כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  עכשיו אני: בית בעיצוב עדכני עבור אישה שפרשה לפנסיה

עכשיו אני: בית בעיצוב עדכני עבור אישה שפרשה לפנסיה

אחרי שהילדים בגרו ועזבו את הבית, והיא עצמה פרשה לפנסיה - אם המשפחה ביקשה לעצב עבורה בית שיותאם לה ולצרכיה. העיצוב העדכני משלב גימורים מיוחדים, צבעוניות מתוחכמת ופרטי וינטג', וגם מתחשב באהבתה הגדולה של הדיירת לבישול ואירוח

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: ליאור טייטלר


הדיירים: דיירת בגיל פנסיה

המיקום: חולון

השטח: 80 מ"ר

התקציב: 450,000 ₪

עיצוב פנים והום סטיילינג: שחר הכט Sha Studio

 

מטבח: סמל מטבחים, שיש מטבח: מרקו שיש

בעלת הבית, אישה פנסיונרית אשר ילדיה כבר בגרו ועזבו את הקן, ביקשה עבורה חלל גדול אשר יאפשר אירוח תדיר ונוחות מקסימלית. הדיירת בחרה להמשיך להתגורר במרכז העיר בכדי לשמור על קירבה למשפחה, למקומות בילוי ולתחבורה ציבורית. לאחר שכל חייה השקיעה בעבודה ובילדיה, עם יציאתה לפנסיה חלמה הדיירת על בית בעיצוב עדכני אשר יותאם במדויק לצרכיה והעדפותיה. לדברי המעצבת שחר הכט, הפרויקט היה מאתגר אך התקציב הראוי אפשר להשקיע בפרטים איכותיים ומיוחדים אשר שדרגו את מראה הבית מבחינה עיצובית ותכנונית.

התקציב הראוי אפשר לשלב פרטים איכותיים

הדירה המדוברת נרכשה לפני כשלוש שנים, והכילה במקור 3.5 חדרים ושני חדרי רחצה. שטח הדירה הוא כ-80 מ"ש, והיא מוקפת בגינה שנפרשת על שטח של כ-70 מ"ר. התכנון והחלוקה המחודשת של הבית, הוכתבו בהתאם לצורכי הדיירת שהינה חובבת בישול ואירוח.
כבר בכניסה לבית פוגשים במטבח גדול. אחת החזיתות שלו כוללת ארונות גבוהים המחופים לכה מט, ובחזית אחרת תוכנן אי רחב ידיים, אשר חלקו הפנימי עשיר במגירות אחסון וחלקו החיצוני הפונה כלפי הכניסה מכיל תאים פתוחים המשמשים לתצוגה של כלים דקורטיביים. האי מכיל ארבעה מקומות ישיבה הניצבים זה מול זה ומספקים אזור אכילה נוסף.
משטחי העבודה האי, כמו גם חיפוי הקיר והכיור, יצוקים משיש למינם בעל צבע ועורקים מיוחדים המשווים למטבח מראה מוקפד ועיצוב עדכני. גובה הדירה הינו 3.10 מ' ולכן ארונות המטבח נבנו בגובה לא סטנדרטי של 2.50 מ' והם מאכלסים מקרר, תנור מיקרו ואזורים רבים המשמשים לאחסון. הכיור נמצא בתוך נישה ייעודית, ומעליו ארון קלאפה עשוי עץ אגוז המשמש לאחסון נוסף. בעלת הבית מחזיקה באוסף כלי פורצלן יקרים עבורם תוכנן ארון זכוכית שחור אשר מתפקד כחלק אינטגרלי מהחזית.

המטבח הותאם לבעלת הבית חובבת הבישול והאירוח

אחת מחזיתות המטבח כוללת ארונות גבוהים המחופים לכה מט

בחלקו החיצוני של האי תוכננו תאים פתוחים המשמשים לתצוגה

ארון זכוכית שחור תוכנן במיוחד עבור אוסף כלי הפורצלן של בעלת הבית

הבית חופה באריחי ענק דקיקים בגווני שיש קלקטה המספקים תחושת גודל ומרחב

בכדי לייצר חזית אחידה ואורכית בין קיר ארונות המטבח לקיר הטלוויזיה, שטח הסלון הוגדל מעט. על גבי קיר הסלון ממוקם מזנון באורך של כשלושה מטרים, העשוי עץ אגוז וממשיך למעשה את הקו הצבעוני והעיצובי של המטבח. בפינה השמאלית של אותו הקיר ניצבת ספריית ויטרינה מרשימה שעשויה עץ צבוע שחור וזכוכית סבתא, ובכך מזכירה את ארון הויטרינה שבמטבח.
על מנת להעניק תחושה של מרחב ועניין בחלל, נפתח חלקו הימני של מזנון הסלון אל עבר הפרוזדור ומעליו נתלתה תאורה לינארית הממשיכה מהקיר לתקרה. בסלון מוקמה ספת אירוח גדולה המתפרשת על פני שלושה מטרים בעיצוב עדכני ומוקפד, לצד כורסת ישיבה רחבה ומפנקת מסוג לאב סיט וכן שתי כורסאות עתיקות מעץ אדום ושולחן סלון עתיק. כל חלקי הבית חופו באריחי ענק דקיקים בגווני שיש קלקטה המספקים תחושת גודל ומרחב. עבור כל אחד מאזורי הבית תוכננה תאורה המתאימה לחלל בגובה לא סטנדרטי בעלת עוצמות חזקות של אור לבן חם, במטבח למשל שולבו ספוטים מפליז אשר נתלו על פס צבירה בעיצוב עדכני. בסלון שולבה תאורת תקרה גדולה לעוצמה מרבית ותאורת קיר אפ דאון העשויה עץ אגוז.

