כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  בין הגלוי לנסתר: דירת 5 חדרים שמספקת שפע פתרונות אחסון

בין הגלוי לנסתר: דירת 5 חדרים שמספקת שפע פתרונות אחסון

הדיירים ביקשו בית מעוצב אך פרקטי, מודרני אך חם, וגם לא ויתרו על פתרונות אחסון גלויים ונסתרים - התוצאה הותירה גם אותם וגם את המעצבת מרוצים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: תמר אלמוג


שטיח ושולחנות: פרט ליוינג, כורסאות: טולמנ'ס דוט, ספה: בדוסה. מזנון: נגריית ארז אילוז

הדיירים: זוג + 3
מיקום: אזור המרכז
השטח: 145 מ"ר + 50 מ"ר מרפסת
עיצוב פנים: יעל גוטרייך אורון

לדיירים, זוג עורכי דין בתחילת שנות הארבעים לחייו, הייתה רשימת מכולת מאוד מפורטת כשהחלו את תהליך העיצוב של ביתם. בעלת הבית, אישה סופר פדנטית ופרקטית, רצתה לוודא בכל שלב של התכנון שהעיצוב אינו גובר על הנוחות, וכך עם רשימות מפורטות של צרכים עד לרמת השקעים במגירה במטבח לטובת הטענת ניידים, יצאה המעצבת למסע כשהיא חדורת מוטיבציה להגשים את כל בקשותיה. הדירה בת חמשת החדרים עברה שיפוץ יסודי הכולל תכנון מחדש של החלל, החלפת כל התשתיות והתאמת הדירה לצורכי המשפחה שרכשה אותה, כולל פתרונות אחסון רבים. במצבה הקודם היה לה סגנון אירופאי ישן, עם הרבה קרניזים קישוטיים שעיטרו את התקרה והקירות. כל קירות הדירה היו מחופים בטפטים מוזהבים, והסגנון הכולל היה רחוק שנות אור מסגנון המעצבת ומסגנונם של הדיירים.

חלל מרכזי נדיב שנעים לארח בו

 

תהליך התכנון ארך מספר חודשים והשיפוץ החל כשכל התוכניות והרכישות מוכנות לביצוע. ההכנה מראש גרמה לשיפוץ להיות יותר מסודר, עם יותר שליטה על כל מה שמתרחש ועם פחות עיכובים לאורך התהליך. הדרישות היו מאוד ברורות והן לייצר בית מעוצב אך פרקטי, מודרני אך חם, מלא במקומות אחסון גלויים ונסתרים, חלל מרכזי נדיב שנעים לארח, לבשל ולחיות בו, בלי להתפשר על חדרי שינה מרווחים ומפנקים מלאי פתרונות אחסון. בית שכיף להתעורר בו בבוקר ורק מחכים לחזור אליו אחרי יום העבודה.

ספה: בדוסה, נגרות: נגריית ארז אילוז

 

הכניסה לדירה מובילה ישירות למטבח מודרני אשר מהווה את לב החלל הציבורי. תכנונו הביא בחשבון מקומות אחסון רבים ואי נדיב בגודלו, שמאפשר ישיבה של כל בני המשפחה סביבו. על מנת להגדיל את שטח המטבח ולהוסיף פתרונות אחסון המשיכה המעצבת את הנגרות לאורך הקיר שיושב בגב הסלון, ועל ידי כך הרוויחה עוד משטח עבודה למטבח ויצרה המשכיות ותחושת גודל. כפועל יוצא נוסף נוצר עוד מקום אחסון לכלים שאינם בשימוש יומיומי. הסלון הפתוח למטבח עוצב בקפידה, והצבעוניות שנבנתה בחלל השלימה את הנגרות האפורה במטבח ויצרה מראה הרמוני, מוקפד וחמים.

מטבח שהנגרות שלו עוטפת גם את קיר גב הסלון. נגרות: נגריית ארז אילוז, ספה: בדוסה

 

חדר ההורים תוכנן גם הוא בקפידה כשהמטרה הייתה לייצר חדר המדמה תחושה של מלון בוטיק, שרוצים להימלט אליו בסוף יום ארוך. גם בו ניתן דגש רב לתכנון של אחסון רב עם ארון בגדים מפנק, שידת מגירות ארוכה וחדר ארונות (ממ"ד) שנמצא בצידו של חדר השינה. הצבעוניות בחדר משלבת שחור, לבן, אפור ועץ עם נגיעות של ורוד מעושן.

