עיצוב בוהו שיק

העיצוב הבוהמי מסמל את סצנת האמנות של סן פרנסיסקו או מרכז העיר ניו-יורק של פעם, בייחוד בדירות עם חללים קטנים. לא פלא שהוא נחשב כמאמץ רעיונות עיצוב מרחבי העולם.

גוונים טבעיים, טקסטורות ודוגמאות שובבות משתלבים כאן בקלות יחד עם רהיטים בסגנון עשה זאת בעצמך או חפצי נוי אהובים.

עיצוב פנים בוהו שיק, קיצור של שיק בוהמייני, הוא סגנון החובק אסתטיקה חופשית, אקלקטית ובהשראה עולמית. הוא שואב השראה מתרבויות שונות, ומציג תערובת תוססת של דפוסים, צבעים ומרקמים. מושרשת באורח החיים הבוהמייני, גישת עיצוב זו מעודדת אינדיבידואליות ויצירתיות, וכתוצאה מכך חללים נינוחים ומעוררים חזותית. 

אחד המאפיינים המובהקים של סגנון בוהו שיק הוא פלטת הצבעים העשירה והמגוונת. גווני אדמה, גווני תכשיטים וגוונים מרהיבים מתקיימים יחד בהרמוניה, ויוצרים אווירה של חמימות ואנרגיה. השימוש בדפוסים נועזים, כגון הדפסים מרוקאיים, התורמים לאווירה האקלקטית הכללית. 

ריהוט בעיצוב בוהו שיק הוא לרוב שילוב של סגנונות, המשלב יצירות וינטג' עם פריטים מודרניים או בעבודת יד. הדגש הוא על נוחות ופונקציונליות, עם ספות קטיפה, כריות רצפה וטקסטיל בשכבות היוצרות אווירה נעימה ומזמינה. חומרים טבעיים כמו ראטן, במבוק ועץ במצוקה משמשים לעתים קרובות כדי לשפר את התחושה הבוהמית, המטיילת היטב. 

טקסטיל ממלא תפקיד מכריע בעיצוב פנים בוהו שיק, שטיחים וכריות בדוגמאות ומרקמים שונים. שכבות היא מרכיב מרכזי, יוצר אווירה נינוחה וקז'ואלית. 

אביזרים בחללי בוהו שיק מציגים שילוב של פריטים שנאספו מתרבויות וטיולים שונים. צמחים וירק תורמים לחיבור הבוהמייני עם הטבע. פריטים וינטג' או בעבודת יד, כגון שטיחי קיר, עששיות וחפצים עולמיים, מוסיפים נגיעות אישיות ומספרים סיפור בתוך החלל. 

עיצוב פנים בוהו שיק עוסק בסופו של דבר בביטוי עצמי, להשתחרר מנורמות עיצוב מסורתיות ואימוץ אורח חיים נינוח ולא שגרתי. הוא מעודד פילוסופיית שילוב והתאמה, חוגגת את האינדיבידואליות ואת היופי שבחוסר השלמות

קראי/י עוד
סגור