עיצוב פרובנס

נופים מרהיבים, ים כחול, שמש בהירה וטעמים עזים של דרום צרפת, הם ההשראה לעיצוב פרובנס. מה זה אומר? צבעי פסטל, וילונות קלילים, ריהוט בגווני לבן, הדפסים של פרחים וחפצי נוי מחרסינה, קרמיקה ובד.

עיצוב פנים בסגנון פרובנס, שמקורו בחבל פרובאנס הציורי בדרום מזרח צרפת, מגלם את הקסם והאלגנטיות הכפרית של האזור הכפרי הצרפתי. האסתטיקה הנצחית הזו משקפת את החמימות והפשטות של החיים הכפריים, שואבת השראה מהיופי הטבעי של האזור, השמש השופעת והמסורות החקלאיות של האזור. 

פלטת הצבעים בסגנון פרובנס מאופיינת בגוונים רכים ומושלמים המזכירים את הנוף המקומי. לבנדר, כחולים רכים, ירוקי זית וצהובים חמניות שולטים, ויוצרים אווירה שלווה ומזמינה. קירות מסוידים הם נפוצים, המספקים רקע המשפר את האור הטבעי ומעניק תחושה אוורירית לחלל. 

רהיטים בפנים פרובנס מציגים לעתים קרובות מראה במצוקה או מזג אוויר, המציג את חלוף הזמן. ריהוט פרובנס מסורתי עשוי מחומרים טבעיים כמו עץ, עם פרטי ברזל יצוק המוסיפים נופך של קסם כפרי. טקסטיל ממלא תפקיד מרכזי, כאשר בדים כמו פשתן וכותנה, מעוטרים בדוגמאות פשוטות כמו שיק או פסים, תורמים לאווירה הרגועה. 

סגנון פרובנס מדגיש שילוב חלק בין חללים פנימיים וחיצוניים. חלונות ודלתות גדולים נפתחים כדי לאפשר שפע של אור טבעי, תוך שהם מספקים גם נופים של האזור הכפרי שמסביב. כדי לשפר את הקשר עם הטבע, חללים פנימיים עשויים להציג עשבי תיבול בעציצים, פרחים טריים ואלמנטים טבעיים כמו אריחי אבן או טרקוטה. 

אביזרים דקורטיביים נבחרים בקפידה כדי לעורר תחושה של חיים כפריים. קרמיקה עתיקה, אביזרי ברזל יצוק וכלי חרס בעבודת יד מוסיפים אופי לחלל. דפוסי פרחים ומוטיבים בוטניים משולבים לעתים קרובות בטקסטיל ובתפאורה, ומשקפים את הצמחייה התוססת של האזור

קראי/י עוד
סגור