עיצוב וואבי סאבי

וואבי-סאבי היא פילוסופיה יפנית, שמתייחסת לחוסר השלמות כיופי. עיצוב בסגנון וואבי-סאבי מדגיש פשטות ושלווה מהפרטים הגדולים עד הפרטים הקטנים כמו סדק בקומקום תה או שטיח דהוי.

חיבור לטבע, מיעוט חפצים ושימוש בחפצים ישנים או שבורים מתקבלים כאן בשמחה.

עיצוב הפנים של וואבי-סאבי הוא פילוסופיה אסתטית המושרשת בעקרונות יפניים מסורתיים המאמצים את היופי של חוסר שלמות, ארעיות ופשטות. הוא מעריך את האותנטיות ואת המחזוריות הטבעית של החיים, ומציע נקודת מבט ייחודית על יצירת מרחבי חיים הרמוניים ושלווים. וואבי סאבי מתאפיין בחומרים בעלי טקסטורות טבעיות, כגון עץ גולמי, אבן ומשטחים לא מלוטשים, מועדפים בזכות יכולתם להציג את חלוף הזמן ואת היופי הטבוע בהזדקנות. 

פלטות הצבעים בחללי פנים של וואבי-סאבי נוטות להיות מאופקות, ושואבות השראה מהטבע. גווני אדמה כמו ירוקים עמומים, חומים ואפורים יוצרים אווירה מרגיעה ואורגנית. תאורה רכה ומפוזרת ממלאת תפקיד מכריע, מגבירה את תחושת השלווה ומזמינה מצב רוח מהורהר. 

ריהוט ותפאורה בסגנון וואבי-סאבי נבחרים בשל הפשטות, הפונקציונליות והחיבור לטבע. פריטים בעבודת יד, לרוב בעלי צורות או טקסטורות לא סדירות, מוסיפים תחושה של אומנות וייחודיות. ניתן לשלב פריטי וינטג' או עתיקים כדי לעורר תחושה של היסטוריה וחלוף הזמן. 

חללי הפנים של וואבי-סאבי מדגישים תחושת מרחב ופשטות לא עמוסה. עיבודים מינימליסטיים וחוסר קישוט מכוון יוצרים אווירה שלווה. תוכניות קומה פתוחות ונופים ללא הפרעה מועדפים, המעודדים חיבור עם הטבע ומאפשרים זרימה חלקה בין חללים פנימיים וחיצוניים. 

אביזרים בעיצוב וואבי-סאבי נבחרים בקפידה כדי לעורר תחושת מיינדפולנס והערכה לרגע הנוכחי. אלמנטים טבעיים כמו ענפים מיובשים, קרמיקה פשוטה וטקסטיל לא מעוטר תורמים לאסתטיקה הכללית. המטרה היא ליצור סביבה המעודדת רפלקציה וחיבור עמוק עם מהות מרחב המגורים. 

עיצוב הפנים של וואבי-סאבי מזמין אנשים למצוא יופי בפשטות, בחוסר השלמות ובטבע הארעי של החיים. זוהי גישה קשובה ומהורהרת המטפחת תחושת שלווה, אותנטיות והערכה עמוקה ליופי המובנה המצוי בהיבטים המאופקים והבלתי מושלמים של הסביבה שלנו

קראי/י עוד
סגור