פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

יש לכם לובי?

השטח הציבורי בבניין כבר לא מצטמצם כבעבר, והחשק מתחיל כבר בלובי. מה קורה עם הלובי שלכם? צריכים לעזור לו לייצר אימפקט? המלצות ושדרוגים ליצירת לובי עם נוכחות

10/07/2018
מאת: שירלי כץ

 

עיצוב: שירי סויקה לוי. צילום: ליאור טייטלר

 

 

לכל בניין יש לובי. הוא יכול להיות גדול מאוד או קטן מאוד אבל הוא שם. לפעמים כמעט בלתי מורגש ומאוד לא מרשים, ולפעמים הוא מרשים יותר מהדירות עצמן. הגישה כלפי לובי הכניסה לבניינים השתנתה מקצה לקצה בשני העשורים האחרונים – אם פעם המחשבה הייתה צמצום השטח הציבורי, עד כמה שניתן, כדי לזכות בשטחים נוספים עבור הדירות, היום הקבלנים מבינים, שהחשק מתחיל כבר בלובי ומעמיסים על הדיירים "שטחי ברוטו" נוספים. 

 

 

עוד לובאים מעוצבים:

רושם ראשוני: כך מעצבים לובי מזמין למשרד

פעילות לוביסטית: 6 לובאים שעוצבו מעבר לסטנדרט המקובל

 

 

לובאי כניסה מפוארים לוקחים חלק משמעותי ב"הצגה" ומשמשים ככלי מכירה לכל דבר.  חלק מהאמצעים להשגת אימפקט ראשוני מיידי הם יצירת לובי כניסה בעל גובה תקרה כפול או משולש או כניסה לחלל רחב עם חלונות גדולים, שמשתקפים כלפי הרחוב או השדרה. אבל גם לובי קטן בבניין ישן יכול להפוך להיות מעניין ומזמין, והכי חשוב – בסופו של דבר, גדול או קטן, ישן או חדש, עם או בלי שומר בכניסה, לנראות הלובי השפעה גדולה על ערך הדירות שלכם. 

 

 

חדרי המדרגות של פעם


חוק תכנון הבנייה מ- 1974, אשר מחייב להתקין מעלית בכל בניין גבוה יותר מ-4 קומות, ייתר את חדרי המדרגות והפך גם הוא את הלובי למוקד העניין. עדיין ישנם בניינים רבים בישראל, שנבנו לפני כן ובהם חדרי מדרגות עם הרבה אופי. 

 


חדר מדרגות ברחוב סמטת שלוש 5. צילום מתוך wikipedia.org

 

 

הוספת רהיטים ואקססוריז


אל תשאירו את הלובי שלכם עירום. כורסאות קטנות, מראות, עציצים ואפילו וילונות יעזרו להכניס בו חיים ואופי.

 

עיצוב: שירי סויקה לוי. צילום: ליאור טייטלר

 

 

קצת צבע 


דבר נוסף שתוכלו לעשות לטובת הלובי שלכם, הוא לצבוע את אחד קירות בצבע דומיננטי כלשהו (אפילו שחור). כך תעניקו לו שכבתיות מסוימת ותייצרו עניין.

 

 

או אמנות למשקיעים


המשקיעים מביניכם, שמבקשים להעניק ללובי מראה קצת יותר ייחודי ומתוחכם, יכולים להיעזר בתליית פרטי אמנות שונים ומיוחדים. יש היום היצע גדול מאוד של פריטי אמנות השווים לכל נפש.

 

צילום: Anice Hoachlander of Hoachlander Davis Photography. מתוך אתר Dwell

 

 

חיפוי קיר


גם כאן מדובר בהשקעה קצת יותר גדולה מפשוט לצבוע את הקיר. אבל הרושם שנוצר כתוצאה מחיפוי קירות בעץ, בשיש או בכל חומר אחר, בהחלט שווה את ההשקעה ומעניק תחושה של יוקרתיות ואקסקלוסיביות. ואם רוצים לשדרג עוד יותר, אז אפשר לרצף מחדש גם את הרצפה – בדרך כלל מדובר בשטחים לא גדולים ובהשקעה משתלמת.

 

חיפוי קיר בלוחות עץ מגוונים. עיצוב: שירי סויקה לוי. צילום: ליאור טייטלר

 

חיפוי קיר משדרג מוסיף קצת עניין. צילום: GIOVANNA SILVA. מתוך אתר divisare

 

 

משחקים של תאורה


החלפת גופי התאורה או תכנון התאורה מחדש, כאשר נעזרים ומשתמשים בנקודות התאורה הקיימות, משנה גם היא בקלות ובמהירות את המראה הכללי.

 

עיצוב: שירי סויקה לוי. צילום: ליאור טייטלר

 


  • 1.
    מהמם !!!לובאים מקסימים וחמימים(ללא טקסט)
    רנית | (07/29/2018)