פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

תכנון גדול לדירת 38 מ"ר

קופסת נגרות מחביאה את חדר הרחצה, והיא עצמה מוסתרת באמצעות דלתות שהן חלק מסלון הדירה הקומפקטית. אור טבעי מהקומה ה-17 מוכפל על ידי קיר מראות ומעניק לדירה מראה גדול יותר

מאת: לימור קלר

09/03/2019
צילום: Maira Acayaba מתוך אתר www.estudiobra.com

 


שולחן עבודה נבלע בקיר מראות

 

 

מספר נפשות בבית: זוג

מקום: סן פאולו, ברזיל

השטח: 38 מ"ר

אדריכלות ועיצוב פנים: Estúdio BRA

 

 

כדרכן של דירות קטנות במיוחד, שלל אפקטים עיצוביים יכולים לשוות לה תחושת מרחב גדול יותר, ובמקרה של הדירה המשופצת בסן פאולו, זהו קיר מראות הפוגש את מי שנכנס אליה וריהוט נמוך, שאינו חוסם את הראייה, מאפשר מבט מקצה אחד של הדירה לקצה אחר שלה ומותיר קשר עין בין הדיירים.

 

 

עוד דירות קטנות ומעוצבות:

קטנה אך מרווחת: שיפוץ דירת 31 מ"ר בתל אביב

קטנה, לבנה ואלגנטית: ביקור בדירה עירונית

פיאסטה מקסיקנית: הצצה לדירה קטנה וחדשה בפלורנטין

 

 

קיר המראות הגדול פרוס אל מול חלונות הדירה, ומשקף לא רק את גודלה אלא גם את האור הטבעי שבחוץ. שולחן עבודה עם אזור ישיבה קטן שהוצמד לקיר נראה כאילו הוא נבלע בתוך המראות, וגם לו תחושה של רהיט גדול מכפי שהוא באמת. מקום ישיבה זה הוא חלק מהסלון.

 


נשמר קשר עין מקצה אחד של הדירה לקצה אחר שלה

 

המטבח, הנשען על צלע אחרת של הדירה, מופרד מהסלון באמצעות קיר נמוך, שלא עולה על גובה משענת הספה. המשכו של המטבח הוא העתקה של הארונות אל מעבר לעמוד וקורה המחלקים את הדירה, ואלה משמשים בעיקר לאחסון מכשירים, אזור כביסה ושירות. חזיתות הארונות העליונים נצבע בכחול, שמוסיף צבע לדירה. סך אורכה של יחידת המטבח והשירות 5 מטרים וחצי.

 


הארונות העליונים נצבעו בכחול, שמשמש כתם צבע בדירה

 


פינת האוכל משקיפה על הנוף מהקומה ה-17

 

מול הספה יחידת נגרות ארוכה, הפרוסה גם היא לאורך צלע אחת של הדירה. היא מתחילה במזנון טלוויזיה רב אחסנה וממשיכה כספסל עם כריות ישיבה, המשמש את אזור האכילה הקטן. פינת האוכל מוקמה לצד חלונות מהרצפה ועד התקרה, המשקפים את נוף העיר מהקומה ה-17 ומעניקים לה תחושת מרחב גדולה יותר.

 


קיר חיץ נמוך מפריד בין המטבח לסלון

 


מאחורי המזנון מוסתרת יחידת השינה

 


הדלתות מסתירות חדר שינה וקופסת נגרות נוספת 

 

המזנון משמש כחיץ בין אזור האירוח ובין אזור הלינה הפרטי. מאחוריו קיר הזזה שחושף את חדר השינה וחדר הרחצה הצמוד אליו. המיטה ממוקמת ליד מקור האור הטבעי, בעוד חדר הרחצה נתון בתוך "קופסת" נגרות בירוק-אפור, שלה ארבע דלתות. ארון, מקלחת ואסלה חבויים בתוכה, והכיור החיצוני צמוד לה, כחלק מאזור השינה. צבען של הקופסה ויחידת הנגרות הכחולה מתבלטים על רקע הדירה, לה נבחרו צבעים ניטרליים של אפור, לבן ועץ.

