כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב חדרי אמבטיה  //  סודות גדולים לאמבטיה קטנה

סודות גדולים לאמבטיה קטנה

גם חדר רחצה קטן ממדים יכול להיראות טוב ולהכיל את כל מה שדרוש. טיפים מובחרים לניצול כל סנטימטר - מנישות ועד דלתות סתרים

מאת: לימור קלר צילום:


דלת סתרים (משמאל, מעל האסלה) משרתת ככניסה לבוידעם. עיצוב ואדריכלות: אביטל לור. צילום: עידו אדן

אם הבית שלכם אינו פרטי ולא תכננתם אותו ברווחה בעצמכם, סביר להניח שקיבלתם אמבטיה סטנדרטית שהמרחב בה הוא בגדר מותרות. בחדר הרחצה יש לכלול פונקציות רבות במקום לא גדול, שלעיתים שוכחים כי צריך גם להתנגב בו, לפשוט ידיים או לסגור את הדלת בלי לפגוע בפונקציה אחרת או באדם אחר. כדי להתגבר על השילוש הקדוש המשלב נכון פונקציה, אחסון ומקום, מצאנו כמה רעיונות מוצלחים שיכולים להעניק השראה לתכנון חדר הרחצה.

 

עוד חדרי רחצה מעוצבים:

נותנים פוש לטוש: 7 צעדים פשוטים לאמבטיה מעוצבת, גם בדירה שכורה

לשבת או לקום: אמבטיה או טוש?

אתגר האמבטיה: 6 מעצבים מול חדר רחצה בעייתי אחד

ליצור נישות במקומות לא צפויים


עקב מיקום נמוך של החלון, הותקן מיכל הדחה נמוך לאסלה תלויה – בגובה כ-90 ס"מ, שהוא למעשה גם גובה הכיור. המעצבת החליטה לאחד ביניהם על ידי נגרות ומשטח קוריאן, שמתחיל מעל קיר האסלה וממשיך כמשטח עליון של הארונית עם כיור אינטגרלי.

עיצוב: יוליה לגקוב. צילום: ארתור דריגנט

לשחק באשליות


מבנהו של חדר האמבטיה צר וארוך יחסית. על מנת למקסם את השטח ולתת תחושה של תנועה ומרחב, ריכזה המעצבת איזבל עפרה ישי את כל הפונקציות השימושיות ונקודות האינסטלציה על קיר אחד. כל האלמנטים תלויים כדי ליצור מראה מרחף, שמפנה את שטח הרצפה ומעניק אשליה של הגדלת החלל: ארון כיור, מקלחון שקוף ואסלה תלויה עם קיר מנותק בחלקו המשמש כמדף. מראה גדולה תורמת לתחושת הגודל, וגם גודל האריחים הלא סטנדרטי – 3.00X1.00 מטר נועד ליצור אותה תחושה, משום שהוא נראה כמו טפט במראה אחיד עם כמה שפחות פוגות ורובה מול העיניים.

עיצוב: איזבל עפרה ישי. צילום: אלעד גונן

לנצל כל מקום אפשרי 


ביחידת הורים קטנטנה שבה הדלת נפתחת החוצה לחדר ארונות, ארון הכיור תוכנן עם שתי מגירות בעומק מינימלי, ולכן הכיור מונח כדי לאפשר בליטה שלו. המעצבת יצרה נישה למדפים כהמשך לבוצ'ר של משטח הכיור ומעל האסלה כחלק מעיצוב הקיר.

עיצוב: רוני פסטרנק. צילום: עינת דקל

לחשוב מחוץ לקופסה (של החתול)


חלק מהמטבח ומרפסת השירות שלו הפכו בדירה קטנה במיוחד לחדר רחצה, וכדי שיכיל כל מה שצריך ועדיין יהיה מרווח הוחלט להקדיש חלק משידת הכיור עבור ארגז החול של החתולים ודלת לפינוי החול. בקיר החיצוני נפתח פתח אוורור עם רשת, ומעל השידה הותקן מדף להנחת חפצים, שממשיך עד המקלחון. בקצהו הוא הופך למתלה למגבות.

עיצוב: מרב שדה. צילום: יאנה דודלר

לבחור בשקיפות 


בחדר שינה של ההורים היה צורך להקצות מקום לחדר רחצה, אבל מאחר שהשטח מצומצם, נמצא פתרון בדמות קיר זכוכית עם דלת הזזה. כדי לשמור על מעבר תקין משני צידי המיטה ורוחב מספק בחדר הרחצה, לא ניתן היה לבנות קיר סטנדרטי להפרדה בין שני החללים. הפתרון שנמצא הוא יצירה של קיר זכוכית עם דלת הזזה שאינו תופס שטח יקר, וכן בחירת מיטה ברוחב 1.40 מטר.  קיר גבס צר נבנה בהמשך לקיר הזכוכית לשם יצירת פינת איפור קטנה והסתרת האסלה.

עיצוב: ליאת בקר. צילום: אנה פנצ'נקו

לתכן נגרות צרה


95 ס"מ בסך הכול הוא רוחבו הצר במיוחד של חדר הרחצה להורים. בתכנון הפנים שלו שולבה נגרות צרה כדי שאפשר יהיה לאחסן בה מצד אחד ולאפשר מעבר ושימוש באסלה מצד שני.

עיצוב: מיכל סגל. צילום: סטודיו רותם מאור מויאל

בחדר רחצה קטן מאוד היו נתונים גם קירותיו אלכסוניים, חלקם קירות בטון שלא ניתן להזיזם. מכיוון שאי אפשר היה למקם ארון כיור גדול, מחשש שיפריע לפתיחת הדלת, תוכנן ארון מיוחד שחלקו הקרוב לדלת צר יותר (ובכך אינו חוסם את הדלת), ובאזור הכיור הוא סטנדרטי ונוח לשימוש. החלק הצר תוכנן לאחסון פתוח של מגבות ופריטים שונים.

עיצוב: הדס פילובסקי רון ורוית רוד. צילום: אורית ארנון

עוד בנושא

עיצוב חדרי אמבטיה

כמה זה עולה לי? 44,000-2,700 שקל ויש לכם אמבטיה חדשה


איזה תקציב צריך לשריין לטובת שיפוץ חדר רחצה? אלה הסכומים שתצטרכו להוציא לרכישת אמבטיה חדשה ואביזרים נלווים (לא כולל פירוק ועבודה)

עיצוב חדרי אמבטיה

ראש בראש: מה עדיף - אריחים חלקים או מצוירים?


אריחים חלקים במראה קלאסי או אריחים מצוירים בסגנון מקושקש? יצאנו לבדוק אם יש מנצח בוויכוח הזה, או שאולי צריך לבחון כל קיר לגופו

עיצוב חדרי אמבטיה

אמבטיה עם אווירה: ארבעה חדרי רחצה שייקחו אתכם רחוק


כשאתם מתקלחים אתם רוצים להרגיש כמו במלון יוקרה אירופאי או כמו בריזורט מפנק בתאילנד? כמו בחמאם טורקי מסורתי או כמו באונסן יפני מינימליסטי? חדר הרחצה הוא הזדמנות לברוח למציאות קצת אחרת, אז בואו נשתגע

עיצוב חדרי אמבטיה

אמבטיה גברית או אמבטיה נשית? אתם תחליטו


חדר האמבטיה אמנם משמש את כל בני הבית, אבל פעמים רבות יש לו אופי מגדרי מסוים – נשי או גברי. אם אתם רוצים אמבטיה שהיא נשית או גברית במובהק, הנה כמה דרכים לעשות זאת

תגובות

איפה התמונות??

כתיבת תגובה