חדר שינה הורים. מיטה: בדוסה

כריות: פרט ליוינג

מקלחת הורים. חיפויים, ריצופים וסניטריה: מודי, נגרות: נגריית ארז אילוז

 

חדריהם של שלושת הילדים תוכננו כך שניתן יהיה לגדול בהם לאורך זמן, והובאו בחשבון כל הצרכים העתידיים שעשויים להתעורר בהמשך. כל חדר ילדים קיבל אופי אחר בהתאם לאופי הדייר הצעיר שמתגורר בו, אך כזה שיכול לעמוד במבחן הזמן ולא להימאס או להיות לא רלוונטי. בכל שלושת החדרים תוכננו ארונות נדיבים במיוחד בגודלם, שאפשרו פתרונות אחסון גם לצעצועים וספרים מלבד הבגדים.

נגרות: נגריית ארז אילוז

חדרי הילדים תוכננו כך שניתן יהיה לגדול בהם

חדר שעומד במבחן הזמן

 

"היה זה ללא ספק פרויקט מרגש והתוצאה גרמה להרבה סיפוק", מתארת המעצבת. "התחלתי את המסע בחששות אם אצליח למלא את הדרישות הרבות של הלקוחות, ואם אוכל לפתוח אותם לעולמות נוספים שאינם ברשימות שלהם. ככל שהתקדם התהליך, גיליתי לקוחות פתוחים וביחד הגענו למחוזות עיצוב קסומים. אני ממליצה לא להתפשר על זמן התכנון. ככל שמגיעים לשיפוץ עם כל סט התוכניות מוכן (כולל תוכניות העבודה, הנגרות וכו') ולאחר שרוב הרכישות המרכזיות בוצעו, כך תהליך השיפוץ עצמו יעבור בצורה הרבה יותר חלקה, ללא עיכובים ועם פחות אירועים בלתי צפויים".

חדר רחצה כללי. חיפויים, ריצופים וסניטריה: מודי, נגרות: נגריית ארז אילוז

רשימת ספקים חלקית:

נגרות – נגריית ארז אילוז
חללים רטובים – מודי
פרקט ודלתות – דומוס
תאורה – שקע ותקע, אסף ויינברום
ריהוט – פרט ליבינג, טולמנ'ס דוט, בדוסה
וילונות – חיה קידר וילונות

עוד בנושא

עיצוב דירות

עיצוב מבית סבתא: דירת דופלקס שמתאימה לאירוח


זוג בשנות ה-70 לחייו רכש דירת דופלקס מרווחת, ובחר לעצב אותה תוך מחשבה על העתיד ובאופן שיתאים לאירוח הילדים והנכדים

עיצוב דירות

עיצוב גבוה: דירת גג משופצת ושמחה


הדיירים רכשו דירת גג בת ארבע שנים, וביקשו להתאים אותה לצורכיהם ולטעמם. בסיום תהליך שיפוץ שארך כשלושה חודשים, התקבלה הדירה שעליה חלמו

עיצוב דירות

המשפחה התרחבה? במקום לעבור דירה אפשר להוסיף חדר חדש


משפחה בת חמש נפשות ביקשה להוסיף חדר לדירה, כדי לאפשר לכל אחד מבני הבית מרחב פרטי משלו. בסיום השיפוץ התקבלה דירה שנהנית מתכנון מוקפד ומצבעוניות הרמונית

עיצוב דירות

עוזבים את העיר: דירת גן בעיצוב מודרני


המשפחה עברה מדירה בלב העיר לדירת גן רגועה יותר. כדי להתאים את מרחב המגורים החדש לקצב חייהם הנוכחי, הם בחרו בקו עיצוב מודרני עם שימוש נרחב באלמנטים גיאומטריים

תגובות

ממתי ניכנסים לדירה ישירות דרך המטבח?

כתיבת תגובה