פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

DIY: כך תהפכו שולחן פשוט לשולחן יצירה ומשחק

הילדים מקשקשים בכל מקום והגיע הזמן לשדרג לכם את שעת היצירה? קחו שולחן נמוך ובסיסי והפכו אותו בקלות מדהימה לרהיט ילדים מדליק

08/10/2013
עיצבה, שיפצה וצילמה: לירון ורדי "מיקולה"

אין ילד שלא אוהב לצייר, לצבוע, לקשקש,  וגם לערוך מדי פעם מסיבות וארוחות לבובות. הבעיה מתחילה כשבסוף היום כל הצבעים מפוזרים על הרצפה, או שחס וחלילה, מופיע פתאום קשקוש בטוש על השולחן בסלון.

 
את הבעיות האלה בדיוק התכנסנו לפתור היום, עם שדרוג ושיפוץ שולחן נמוך ופשוט שיש לכם בבית והפיכתו לשולחן לילדים, שיהיה רק שלהם, ישמש ליצירה, למשחק או שניהם, ויהיה חסין מפגעים ותאונות. קדימה, לעבודה!
 
החומרים הדרושים:
שולחן נמוך
מברגה
7 ברגי סיבית
מוט באורך השולחן
גליל נייר ציור
2 ווים 
3 מיכלים לתלייה על המוט
מטר
סרגל עם מידות באינצ'ים
רולר
מספריים
דבק מוד פודג' סגול (לרהיטים)
K&COMPANY דפי אלבומים מעוצבים
סט מחורר עגול עם ראש דוילי (תחרה) של מרתה סטיוארט
טפט שקוף (לא חובה)
 
 
 
 
 
יוצאים לעבודה:
 
1. מתחילים מארגון של האלמנטים השונים שיהיו לנו על השולחן. נרצה לייצר מיכלים לצבעים ועבורם יש למקם את המוט לאורך צידו של השולחן, לקדוח אותו לשולחן בעזרת המברגה ו-4 ברגים.
 
 
 
2. בצד נוסף של השולחן נמקם גליל נייר לשימוש של הילדים וכאן קודחים את 2 הווים בצד הנגדי של השולחן, כך שהם פונים אחד מול השני. באחד מהווים קודחים רק בורג אחד, כדי שיהיה אפשר לסובב את הוו על צירו של הבורג ולהחליף גליל נייר כשהוא נגמר.
 
 
 
3. עוברים לדפי האלבום המעוצבים ויוצרים מהם פלייסמנטים ועיטורים לשולחן. בתמונות רואים את תהליך יצירת הפלייסמנטים בעזרת המחורר. להסבר מפורט על השימוש בו, צפו בסרטון שכאן או בקשו הדרכה מהמוכר בחנות.
 
 
 
 
 
 
4. מודדים את השולחן ומסמנים בעפרון את המיקום המדויק שבו רוצים להניח את הפלייסמנטים.
 
 
 
5. מורחים מוד פודג' על השולחן, וממקמים את העיטורים במקומם. חשוב שהשולחן יהיה נקי לפני ההדבקה ושלא יפלו עליו לכלוכים במהלכה, אחרת הם ידבקו לשולחן וישארו בתוך הדבק.
 
 
 
 
6. בסיום ההדבקה, מורחים לפחות 3 שכבות נוספות של מוד פודג' על כל השולחן, כולל על הפלייסמנטים, עם זמן ייבוש של 20 דקות בין שכבה לשכבה. פעולה זו תעניק מעין ציפוי לכה לשולחן ותגן על הנייר של הפלייסמנטים.
 
 
למחמירים בינינו: אם אתם חוששים שהילדים שלכם יקשקשו על השולחן, אפשר בסוף העבודה להדביק על השולחן טפט שקוף ליצירת שכבת הגנה נוספת וקלה לניקוי במטלית לחה.
 
7. מניחים את גליל הנייר במקומו על הווים ואת המיכלים על המוט, ממלאים בצבעים ובכלי כתיבה, מזמינים את כל הבובות ועורכים מסיבת תה או שעת יצירה!
 
 
 
 
 
 
 

 • 4.
  ממש לא פרקטי
  רחלי | (08/16/2017)    
  בגלל ההדבקות של המפיות אי אפשר יהיה לצבוע בדפים על השולחן, כי הטקסטורה של המפיות תעבור לדפים.
 • 3.
  לשגית
  סוכני | (01/11/2017)    
  באיקאה
 • 2.
  שאלה
  שגית | (02/12/2016)    
  איפה מוצאים מיכלים סגולים?
 • 1.
  איזה יופי
  ח.ח. | (10/14/2013)    
  ממש חמוד ונח. רעיון יפה.