פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

דברו לקיר: הקיר שנותן את הטון לעיצוב של כל הסלון

כשבוחרים ליצור קיר דומיננטי, נוכחותו משפיעה על עיצובו של כל הסלון. איך עושים את זה בלי לטעות? בעזרת בולטות בחיפויים ובצבעים, כשנותנים כבוד לספרייה של סבא וסבתא ומשקיטים את השאר

מאת: לימור קלר

11/02/2018

 

עיצוב: דלית ונגרובסקי. צילום: אלעד גונן

 

 

סלון עם מערכת ישיבה וקירות עירומים הוא לא מראה מעורר השראה. העין מחפשת השלמה בעזרת אמנות, וילונות או קיר עוגן שישפיע על העיצוב. לא כל הקירות ניתנים לעיצוב, במיוחד אם חלקם "תפוסים" על ידי חלונות, טלוויזיה או מעברים לחללים אחרים, אבל גם כשהקיר אינו שלם, אפשר ליצור בו עניין, להפוך אותו לאלמנט שמכתיב את הסגנון העיצובי או משלים את מערך הישיבה בחדר כך שתשומת הלב מופנית אליו. הנה כמה קירות דומיננטיים שנותנים את הטון.

 

 

עוד קירות מעוצבים:

הקיר באפור: אלף הפנים של חיפויי הבטון לקירות הבית

ספרייה מבית טוב: כך מתאימים ספריית קיר לעיצוב הכללי של הבית

אוצרות אישית: גלריות שייצרו לכם קולאז' מושלם לקיר

 

 

חיפוי מתכת: אפקט מעונן


בבית פרטי בקיסריה יוצר אלמנט מרכזי מראה דרמטי ועוצמתי בחלל כפול, שבו אור טבעי חודר מבעד לפתחים הגדולים. הקיר, בגובה 7 מטרים, מהווה עוגן ומעניק לחדר המגורים אופי משלו. הוא מחופה מתכת בגוונים טבעיים - טונים אפורים, בהירים וכהים שמשתלבים בהרמוניה ויוצרים אפקט מעונן. החלוקה בין יחידות המתכת יוצרת משחק גיאומטרי שמוסיף עומק וממד. הקומפוזיציה בקיר א-סימטרית ובצד ספריית ברזל שחורה גבוהה עם ספרות ואקססוריז בגוונים עזים שמוסיפים עניין וצבע.

 

אדריכלות: דן והילה ישראלביץ'. צילום: עודד סמדר

 

 

ספרייה עשירה: כתם צבע ושמחה


ספרייה מקורית ועשירה בבית הסבים, נשארה במקומה, כולל העמודים המקוריים. רק המדפים והכתבים שעליה פונו בשל בלאי, והוחלפו בספרי עיצוב, בישול ועבודות מתקופת לימודיו של המעצב, שמתגורר בבית כיום. בחלל זה הייתה בעבר תקרת רביץ, שהוסרה בשיפוץ וכך נחשפו אגדי העץ הנסתרים. המעצב, רותם גיא, מצא פתרון לעיגון העמודים, שמתחברים בלחץ בין הרצפה לתקרה, על ידי הוספת קורות עץ נוספות בדיוק מעל לכל עמוד. "הספרייה מהווה כתם צבע ושמחה בבית, היא ייצור חי שמשתנה כל הזמן כשספרים ופריטים חדשים מתווספים אליה מפעם לפעם",, אומר גיא. "עוד ממרפסת הכניסה וכשנכנסים לבית, היא האלמנט הבולט והמרכזי בבית. בגלל הרעש, החופש וחוסר החוקיות שמתקיימים בה, עוצב שאר הבית באופן בהיר יותר ומאורגן, כך שהבמה המרכזית נשארת לה".

 

עיצוב: רותם גיא, Rotem Guy Workshop. צילום: יואב פלד

 

 

אריחים דמויי בטון: משב קריר


פינת הסבה בדירה היא חלק מחלל ציבורי מרווח שרוצף עם פרקט דומיננטי. השימוש באריחים דמויי בטון על הקיר משפיע על מאזן הכוחות בחלל, שכן הם מהווים משב רוח קריר לחלל חמים. הקיר מייצר קונטרסט אל מול העץ, הווילונות הקלילים והריהוט המרופד, ויחד מקבל החדר אופי מודרני, עדכני.

 

עיצוב: ליאת עסיג. צילום: אנסטסיה פרילוצקי

 

 

תפירת נגרות: כחול ונועז


קיר שתוכנן עם נגרות כאלמנט דומיננטי בצבע כחול עז מתכתב עם הנוף המשתקף מחלונות הדירה, ומסביב הושקטה פלטת החומרים האחרים. הדירה תוכננה בגוונים וחומרים מונוכרומטיים של לבן ואפור, שנתנו את הבמה לקיר המרכזי והעצימו אותו.

 

עיצוב: מיכל האן. צילום: עמית גושר

 

 

טפט מותאם אישית: ססגוניות קוביסטית


קיר מעוצב בסגנון קוביסטי צבעוני בחדר לאונג' במשרדי B&Y במגדלי אטריום מתפקד כמו סלון ביתי. הצבעוניות של הלאונג' מאוד ניטרלית ונותנת את הבמה לססגוניות הדומיננטית של הקיר, שעוצב עם טפט בהתאמה אישית, בהמשכיות לקונספט המשרד ולמשפט השראה של פיקאסו, המופיע על הקיר הסמוך.

 

עיצוב: קרן אלבוים. עיצוב קירות: WALL - W-art.co.il. צילום: תומר בורמד