כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  שובה של המרפסת: מהפך מרגש החזיר חיים לדירה תל אביבית

שובה של המרפסת: מהפך מרגש החזיר חיים לדירה תל אביבית

אחרי שנים של השכרה, מטבח כלוא ומרפסת שבוטלה לטובת הסלון, עבר המטבח לחזית, המרפסת חזרה לתפקידה המקורי והדירה קיבלה גוונים של אור וטבע. שיפוץ לדירה תל אביבית שיצר הרמוניה עיצובית לחיים וגידול ילדים

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: גדעון לוין


הדיירים: זוג + 2
המיקום: תל אביב
השטח: 85 מ"ר
התקציב: 400 אלף שקלים
עיצוב פנים והום סטיילינג: שיר מרגולין

לאחר כשנה וחצי של חיפוש דירה עבור משפחתה, זיהתה האדריכלית את הפוטנציאל בדירה ישנה בתל אביב שהייתה מושכרת במשך שנים, ויחד עם בעלה הרופא רכשו אותה ונכנסו לתהליך של שיפוץ. הם ביקשו להוסיף לה מרפסת וכן ליצור מטבח כחלק מהסלון ולא מנותק, יחידת מאסטר עם חדר רחצה ושירותים פרטיים וארבעה חדרים כשאחד מהם הוא חדר עבודה. לפני השיפוץ הדירה הרגישה קטנה וחשוכה יותר, ובתכנון החדש החלל הציבורי מרווח ומואר בזכות חלוקה שונה, תוספת מרפסת וחלונות כיס חדשים, המאפשרים פתיחה מלאה ומקסימום אוויר ואור.

מרפסת בחזית הדירה

מרפסת בחזית הדירה
מרפסת נושקת לפינת האוכל

מרפסת נושקת לפינת האוכל

המרפסת, שהייתה קיימת בתכנון המקורי הראשוני של הבניין, נסגרה על ידי רוב הדיירים במשך השנים, וכעת הוחזרה לשימוש עם פרשנות אדריכלית חדשה: היא מהווה הרחבה של הסלון, אפשר לסגור אותה בחלקה החיצוני עם תריסים ונציאנים חשמליים וכך היא הופכת לחלל שהוא בין חוץ לפנים.

מרפסת נושקת לפינת האוכל

מטבח חצי פתוח

מטבח חצי פתוח

המטבח הסגור שהיה כלוא באמצע הדירה עבר לחזית, לצד המרפסת, שמחברת כעת בינו ובין הסלון ומאירה את שני החללים. הוא נפתח לחלל הציבורי ושינוי המיקום אפשר להגדילו כך שיתאים למשפחה. הוא עצמו חצי גלוי חצי נסתר, ועל אף הבחירה בפלטת צבעים וחומרים מגוונת ודומיננטית, השילוב המדויק יצר הרמוניה עיצובית.

מטבח ירוק

מטבח ירוק
מטבח ירוק

מטבח ירוק

הסלון עבר שינוי מהותי בתכנון ועיצוב פנים יוקרתי שהפכו את החלל הציבורי לשונה לחלוטין עם אמירה עיצובית מוצקה. המבנה האורכי הקיים בדירה נוצל לטובת התכנון החדש ויצר את המבט הפתוח וכמו כן נתיב תנועה, אור וזרימת אוויר מקצה אחד של הדירה לקצה השני. מיקום הספרייה בלב הבית אינו מקרי. הספרים והקריאה תופסים מקום מרכזי בחיי המשפחה, ובמיקומה מול הכניסה יש אמירה עיצובית המשקפת את אופי המשפחה.

ספרייה בסלון

ספרייה בסלון
ספרייה בסלון

ספרייה בסלון

האלמנט הדומיננטי ביותר בחדר השינה הוא החלון הגדול בגב המיטה, שממסגר את הנוף הירוק, וכדי לא לפגוע בשלמות המראה הותקן תריס חשמלי בהתקנה חיצונית. הריהוט תוכנן בהזמנה אישית – מיטה גדולה עם ארגז מצעים נסתר, שידות צד אינטגרליות מרחפות עם אביזרי חשמל מוטמעים וגב מיטה בחיפוי עץ מחורץ. החדר תוכנן בגוונים שקטים ומרגיעים עם אזור רחצה מרווח. בחדר הרחצה של ההורים צבעוניות עדינה בגוונים מונוכרומטיים, אריחים עם טקסטורה משתנה ברצפה וארון מרחף מעץ.

