים, מה שמוסיף נופך של פאר לחלל

קראי/י עוד
סגור