ריהוט: אריק דיזיין

בכדי לספק תחושה של מרחב ועניין בחלל, נפתח חלקו הימני של מזנון הסלון אל עבר הפרוזדור

תאורה: אי אר לייטינג

בסלון מוקמה ספת אירוח גדולה המתפרשת על פני 3 מטרים

עבור כל אחד מאזורי הבית תוכננה תאורה המתאימה לחלל בגובה לא סטנדרטי

שינויים נוספים נעשו באזור הפרטי בבית. המקלחת וחדר השינה הוגדלו אף הם על חשבון שתי המקלחות המקוריות, במטרה ליצור סוויטת עם מקלחת מרווחת וחדר ארונות גדול. גם החללים האלה ממשיכים את הנגרות בבית, ומאופיינים בקווים נקיים ומודרניים בעיצוב עדכני, ומאובזרים בפרטי רטרו כמו זכוכית סבתא וידיות מוזהבות.

המקלחת וחדר השינה הוגדלו על חשבון המקלחות המקוריות

חדר הרחצה עוצב בקווים נקיים ומודרניים

בחלל שולבו פרטי רטרו כמו זכוכית סבתא וידיות מוזהבות

חלק נכבד משטח הבית מוקדש כאמור לגינה. ביציאה לגינה נסגר אזור אירוח גדול על פני שטח של כ-30 מ"ר, המחופה דק עץ ותחום באמצעות פרגולת אלומיניום שחורה. בכך התקבל למעשה חלל גדול בו ניתן להסתובב בחופשיות.

היציאה לאזור הגינה מתאפשרת דרך ויטרינה גדולה

אזור הגינה מחופה דק עץ ונתחם באמצעות פרגולת אלומיניום שחורה

אקססוריז: ווה ווה וום

רשימת ספקים חלקית:

מטבח: סמל מטבחים
שיש מטבח: מרקו שיש
תאורה: אי אר לייטינג
ריהוט: אריק דיזיין
אקססוריז: ווה ווה וום
פרגולה, גדר ושערים: צביקה מלך השערים

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

גם וגם: שילוב סגנונות מדויק


האישה רצתה עיצוב כפרי אבל הגבר העדיף ללכת על מראה מודרני. בעזרת שילוב סגנונות נכון, התקבלה דירה שעונה על הדרישות של שניהם

עיצוב בתים פרטיים

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

עיצוב בתים פרטיים

מהחוץ אל הפנים: תכנון בית פרטי בשפלה


תכנון בית פרטי הוא עניין לא פשוט, שבו צריך לקחת בחשבון גם את הנראות של המבנה וגם את עיצוב הפנים. בפרויקט הזה נוצר קשר מיוחד בין החוץ לפנים, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם דומים

עיצוב בתים פרטיים

גוד וייבס: הרמוניה ואנרגיה בבית פרטי


לפני שהאדריכלית ניגשה לתכנן את הפרויקט הזה, היא הכינה מפות אסטרולוגיות ונומרולוגיות לכל בני המשפחה – הכול בשביל לשמור על האנרגיה בבית

תגובות

מדובר בדירה לגמלאית. חובבת אירוח, אז: 1. כיצד היא מטפסת על הכיסאות ב"אי"? 2. פינת האוכל (הנפתחת?)- היכן היא? 3. מדוע אין שידה בגובה המיטה, להנחת תרופות, משקה ללילה, ספר, רדיו? (גם אם המזמינה, העדיפה שולחן איפור, מה לגבי הצד השני של המיטה?) 3. בקטנה - גופי התאורה משני צידי המיטה, גבוהים מידי? 4 בקטנה - דק העץ, מצריך תחזוקה (שימון) תקופתיים. לאשה בוגרת, האם לא עדיף דק סינטטי, מחומר ממוחזר, כזה שאינו זקוק לתחזוקה? 5. שני הכיסאות שמשני צידי עגלת המשקאות - לעולם לא ישבו עליהם במקומם. הם יכולים להצטרף לכיסאות הגינה, כשיש אורחים רבים. -- התייחסתי רק לעניין הנוחות וגיל המזמינה. מאחל לה בריאות ונחת מהילדים. זה מה שחשוב.

העיצוב נאה לדעתי ונראה שאכן הושקעה תשומת לב בפרטים הקטנים . תאורה יפה. נגרות יפה , שילובי צבעים משמחים וגם הריהוט לטעמי. ביקורת- התכנון, לדעתי האישית כמובן, לוקה בחסר. הלקוחה= ״הדיירת חובבת בישול ואוכל ומרבה לארח את חבריה ובני משפחתה״ ......איפה הבקשה העיקרית באה לידי ביטוי? הכיצד? 80 מר לדיירת אחת ללא פינת אוכל בבית? לגבי פינת הישיבה סביב דלפק- הסבים והסבתות אצלנו פחות בעניין. בנוסף הכסאות לכוון המקרר ממש מפריעים אם רוצים גם לשבת וגם לפתוח מקרר. פינת האוכל לאירוח בחוץ? אירוח הכולל אלתוש חזק שהיתושים לא ינשנשו את האורחים המזיעים בחוץ

נחמד. לא התחברתי כל כך לריצוף שהוא גם בחדרים הרטובים. הסלון כמו חדר המתנה של מקווה. משהו לא התחבר בבסיס שלו.

כתיבת תגובה