עיצוב אורבני

אהבה לעיר הגדולה, עם כל הרעש, הבלגן והאווירה התעשייתית יצרה את סגנון העיצוב האורבני. כאן תמצאו חומרי גלם לא מעובדים, מרכיבים תעשייתיים וחשופים וחומרים טבעיים לצד גוונים כהים, אווירה של דיסטנס ונגיעות של רכות לאיזון.

עיצוב פנים בסגנון אורבני, המכונה גם עכשווי אורבני או שיק אורבני, הוא אסתטיקה דינמית ומודרנית השואבת השראה מהאנרגיה, הגיוון והאלמנטים התעשייתיים של החיים בעיר. גישה עיצובית זו משקפת את סגנון החיים האורבני, מאמצת שילוב של אלמנטים עכשוויים, תעשייתיים ואקלקטיים ליצירת חללים מסוגננים ופונקציונליים כאחד. 

 

מאפיין מרכזי אחד של פנים בסגנון אורבני הוא השימוש בחומרי גלם ותעשייתיים. קירות לבנים חשופות, רצפות בטון והדגשי מתכת הם נפוצים, המספקים תחושה של חוצץ ואותנטיות עירונית. אלמנטים אלה משמשים לעתים קרובות כרקע לריהוט אלגנטי ומודרני, ויוצרים ניגוד משכנע. 

 

פלטות צבעים בעיצוב אורבני נוטות בדרך כלל לגוונים ניטרליים, כגון אפורים, שחורים ולבנים. צבעי מבטא נועזים, לעתים קרובות בהשראת התוסס של חיי העיר, עשויים להיות משולבים באמצעות ריהוט, יצירות אמנות או אביזרים. הדגש הוא על יצירת מראה נקי ומתוחכם המשלים את הרקע התעשייתי. 

ריהוט בסגנון אורבני מאופיין בשילוב של יצירות מודרניות ווינטג'. קווים נקיים, צורות גיאומטריות ואסתטיקה מינימליסטית נפוצים, המשקפים את אורח החיים האורבני העכשווי. ריהוט נוח ופונקציונלי לרוב תופס את מרכז הבמה, ומספק את הצרכים המעשיים של תושבי העיר. 

אביזרים ותפאורה בחללי פנים עירוניים מציגים לעתים קרובות שילוב של אמנות בהשראה עירונית, גרפיטי ופסלים עכשוויים. צילום אורבני, יצירות אמנות מופשטות ואמנות רחוב תורמים לאווירה העצבנית והקוסמופוליטית הכללית. חלונות גדולים וחללים פתוחים הם גם אופייניים, המאפשרים לאור טבעי להציף את הפנים ולספק נופים של הנוף העירוני. עיצוב פנים בסגנון אורבני לוכד את המהות של החיים בעיר, משלב אלמנטים תעשייתיים עם אסתטיקה מודרנית כדי ליצור חללים שיקיים, פונקציונליים ומשקפים את אורח החיים העירוני הדינמי. זוהי גישה החוגגת את האנרגיה והמגוון של העיר תוך מתן מפלט נוח ומסוגנן בתוך הנוף האורבני

קראי/י עוד
סגור