פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

ספיישל תאורה: תאורת החוץ שתהפוך את הגינה שלכם לקסומה ומוארת

עיצבתם גינה לתפארת? רוצים לשבת בערב בחצר וליהנות מהשלווה? תאורת גינה תדגיש ותבליט כל פינה ותשרה אווירה קסומה ונעימה. איך עושים את זה? אופק תאורה, המומחים לתאורת חוץ, שיתפו אותנו בטיפים שיאירו לכולנו את הדרך

כמו שיש לה תפקיד חשוב וחיוני בהארת והפצת אור בבית וכאלמנט עיצובי לכל דבר, לתאורה יש תפקיד לא פחות חשוב גם כשמדובר בתאורה שמחוץ לבית, אם זה בגינה, במרפסת, בשער הכניסה לבית או בכל מקום בו אנו צריכים תאורה שתאיר לנו את הדרך או את העצים והפרחים שכה השקענו בהם. כשזה המצב, חייבים להשקיע בתאורת החוץ לפחות כמו בתאורה של פנים הבית. איך עושים את זה? אספנו כמה טיפים שיאירו לכם את הדרך מבית אופק תאורה. 

 

 תאורה: אופק תאורת גן. צילום: חן לאופלד . עיצוב גינות: גני עמרם 

תאורה: אופק תאורת גן. 

 

התחילו מהבסיס


כבר בתכנון  הראשוני של התאורה החיצונית של הבית או הדירה, חשבו קודם כל על התאורה ההכרחית, זאת שאתם לא יכולים לוותר עליה. זאת תהייה בדרך כלל התאורה שתאיר לכם את הכניסה לבית, את פינת הישיבה במרפסת או בגינה ואת המעברים ודרכי הגישה למקומות כמו החנייה, המחסן, פח האשפה או כל צורך אחר. התחשבו בעוצמת התאורה הנחוצה בהתאם לגודל הגינה או המרפסת והפינה שאתם רוצים להאיר. לא מוכרחים דווקא להאיר פינה או פריט מסוים, אלא להעניק אור נרחב ופונקציונלי שיאפשר לכם התמצאות גם בשעות החשכות יותר.

 תאורה: אופק תאורת גן. צילום: חן לאופלד. עיצוב גינות: גני עמרם 

תאורה: אופק תאורת גן

 

הכינו את התשתית 


את תשתית החשמל רצוי לתכנן מראש ולהטמין עוד לפני שתילת הצמחים, כדי התאורה תהיה כמה שיותר פונקציונאלית וחסכונית. הפרידו בין איזורי התאורה השונים כדי לשלוט בכמות התאורה ולהנות מכל איזור גם בנפרד. השתמשו בחיישנים באיזורים אסטרטגיים, כמו בחצר האחורית או בכניסה לדלת. אל תשכחו שמדובר בגופי תאורה שנמצאים בחוץ ולכן יש  להגן ולתחזק אותם באופן שוטף. 

 

השקיעו בתאורת המעבר והכניסה לבית


את דרכי המעבר והכניסה לבית אפשר להאיר בעוצמה, אבל לעיתים מספיקה גם תאורת סימון בלבד שכל תפקידה הוא להתוות את הדרך, למשל בעזרת עמודי תאורה נמוכים או מנורות שקועות ברצפה. התאימו את סגנון המנורות לעיצוב הכללי של הגינה, וכדי ליצור עניין, תוכלו להציב אותן בקו שהוא לאוו דווקא ישר וסימטרי. 

 

תאורה: אופק תאורת גן

 

ומה לגבי תאורה מעוצבת?


אחרי שדאגתם לתאורה ההכרחית, הגיע הזמן לתאורה המעוצבת, זו שתוסיף את הטאץ' האישי שלכם לגינה ותדגיש בעזרת זוויות ואלומות אור שונות את הצמחים, העצים, חיפוי מסוים של הבית או כל אלמנט אחר שהושקעה בהם מחשבה. תאורת האווירה המעוצבת יכולה להאיר גם פינות חמד בגינה, מזרקות, פסלים וגם עצים, שיחים וערוגות. אלה יזהרו בחושך וייראו יפים ומרשימים לא פחות מאשר באור טבעי. תוכלו להציב את גוף התאורה מתחת לעץ או לתלות את המנורה על הצמרות. בחרו לכם נקודות להדגשה בגינה והאירו אותן. 

 

תאורה: אופק תאורת גן

 

חשבו על הנוף


זכרו, עיצוב הפנים נשען לא מעט על החוץ. אחרי שעברתם על תכנון הגינה, בחרתם מה להאיר ומה להשאיר באפלה, תוכלו להיכנס לתוך הבית ולבדוק מה רואים כשאתם יושבים בפנים. אם מספת הסלון אתם יכולים לצפות בפריטים הייחודיים שהצבתם בגינה, תכננו את הזווית שתטיל את האור והצל הראויים עליהם. חשבו על אמצעי ההארה אחרים, קטנים ומעוצבים, כמו עששיות, נרות או מחרוזות תאורה, שיכולים לשדרג ולהרים את מראה הגינה בקלות.

 
תאורה: אופק תאורת גן
 
 תאורה: אופק תאורת גן
 
תאורה: אופק תאורת גן. עיצוב: הדר ונוי פתרונות גינון. 
 
 
תאורה: אופק תאורת גן
 
 
תאורה: אופק תאורת גן
 
 
באופק תאורה ניתן גם למצוא גופי תאורה מעוצבים בסגנונות שונים לפנים הבית
 
 
מחפשים תאורה גן מעוצבת לחצר הבית ? לחצו כאן>>