כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  לא רק לאיפור: כוחה של מַראָה בעיצוב הבית

לא רק לאיפור: כוחה של מַראָה בעיצוב הבית

אנחנו רגילים להשתמש במראה כדי להתלבש או להתאפר – אבל עם שילוב נכון של מראה בעיצוב הבית, היא גם יכולה להאיר ולהגדיל חללים ואפילו להיות האלמנט הכי מעניין בחדר

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


 

מראות שייכות בדרך כלל לאזורים שבהם אנחנו רגילים להתארגן ולהתאפר כמו אמבטיות, חדרי ארונות או מבואות כניסה – אבל התפקיד של המראות לא מסתיים שם. עם שימוש נכון במראה בעיצוב הבית, אפשר להגדיל ולהאיר חללים, ואפילו להכניס בהם טוויסט מפתיע.
אז איך אפשר לשלב מראה בעיצוב הבית? הנה כמה שימושים מעניינים בהחלט ששווה לאמץ.


להגדיל חלל מצומצם

הרבה אנשים בוחרים לשלב מראה בעיצוב הבית כדי להגדיל חלל מסוים. היכולת של המראה לשקף עצמים מאפשרת לה למעשה ליצור אשליה של חלל כפול. אם נמקם מראה מול מסדרון למשל, נקבל תחושה שיש מסדרון נוסף בבית, והדבר מיד יגרום לנו להרגיש בחלל גדול ומרווח יותר.
כדי להשתמש במראה כאלמנט מגדיל, חשוב לבחור במראה גדולה יחסית. בנוסף, עדיף למקם אותה מול אזור פתוח ולא מול קיר או רהיט.

מהבלוג: Oka

מהאתר: Decoholic

מהאתר: Apartmenttherapy

להאיר חלל חשוך

ממש כמו שהמראה יכולה להכפיל את החלל, היא גם יכולה להכפיל את התאורה, ולכן שילוב של מראה בעיצוב הבית יכול לסייע גם בהכנסת אור. כדי לעשות זאת יש למקם את המראה באופן שיאפשר לה לשקף את האור הטבעי שנכנס מהחלון או אור מלאכותי שמגיע מגוף תאורה. שימוש כזה מתאים במיוחד לאזורים חשוכים בבית כמו מסדרונות צרים או פינות נסתרות.

מהאתר: Trendier

מהאתר: Homebnc

ליצור נקודת מיקוד

בעיצוב פנים מדברים הרבה על נקודת מיקוד (focal point). נקודת המיקוד היא הדבר הראשון שאליו נמשכת העין כשנכנסים לחלל מסוים, והיא גם זאת שמשפיעה על אופן העמדת הרהיטים ועל התנועה במרחב.
שימוש מושכל במראה בעיצוב הבית, יכול להפוך אותה בקלות לנקודת המיקוד החדר. מראה שנמצאת בסלון למשל, יכולה להיות הגורם שמחבר בין הספות לשולחן ולמזנון, ובכך להעניק למרחב כולו תחושה הרמונית.

מהאתר: Onekingslane

מהבלוג: Oka

לקשט את הבית

מראה היא אמנם פריט פונקציונלי, אבל עם העיצובים הקיימים היום היא גם תורמת לא מעט לאסתטיקה של הבית. מראה בעיצוב מעניין יכולה להוות תחליף לתמונה או לאלמנט קישוטי אחר. כדי לנצל היטב את השימוש במראה בעיצוב הבית, כדאי לבחור במראה עם צורה מיוחדת או בגודל חריג. באופן דומה ניתן ליצור קיר שלם שכולו מראות בסגנונות שונים, ובכך להכניס הרבה עניין לחלל.

מהאתר: Bocadolobo

מהבלוג: Oka

מהאתר: Decoholic

להכניס טוויסט מפתיע

אם רוצים להשתמש במראה בעיצוב הבית באופן מפתיע, צריך לחשוב מחוץ למסגרת. באמת. מראה ממש לא חייבת להיות ממוסגרת ותלויה על הקיר. היום מראות יכולות להשתלב בתוך רהיטים שונים ואפילו להחליף את האריחים במטבח. עוד דרך להפתיע עם מראה בעיצוב, היא להשתמש במראה עם מראה מוכתם. הדבר האחרון שאנחנו מצפים לו כשאנחנו מביטים במראה הוא לקבל השתקפות מטושטשת, אבל דווקא משום כך מראה מוכתבת מבססת את עצמה כאלמנט בעל אמירה עיצובית מעניינת.

מהאתר: LookBoxLiving

מהאתר: Trendier

מהאתר: Brabbu

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

מגוון, איכות וחדשנות – זה מה שצריך בשביל למצוא את הארון הנכון


'קלוס' ביססה את עצמה כבר מזמן כאחת החברות המובילות בארץ בתחום הארונות. מלבד מגוון האפשרויות הרחב שקיים שם, החברה גם מציעה עכשיו מבצעי קיץ משתלמים במיוחד

מוצרים מעוצבים

לא רק לאיפור: כוחה של מַראָה בעיצוב הבית


אנחנו רגילים להשתמש במראה כדי להתלבש או להתאפר – אבל עם שילוב נכון של מראה בעיצוב הבית, היא גם יכולה להאיר ולהגדיל חללים ואפילו להיות האלמנט הכי מעניין בחדר

מוצרים מעוצבים

למי קראתם זברה? הסיבות לשלב פסים בעיצוב הבית


נמאס לכם מכריות פרחוניות ומטפטים של כוכבים? אולי שווה שתשקלו לשלב כמה דוגמאות של פסים בעיצוב הבית

מוצרים מעוצבים

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

תגובות

כתיבת תגובה