פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

שבוע שיפוץ: חדר אמבטיה

מבחירת הסגנון המתאים, דרך קניית אסלה תלויה עם מיכל הדחה סמוי ועד לאיטום נגד רטיבות - כך תשפצו את חדר האמבטיה ב-7 שלבים

מאת: בר אילוטוביץ

13/03/2013

 

 עוד בשבוע שיפוץ: מטבח | חדר ילדים | אמבטיה | חדר שינה | סלון

 

 שלב ראשון – קונספט, החלטות ובחירת סגנון


לפי שמתחילים את תהליך השיפוץ חשוב לשבת ולהבין מה הם המטרות והרצונות שלנו מהתהליך, מה היינו רוצים להשיג, מה התקציב ומה הוא הסגנון העיצובי שנרצה להתאים לחדר האמבטיה. כל החלטות אלו צריכות להתחשב בגורמים כמו מהם האלמנטים הנמצאים בחדר האמבטיה, האם חדר האמבטיה כולל גם שירותים, האם אתם רוצים מקלחון, אמבטיה או אולי את שניהם.


בבחירת העיצוב לחדר האמבטיה חשוב לזכור כי מדובר על חלל שאינו עובר שיפוץ לעיתים תכופות ולכן מומלץ לבחור עיצוב ניטרלי שיתאים לכם לשנים רבות ולא ימאס במהירות. החלטות עיצוביות נוספות צריכות להתחשב במיקום של כל האלמנטים החלל והרצון לשלב אלמנטים כמו נישות או מדפים בנויים ושילוב של אסלה עם ניאגרה סמויה במקום אסלה רגילה. חלק חשוב בתכנון הוא החלטה על מקומות אחסון סגורים בהם ניתן לאחסן פריטים רבים שיעזרו לשמור על סדר ומראה נקי.

 

איזה סוג של אסלה תרצו? (צילום: יח"צ)


במקרה בו עושים שיפוץ כללי ומקיף לחדר האמבטיה מומלץ להשקיע בהחלפת הצנרת הישנה בצנרת SP חדשה ויעילה. בנוסף ניתן להזיז ולהוסיף נקודות חשמל ולתכנן בחוכמה את התאורה בחדר, מומלץ לשלב תאורה מרכזית בתקרה ותאורה נוספת לצידי המראה. חשוב להקפיד על מיקום בטיחותי של נקודות החשמל הרחק מאזורים רטובים כדי למנוע נזקים.


שלב שני – בחירת אנשים מקצוע


אחרי שהבנתם מה אתם רוצים לעשות באמבטיה אתם צריכים למצוא את אנשים שיבצעו את העבודה, כמות אנשי המקצוע תלויה במורכבות השיפוץ ובלוחות הזמנים. אנשי המקצוע העיקריים שתצטרכו הם – אינסטלטור שידאג לנושא הצנרת והכלים הסניטריים, קבלן שיפוצים כללי שיבצע את עבודות ההריסה והבנייה ורצף שיתאים את חיפוי הקיר והריצוף החדש.

 

כלים סניטריים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

ריצוף - חיפוי: לכל העסקים ובעלי המקצוע


שלב שלישי – רכישת חומרים


השלב הבא לאחר מציאת אנשי המקצוע הוא סיבוב קניות בו תרכשו את כל החומרים והמוצרים השונים להם תזדקקו בזמן השיפוץ. בבחירת החומרים חשוב להקפיד על רכישה של חומרים המתאימים לחדרים רטובים ולחים כדי לשמור על עמידות וחומרים מונעי החלקה כדי לדאוג לבטיחות המשתמשים.

 

 

אולי זה הכיור שמתאים לכם? (צילום: יח"צ)

 

הכנו לכם רשימה בסיסית של מוצרים הדרושים לשיפוץ חדר אמבטיה:


• ריצוף
• חיפוי קיר
• רובה
• צבע
• לוחות גבס – בהתאם לצורך
• אסלה רגילה או אסלה תלויה עם ניאגרה סמויה
• ארון אמבטיה
• כיור
• ברזים
• מקלחון
• טוש


שלב רביעי – פירוק ופינוי


אחרי שהחומרים נרכשו ואנשי המקצוע נבחרו אפשר להתחיל בעבודה, השלב הראשון הוא פירוק ופינוי של חדר האמבטיה הקודם. בשלב זה חשוב לדאוג לפינוי בטיחותי וידידותי לסביבה של כל פסולת הבנייה.

 

זהו זמן הבלגן בבית (צילום: איקו פרנקו)

 

 

שלב חמישי – בנייה


זהו השלב בו החזון שלכם מהשלב הראשון מתחיל לרקום עור וגידים, הצנרת החדשה מותקנת, עבודות הגבס ממוקמות, הריצוף החדש וחיפויי הקיר מונחים במקומם ומקבלים שכבת רובה, ארון האמבטיה והכלים הסניטרים החדשים מותקנים, האזורים שאינם מחופים מקבלים שכבת טיח וצבע והתמונה הכללית מתחילה להתבהר ולקבל צורה.


שלב שישי– אקססוריז


אחרי ששלב הבנייה הקשה נגמר וחדר האמבטיה עבר ניקוי ראשוני כדי להיפטר מכל שאריות האבק ופסולת הבנייה אפשר להתחיל בשלב המהנה של האבזור. שלב זה הוא הנגיעה הסופית היוצרת את כל ההבדל הגדול בין חדר אמבטיה רגיל לחדר אמבטיה מעוצב ומזמין, מומלץ לרכוש אביזרים היוצרים עניין ומכניסים צבע לחלל. מתלי מגבות, כלים למברשות שיניים ולסבונים, סלסלות אחסון קטנות ומגבות ידיים יצרו את המגע הסופי שיחבר את כל העיצוב יחד.

 

 

להוסיף קצת אקססוריז (צילום: יח"צ פלסאון)


שלב שביעי – לקצור את הפירות


עכשיו כשחדר האמבטיה משופץ ומעוצב הדבר היחיד שנשאר לעשות הוא לפנות לעצמכם מספר רגעים שקטים, להדליק מספר נרות וליהנות ממקלחת או אמבטיה מרגיעה בחלל המקסים שיצרתם לעצמכם.

 

 

פסח 2013: לכל הכתבות והמדריכים
כך תעצבו את שולחן החג

רעיונות למתנות לפסח
עשה זאת בעצמך: מדריך עיצוב מקיף ומלא לבית
עשרת הדיברות למשפץ: כל מה שצריך לדעת לפני שיפוץ
פסח 2013: טרנדים עיצוביים שהיינו פוסחים עליהם
כך תכינו את המטבח לקראת ליל הסדר