עיצוב מרוקאי

צבעים חמים בגווני חמרה, צהוב, בורדו וצהוב לצד עיטורים בזהב שולטים בסגנון העיצוב המרוקאי.

את חגיגת הצבעים העשירה והססגונית אפשר למצוא דרך חומרים, אלמנטים, עיצובים והרבה אקססוריז שמזכירים מסורת עתיקה היישר ממרוקו.

עיצוב פנים בסגנון מרוקאי הוא אסתטיקה תוססת ואקזוטית השואבת השראה מהמורשת התרבותית העשירה של מרוקו בצפון אפריקה. גישת עיצוב זו מאופיינת בדוגמאות מורכבות, צבעים עזים ושילוב של השפעות מסורתיות ומזרח תיכוניות, היוצרות חללים בולטים ויזואלית וסוחפים תרבותית. 

מאפיין אחד של עיצוב מרוקאי הוא השימוש בפלטות צבעים מלאות חיים וחמים. גוונים עשירים כמו כחולים עמוקים, אדומים לוהטים, כתומים אדמתיים וצהובים זהובים שולטים, המשקפים את צבעי הנוף המרוקאי והאומנות המסורתית. צבעים אלו תורמים לתחושת חמימות ואירוח בתוך החלל. 

דפוסים מורכבים ועיצובים גיאומטריים הם סימני ההיכר של פנים מרוקאי. אריחים מרוקאים מסורתיים, מופיעים באופן בולט על קירות, רצפות וכאלמנטים דקורטיביים. טקסטיל מעוטר ועבודת יד, כגון שטיחים ופופים תוססים, מציגים דפוסים מורכבים כמו ערבסקות ומוטיבים מרוקאיים, ומוסיפים שכבה של עניין ויזואלי ואותנטיות תרבותית. 

ריהוט בסגנון מרוקאי הוא לעתים קרובות נמוך, עם סידורי ישיבה מפוארים וחלקי עץ מגולפים המעוטרים בפרטים מורכבים. עבודות מתכת, כגון פליז או ברזל יצוק, משמשות בדרך כלל לריהוט ופריטי עיצוב, מה שתורם לתחושה הכוללת המעוטרת והיוקרתית. 

העיצוב המרוקאי שם דגש חזק על יצירת תחושת אווירה באמצעות תאורה. פנסים ותליונים מרוקאים מסורתיים, עשויים לרוב מזכוכית צבעונית או מתכת, מטילים דוגמאות מורכבות של אור וצל, ויוצרים אווירה חמימה ומקסימה. 

אביזרים ופריטי עיצוב בפנים המרוקאיים כוללים שילוב של מלאכת יד וחפצים מסורתיים. שטיחים מרוקאים, שולחנות עם פסיפס וקרמיקה בעבודת יד מוסיפים אותנטיות לחלל. קשתות מרוקאיות מסורתיות, הידועות כקשתות פרסה או חור מפתחות, הן מאפיינים ארכיטקטוניים המשפרים עוד יותר את האווירה האקזוטית והמיסטית הכוללת. עיצוב פנים בסגנון מרוקאי שובה לב בצבעיו הנועזים, בדפוסים המורכבים ובמיזוג של השפעות תרבותיות. הוא יוצר חללים שובי לב ויזואלית ומזמינים כאחד, המאפשרים לאנשים לטבול את עצמם ביופי הקסום של האסתטיקה והאומנות המרוקאית. 

 

 

 

קראי/י עוד
סגור