פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

דווקא בחלל קטן, שימו צבע!

למרות שהחלל מצומצם לא חייבים לשמור על ניטרליות, אלא להפך, להכניס לתוכו צבע ואופי. לתקרה, לקיר הפנוי ולמקור האור הטבעי יש השפעה חיובית על החדר

מאת: לימור קלר

20/04/2019


עיצוב: מיטל צימבר. צילום: נדב פקט

 

 

בתחומים רבים בחיים אוהבים ללכת על בטוח, וכשהדירה קטנה מרגיש לנו נכון לעצב אותה על בטוח כפליים. נבחר צבעים בהירים, רהיטים מצומקים וכל מה שלא "יצעק" בחלל, יגנוב את ההצגה וידגיש את הגודל המצומצם. יחד עם זאת, יש מי שלא מוותר, וכדי להעניק אופי כלבבו לדירה מרעיף עליה צבע ודקורציה ללא חשש.

 

 

עוד דירות צבעוניות:

צבעונית ומשעשעת: דירה מעוצבת בצפון תל אביב

צבעונית ומלאת חיים: דירה משופצת בכפר סבא

אי של שפיות: דירה תל אביבית צבעונית בחתימה אישית

 

 

קיר דומיננטי


קיר אחד ודי, לא צריך יותר מזה כדי לייפות ולעצב חדר קטן ולא להעמיס עליו יתר על המידה. אפשר לבחור בטפט בעל טקסטורה ולהשאיר אותו נקי מאלמנטים נוספים, או לבחור ארון שחזיתו צבע אחד. אם בכל זאת רוצים לנצל קיר צבוע ועירום, מראה גדולה יכולה להוות אפקט מכפיל ולהרחיב את החדר לפחות בתחושה.

 


צילום: Gravity Home מתוך אתר www.lunamag.com

 

 

טפט עדין


כשבוחרים טפט עם טקסטורה עדינה אפשר לחפות גם יותר מקיר אחד ועדיין לשמור על מראה אוורירי ולא עמוס. רהיטים לבנים, טקסטיל ואקססוריז ששומרים על צבעוניות הרמונית הם דרך נוספת להוסיף צבע בלי תחושה קלסטרופובית.

 


צילום: איקאה. מתוך אתר www.lunamag.com

 

 

תקרה בולטת


תקרה היא לא אזור שנוטים להשקיע בו, אבל דווקא הטיפול בה – אם בצבע ואם בטפט – יכול להעניק תחושה של עומק ומכאן גם גובה לחדר קטן. בהיותו גורם משיכה מרכזי לעין, הוא מפנה את המבט מהקירות ומהרהיטים ומאפשר תחושה של מרחב.

 


צילום: INSIDE CLOSET מתוך אתר www.domino.com

 

 

מדפים במקום ארונות


מטבח קטן דורש פתרונות אחסון מרובים, אבל מי שאין באמתחתו מלאי גדול של כלים, יכול להחליף ארונות עליונים במדפים פתוחים ולהסתפק בכלים ייצוגיים, צנצנות קפה ותה ועוד. המדפים הם אלה שהופכים לגורם מושך העין, במיוחד אם ממלאים אותם בתוכן מעניין ובצבע.

 


צילום: Holger Link on Unsplash

 

 

חדר מואר


דווקא כשהחדר מוצף אור, אפשר להשאיר את הצבע שלו בהיר ולשחק עם צבע הרהיטים, הכריות וההדפסים שבוחרים לו. המסגרת הבהירה משמשת תפאורה להרעפה של אלמנטים צבעוניים בלי להכביד ובלי להעמיס.

 


עיצוב: שרון רואש, בוגרת סטודיו ברברה ברזין. צילום: תמר אלמוג