עיצוב וינטג'

הפריטים מבית סבתא מקבלים מקום של כבוד בעיצוב וינטג'. התוצאה – שימוש במוצרים ישנים, כמו טקסטיל בעבודות יד, ריצוף ישן וכלי חרסינה בשילוב פריטים עדכניים עם מראה נוסטלגי מדליק.

עיצוב פנים בסגנון וינטג' הוא גישה נוסטלגית ואקלקטית השואבת השראה מהאסתטיקה של תקופות קודמות, בדרך כלל מתחילת המאה ה-20 ועד אמצע שנות ה-70. מושרשת בתחושת היסטוריה ושאיפה לעיצוב הייחודי והוינטג'י משלב אלמנטים מתקופות שונות ליצירת אווירה הרמונית ומקסימה בתוך חלל. 

מאפיינים מרכזיים של סגנון וינטג' כוללים שימוש ברהיטים ופריטי עיצוב עתיקים, כל אחד נושא את הסיפור והאופי שלו. יצירות מתקופות שונות עשויות להתקיים יחד, ולתרום לתחושה האקלקטית והאישית הכללית של הפנים. חומרים נפוצים כוללים עץ, ברזל יצוק ופליז, המציגים את האומנות של זמנים עברו. 

לוח הצבעים בחללי פנים וינטג' משקף לעתים קרובות את הגוונים הפופולריים של תקופות ספציפיות. גווני אדמה, פסטלים וצבעים נועזים מתקופת אמצע המאה רווחים, ותורמים לאווירה חמה ומזמינה. טפטים עם דפוסי רטרו או גימורים בעלי מרקם הם בחירה פופולרית להוספת עניין ויזואלי לקירות. 

 

טקסטיל ממלא תפקיד משמעותי בעיצוב וינטג', עם דוגמאות כמו פרחים, פייזלי וצורות גיאומטריות הנפוצות בריפוד, וילונות ושטיחים. לעתים קרובות נעשה שימוש בבדים עשירים כמו קטיפה, מה שמשפר את תחושת היוקרה והנוסטלגיה הכללית. 

אביזרים ופריטי עיצוב אוצרים בקפידה כדי לחזק את נושא הוינטג'. מכונות כתיבה מיושנות, טלפונים וינטג', מכשירי רדיו רטרו ומראות עתיקות הם רק כמה דוגמאות לפריטים שיכולים להוסיף אותנטיות לחלל. פוסטרים וינטג', יצירות אמנות ותצלומים ממוסגרים יכולים לשמש גם כנקודות מוקד ומספרות את סיפורה של תקופה שחלפה

קראי/י עוד
סגור