פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

ארבע דירות שהפכו לאחת: עיצוב דירת יוקרה במרכז וינה

פרויקט עם תקציב גדול, בו איחודו ארבע דירות לדירה אחת בת 560 מ"ר בבניין לשימור בוינה, לטובת עיצוב יוקרתי שיתאים לאורך חיים מסורתי של בעלי הבית. איך זה נראה? האדריכלית רותי חנה ברנדט מספרת לנו על התהליך

מאת: תוכן שיווקי

14/03/2017
בעלי הבית: זוג + 4
גודל הדירה: 560 מ"ר
מיקום: וינה, אוסטריה
אדריכלות ועיצוב: רותי חנה ברנדט 
 
 
משפחה מסורתית בת 6  נפשות בשנות הארבעים ביקשו ליצור לעצמם דירה מפוארת אשר מתאימה לאורך חייהם המסורתי. האדריכלית רותי חנה ברנדט עיצבה להם דירה קלאסית ויוקרתית המותאמת לטעמם האישי, עם ריהוט שישמש אותם שנים רבות. 
 
 כניסה מרשימה לבית
 
תיאור וחלוקת החלל:

הבית נמצא בבניין לשימור בווינה, בו אוחדו ארבע דירות יחדיו לכדי 560 מ"ר. החלל בן שתי הקומות נפתח באזור הסלון על מנת להגביה את התקרה ל - 5 מטר ולהשוות לחלל מראה פתוח  ויוקרתי עם עומק ומרחב. המטרה הייתה לעצב דירה שתישאר רלוונטית לאורך שנים ולבחור סגנון עיצובי קלאסי שיישאר איתם לשנים רבות. בקומה הראשונה תוכננה הכניסה, מטבח, מטבחון, פינת אוכל, סלון, מטבחון, חדר שינה, שירותי אורחים ומשרד. בקומה השנייה תוכננה סוויטת הורים ושלושה חדרי שינה לילדות.
 
סלון רחב ידיים 
 
 
תהליך העיצובי והחומרים הנבחרים: 

מאחר ומדובר בבניין בשימור הוגשו בקשות מיוחדות לעירייה לטובת השיפוץ. הותקנה מעלית חיצונית כדי לשמור על מראה הפנימי של הבניין. ריהוט הדירה נבחר בקפידה, כל עבודות הנגרות בפרויקט תוכננו עד הפרט האחרון. הכלים הסניטרים הוזמנו מוינה, ריהוט הסלון נרכש מאיטליה והריצופים והפסיפסים יובאו מסין לאחר נסיעה משותפת של בעלי הבית ביחד עם האדריכלית. החומרים שנבחרו לבית הם גרניט, פסיפס וקווארצ' עמידים ויוקרתיים. וכן תאורה שיוצרה במיוחד לפרויקט עם קריסטלים אוסטריים. 
 
מטבח מאובזר עם דלת "סתרים" המובילה למטבחון 
 
פינת אוכל גדולה, לטובת אירוח אנשים מהעולם 
 
שטחים ציבוריים וחדרי הבית:

חלל הסלון ופינת האוכל אוחדו ביחד לאזור משותף עם פינת אוכל בגודל 3.5 מטר שנפתחת ל – 5 מטר לטובת אירוח אנשים מרחבי העולם. לאורך כל הקיר של חדר האוכל עוצב ארון כוורת דקורטיבי המשמש גם לאכסון. עמודים גבוהים כוסו בסרגלי עץ שחורים שבניהם תאורת אווירה. דלת נסתרת מחברת בין המטבח לפינת האוכל, שם מסתתר אזור נטילת ידיים ומקרר יינות ענק. כל הקומה העליונה רוצפה עם פרקט שמיוצר בווינה, ולאורך המסדרון שולבה תאורת אווירה נעימה. חדר שינה הורים בגודל 85 מ"ר עוצב עם ויטרינה הצופה לסלון (אך עם ללא אפשרות לראות את החדר שינה מהסלון) וחדרי הבנות עוצבו בקווים נקיים ועדינים.
 
חדר רחצה מפנק 
 
 
 
 
 
על האדריכלית:

האדריכלית רותי חנה ברנדט עברה לתחום עיצוב הפנים מתוך אהבה ליופי, הרמוניה ושלמות. היא מעצבת דירות וחללים מסחריים בארץ ובחול, וברזומה שלה עיצוב בית כנסת באזור הכי יוקרתי במוסקבה, ועיצוב מלון באוקראינה. " אני מתחברת לאנשים ולסיפור האישי שלהם והמטרה שלי היא לעצב להם את הפנטזיות שלהם, ליצור להם חלל שמח שייחודי להם. מקום בו הם ירגישו שזה המרחב המיוחד שלהם, ללא גבולות ומגבלות. אני עובדת מול הלקוחות באופן צמוד והם שותפים מלאים לתהליך, כך יוצא שלעיתים אני מעצבת לא רק דירה אלא גם לייף סטייל". לדברי ברנדט.  בשנת 2014 נבחרה דירה בעיצובה  לאחת מעשר הדירות היפות ביותר של מגזין בניין ודיור.
 
 
רותי חנה ברנדט, אדריכלית ומעצבת
 
סוויטת הורים
 
גוף תאורה מודרני
 
מבואה עם גופי תאורה שקועים
 
גרם מדרגות מרשים בכניסה לבית
  
 
 
 

 

 


רוצים לראות את הדירה של רותי חנה ברנדט שנבחרה לאחת מ - 10 הדירות היפות ב 2014 במגזין בניין ודיור:

 

בן קריסטל לפנינה: דירה יוקרתית בהתאמה אישית