צמחייה בגב המיטה

צמחייה בגב המיטה
חדר הרחצה של ההורים

חדר הרחצה של ההורים

חדר הילדים משרת שני אחים, פעוטות שכיום צריכים מיטות נפרדות אך בעתיד יעברו למיטת קומתיים כך שיתפנה מקום רב בחדר. החלון שונה והותאם גם לתכנון העתידי. המבט מחדר הילדים וחדר ההורים פתוח עד למרפסת בקצה השני של הדירה ועיצוב הסורג חוזר על פרט המעקה במרפסת. לקיר המרכזי בחדר נבחר טפט עם איור צבעוני של חיות וטבע, שיוצר אווירה חמימה וחלומית. למרות הצבעוניות החזקה, הטפט עדין ואוורירי בזכות רקע לבן.

טפט גונגל

טפט גונגל

לחלל חדר הרחצה נבחרו גווני לבן, עץ טבעי בריהוט ובאדני החלונות ואריחים צבעוניים בעלי אופי חגיגי. בשירותי האורחים נבחר ריצוף שחוזר על ריצוף חדר הרחצה.

רחצה ילדים

רחצה ילדים
דוגמת אריחים

דוגמת אריחים
שירותי האורחים

שירותי האורחים

"התכנון האדריכלי והעיצוב של הדירה הותאמו בצורה מושלמת למשפחה הצעירה. באמצעות מחשבה מעמיקה על הרצונות והצרכים נולדו פתרונות אדריכליים יצירתיים והדירה הפכה ממוזנחת, חשוכה וסתמית לבית מעורר השראה, מואר ומרווח, שנעים לחיות ולגדול בו", מסכמת האדריכלית. "בתכנון דירה למשפחה עם ילדים כדאי לתכנן הרבה מקומות אחסון שיאפשרו לשמור על בית מסודר ונעים למחיה. כל החפצים והצעצועים יכולים בסוף היום להיכנס לארונות – תכנון של נישות ליצירת מקומות אחסון נסתרים ומשתלבים. כדי להימנע מעומס ויזואלי ניתן לצבוע את החזיתות של הנגרות בגוון הקירות וכך הארונות ייטמעו ברקע".

תכנית אדריכלית

תוכנית הדירה

תכנית אדריכלית
הסלון לפני

הסלון לפני השיפוץ

הסלון לפני

רשימת ספקים חלקית:

נגרות: נגריית אוזבין

אלומיניום: אלי דבי אלומיניום בע"מ

תאורה: מאור א.דולב

ריהוט: Habitat, Tollman’s, Cubix, Kuala, Status, IKEA

פרקט: BOEN, מטרופרק

ריצוף וחיפוי: MODY, אלוני, הכוח

משטחים: Corian, ניגא

אביזרים סניטריים: MODY, ניגא

כסאות פינת אוכל: Habitat

כסאות בר: Tollman’s

פרקט: BOEN, מטרופרק

ספריה: שניר נגרות

מנורת פינת אוכל: יבוא אישי

אקססוריז: bringithome, פוקס הום, מיקה בר, יולטה

עציצים: הכפר הירוק

שטיח: צמר שטיחים

עוד בנושא

עיצוב דירות

מסגרת של זהב: חלל המדרגות הוא קיר הכוח בבית בבאר שבע


חלל מדרגות של בית פרטי נעטף בפרט מסגרות בצבע פליז שמושך אליו את תשומת הלב בחלל הציבורי. הוא חוזק בפס לד בתקרה שמדגיש את הקווים האדריכליים בחלל המודרני המרווח

עיצוב דירות

המינגוויי מציץ בכניסה: בית עשיר בצבע ופאטרנים


נגיעות של אר-דקו וסגנון מיד סנצ'ורי, חומרים משוחזרים ושפע של צבע מאפיינים בית בברוקלין שעבר שיפוץ. אור טבעי חודר דרך החלונות ומאיר שלוש קומות עליזות ומלאות חיים

עיצוב דירות

מחושך לשיק: דירה מונוכרומטית בארבעה צבעים


שחור, אפור, עץ ולבן מעניקים לדירה ברעננה מראה על זמני ואלגנטי. מברווזון מכוער לפנינה פינטרסטית

עיצוב דירות

בשם האלגנטיות: דירה תל אביבית מימשה את מלוא הפוטנציאל


סגנון תעשייתי מודרני עם מתכות ועור לא מעובדים השתלב עם סגנון אירופאי קלאסי שבו רצפה דמוית שיש, גופי תאורה מוזהבים וקרניזים עדינים על הקירות. גם וגם מושלם

תגובות

מקסים. נעים מאד לעין ומנוצל טוב.

יפה מאד. אהבתי את התכנון החכם, הצבעים, ואת העובדה שגם דירה בממדים לא גדולים יכולה להיות מרווחת ונעימה.

כתיבת תגובה