 


יחידת נגרות קומפקטית עם כיור חיצוני

 


חדר השינה ממוקם ליד החלון
 


תוכנית הדירה

 

 


 • 9.
  אוהבת מאוד.(ללא טקסט)
  ירדנה | (03/17/2019)    
 • 8.
  עיצוב יפה.
  צופית | (03/17/2019)    
  אני לא מבינה את בעיית התכנון שדיברו עליו. בעייני חלוקה טוב וקיר הפרדה דווקא בסדר. לא היית שמה את שידת הטלויזיה כי היא לוקחת המון מהמרחב. בנוסף קיר ההפרדה בעצם אומר שאפשר גם (אם אין מזנון) לשים ספה נשענת על קיר וטלויזיה על ההפרדה. ההערה לגבי ארונות כהים זה לא כהה ובהיר אלא גוון עץ טבעי למטה וגוון צבוע למעלה לכן אין שום בעיה. זה כחול מאוד יפה. עוד נקודות מוצלחות- המדף העליון מעץ. גם אני מתכננת כזה לבית גבוה. אפשר להניח עליו המון אומנות (ולקנות סולם כדי לנקות פעם בכמה חודשים מאבק. יש ספריי דוחה אבק) הכיור מחוץ לחדר האמבטיה נותן עוד מרחב לחדר השינה
 • 7.
  נראה טוב
  רויטל | (03/17/2019)    
  לדעתי התכנון מעולה ומנוצל הייטב! ונראה טוב לעין רק באמת הייתי עושה אחרת את קיר ההפרדה שמאחורי הספה.. בהצלחה לכולנו
 • 6.
  כו-לה 38 מטר, והצליחו להכניס בתוכה את כל הפונקציות. ראוי לציון. המראות על הקיר הפנימי שמכניסות פנימה אור ותנועה - שיחוק. גם הפתרון הנחמד עם הטלויזיה על הצלחת המסתובבת וזמינה לצפייה גם מהמיטה. גם התכנון של השירותים, שפתחם לא מול המיטה או מול החלל הכללי. השימוש בצבע מתוחכם ונעים. הארונות העליונים הכחולים- זאת בטח לא טעות איומה אלא אולי עניין של טעם. הקיר מאחורי הספה הוא הדבר היחיד הלא נכון כאן, מגביל את השימוש ומיותר. הלוואי ונראה יותר עיצובים חכמים כאלה אצלנו.
 • 5.
  תכנון גרוע
  חובבת עיצוב | (03/17/2019)    
  לדעתי התכנון גרוע, הספה באמצע תוקעת את כל המרחב ויוצרת תחושת צפיפות.
 • 4.
  טעות נוספת...הקיר הנמוך, לחצות את החלל הקטן בקיר נמוך?! היה נכון לפתור את "הגב" של הספה באופן שונה ולהשאיר את החלל פתוח וליצור לורסטיליות לשימושים נוספים של הדיירים.
 • 3.
  38 מטר מנוצלים היטב
  שושי | (03/17/2019)    
  יפה מאוד
 • 2.
  גאוני
  ליאורה | (03/17/2019)    
  מדהים. גאוני. יפה ופרקטי
 • 1.
  טעות איומה בתכנון המטבח
  שלומית | (03/13/2019)    
  מי לימד את מעצבי הפנים האלה ??? הצבע של הארונות העליונים צריך להיות בארונות התחתונים . צבע כהה למטה וצבע בהיר למעלה.. אחרת זה נראה כאילו כארונות נופלים. כי צבע כהה ׳׳כבד׳׳ מצבע בהיר. טעות איומה שהרבה מעצבי פנים חוזרים עליה. פשוט בושה.