פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

מוסיפים צבע לנשמה

מונוכרומטיות זה מצוין, הוספה של צבע פה ושם זה ללכת על בטוח, אבל יש אנשים שאוהבים את הבתים שלהם צבעוניים במיוחד. איך שומרים על סטייל, ונזהרים מקיטשיות כאשר רוצים להוסיף הרבה צבע לבית ולחיים.

29/09/2018
מאת: שירלי כץ, בניין ודיור
צילום: Max kim-Bee. מתוך אתר: suryoyehnan
 
הבחירה האקלקטית

בחירה בסגנון עיצוב אקלקטי, מזרימה לבית, באופן טבעי פרטי עיצוב מגוונים וצבעוניים במיוחד. ליקוט פריטים, מסגנונות שונים בהתאם לטעמם האישי של בעלי הבית מייצר בית צבעוני ושמח. כאשר הצבעוניות של הבית נובעת כתוצאה מבחירה אקלקטית של פריטים היא מתקבלת באופן טבעי ונעים. (שימו לב – לא מדובר באגרנות כפייתית, אלא בבחירה של פרטים ייחודיים חדשים או בעלי משמעות סנטימנטלית לבעלי הבית). 
 
צבע מהטבע

הטבע מציע לנו שלל צבעים. ניתן לבחור בפרטים בעלי צבעוניות טבעית ולא "מזויפת" - עציצים, פרחים וטאפטים הקשורים לעולם החי והצומח, ישתלבו יפה על כל מצע מונוכרומטי ולא יצרמו בצבעוניותם.  
 
 
 צבעוניות כנגזרת של הטבע. צילום: BELÉN IMAZ. מתוך אתר: Revistaad
 
 
צבעוניות שמשתלבת בטבעיות – טאפט פרחוני וצבעי פסטל מרגיעים, מעבירים את מלוא תשומת הלב אל הדלת הצהובה. צילום: Nancy Mitchell . מתוך אתר: Apartment Therapy
 
פחות צבע יותר פסטל

למעשה הפסטל הוא מעין גרסה דהויה של הצבע המקורי.. אם רוצים הרבה צבעים, מומלץ לרכך אותם קצת. לא כל הצבעים חייבים להיות חזקים ודומיננטיים. שילוב צבעי פסטל, מעניק תחושה של צבעוניות מאופקת, נעימה וזורמת, כך שגם בחירה בהרבה צבעים לא מייצרת עומס בעין.
 
 
צילום: Elaine Musiwa. מתוך אתר: Apartment Therapy
 
או קירות או אסקססוריז

חייבים להחליט. אי אפשר השתלט על החלל עם צבעוניות לא מבוקרת. החלל יהיה מטריד ובלתי נעים לשהייה אם הצבעוניות לא תשתלב על גבי קירות לבנים או להיפך - קירות או ארונות קיר צבעוניים, כאשר יתר הרהיטים והאקססוריז מרגיעים בצבעוניותם.
 
 
צילום: CATERINA PILAR PALUMBO. מתוך אתר: Divisare
 
 
מטבח צבעוני על מצע טבעי – קערת הפירות משלימה ומחזקת את צבעוניות המטבח. צילום: CARLO DRAISCI. מתוך אתר: Draisci-homes
 
 
גם קירות וגם אקססוריז על חשבון מגוון הצבעים – הסתפקות בפלטת צבעים ירוקה ומרגיעה. צילום: Robert Peterson. מתוך אתר: HGTV
 
צבעוני מבחוץ ואולי גם מבפנים..

כשמדברים על בתים צבעוניים, אי אפשר שלא להתייחס לשכונות ועיירות שלמות שבחרו לעצמן את הצבעוניות כקונספט – קולמאר הצרפתית, שכונת סיגנל היל, בקייפטאון שדרום אפריקה, דיסקו ביי, שממוקמת למרגלות ההרים המושלגים של גרינלד, גירונה הספרדית, בוראנו האיטלקית, ועוד רבות וטובות, שצבעוניותן משקיפה למרחקים, מייצרת ומציירת נופים מרהיבים ביופיים. 
 
 
אירלנד – העיירה קוב, צבעים חזקים שגם הים לא מצליח לגנוב מהם את ההצגה.. צילום: Lars Ruecker. מתוך אתר: House Beautiful. 
 
 
דיסקו-ביי, גרינלנד, ההרים המושלגים מספקים מצע מושלם לצבעוניותם העזה של בתי העיירה. צילום: Danita Delimont. מתוך אתר: House Beautiful.