עיצוב מודרני ואלגנטי: מבית ישן ומוזנח לווילה יוקרתית

במבשרת ציון, ניצב בית מוזנח שנבנה בשנות ה 90, שבנייתו אף לא הושלמה. רוכשי הנכס התייעצו עם המעצבת. מיד עם הגעתה למקום סימה מתיתיהו ראתה לנגד עיניה ווילה יוקרתית בסגנון עיצוב מודרני, אלגנטי ועל זמני. ואכן, היא מימשה ללקוחותיה את חזונם המשותף

200 מ"ר
270 מ"ר
צילום: עידן סעיד
סימה מתיתיהו

 

סיפור הצלחה מודרני, אלגנטי ועל זמני

בני הזוג, בפרק ב' של חייהם,  רכשו את המבנה לאחר שזיהו את הפוטנציאל, מתוך כוונה לגאול אותו ממראהו המוזנח. מתוך כך, בהתאם למבנה המשפחה המאוחדת, קודם כל נעשתה החלוקה לחדרים. בהמשך לתקציב שנקבע, הוחלט ללכת על קו עיצובי מודרני, אלגנטי, יוקרתי והכי חשוב חמים ונעים.

השילוב בין כל מרכיבי סגנון העיצוב מתגלה בסלון שנחשף כולו לעיני הנכנסים. בולט במיוחד הקיר המרכזי באורך של 5 מטר, שעוצב ונבנה מגבס, עץ ואבן גרניט שחורה. היחידה כוללת: ספריה פתוחה, ארון סגור לתצוגת כלים ואוספים של בעלי הבית, במרכז נישה לטלוויזיה ומתחתיה קמין לחימום ימים ולילות קרים.  דגש מיוחד העניקה סימה מתיתיהו לתכנון ועיצוב התאורה שבאמצעותה ניתן ליצור תרחישי אווירה שונים, בהתאם לפעילות המשפחתית והחברתית.

קיר כוח בסלון

בקיר המרכזי בסלון משולבים אלמנטים פרקטיים

בקיר המרכזי בסלון משולבים אלמנטים פרקטיים

מטבח בהמשכים

מול הסלון ממוקם המטבח שעוצב גם הוא בקו אלגנטי, המשולב עם אלמנטים פרקטיים, שפע מקום לאחסון, אי רחב ידיים, שני אזורי בישול: אחד גלוי והשני מול עמדת הכיור, כששניהם מוסתרים מאחורי קיר שממשיך את המטבח. לצד המטבח, עדיין באזור האוכל, עוצבה פינת אוכל בסגנון קליל ומינימליסטי.

מטבח במראה יוקרתי

מטבח אלגנטי במראה יוקרתי, המאפשר לבשל ולארח במקביל

מטבח אלגנטי במראה יוקרתי, המאפשר לבשל ולארח במקביל

יהלום יוקרתי בכניסה

מי שהכיר את הבית בתקופה המוזנחת שלו, לא יכול היה להאמין שקירות האבן הירושלמית אכן לבנים ושהכניסה משדרת יוקרה, עוד בטרם נכנסים פנימה. התחושה הושגה באמצעות הרחבת פתח הכניסה עם דלת אלקטרונית רחבה, שסביבה עוצבה מסגרת עשויה עץ טבעי, אליה נוספה תאורה בצורת יהלום.

כניסה הביתה

כניסה הביתה

כניסה הביתה

מדרגות כאלמנט עיצובי מעורר סקרנות

המדרגות לקומה השנייה, מוסתרות מאחורי קיר הכניסה לבית, עובדה שלא הקלה על המעצבת בפתרון האתגר הגדול. המדרגות היו צרות, לא נוחות ורחוקות מלהיות גורם עיצובי שיכול להשתלב בסגנון היוקרתי. היא מצאה לכך פתרון שגם הוא נובע משילוב בין שני סגנונות. המדרגות עם מדרכי העץ הטבעי שבתחילת גרם המדרגות עוברות בין שני קירות בנויים מעוגלים ולבנים, ממשיכות לקומה העליונה כשמצד אחד שלהן ממשיך קיר ישר מואר באמצעות חלון גדול ותאורה מלאכותית ומהצד השני מעקה זכוכית מודרני ועכשווי.

גרם מדרגות

הדייקנות בביצועי כל אחד מהאלמנטים העיצוביים מוסיפים ליוקרתיות

הדייקנות בביצועי כל אחד מהאלמנטים העיצוביים מוסיפים ליוקרתיות

החלל שנוצר מתחת לגרם המדרגות נוצל לתכנון ועיצוב שירותי אורחים אלגנטיים, שממשיכים את הקו העיצובי של כל המרחב החברתי.

חדר רחצה

אפור כהה בשילוב עם גוון עת טבעי

אפור כהה בשילוב עם גוון עת טבעי

רומנטיקה ואינטימיות בקומה העליונה

לשטחה של יחידת ההורים נקבע מרחב גדול שחולק בין אזור השינה, חדר רחצה צמוד וחדר ארונות. מעבר לכך, היה חשוב לבני הזוג שתהיה בו אווירה רומנטית ואינטימית ואת זאת השיגה במעצבת באמצעות תאורה הולמת שבוקעת מהתקרה המונמכת ומבליטה את הצבעים האלגנטיים ואת החמימות שמשרה רצפת הפרקט.

סוויטת הורים כוללת מרפסת

סוויטת הורים כוללת מרפסת

סוויטת הורים כוללת מרפסת

בקיר שניצב מול המיטה הזוגית וגבל בחדר הסמוך, נפערו שני פתחים גדולים דרכם נכנסים לחדר שהפך לחדר הארונות. התאורה החמימה שבוקעת ממנו משפיעה גם על אזור השינה. קטע הקיר המרכזי הושאר והותאם לתליית מסך הטלוויזיה.

חדר ארונות

נוסף לחדר הורים חדר ארונות

מחיצה בין חדר השינה לחדר ארונות

בחדר הרחצה הצמוד חשוב היה לזוג חדר רחצה גדול ומרווח אך כזה שתישמר בו הפרטיות של כל אחד מהם. בהתאם לכך תוכננו תאים נפרדים למקלחת ולשירותים שעדיין נשארו שקופים.

חדר רחצה

חדר רחצה

חדר רחצה

כמו צימר בחוץ לארץ

בחדרי השינה של הבנות בולטים במיוחד הרהיטים והפריטים הלבנים, שעל אף עיצובם המינימליסטי, העמדתם על רצפת פרקט משרה בחדר אווירה כפרית נעימה כמו צימר בהרים רחוקים.

חדר בנות

חדר בנות

חדר בנות

חדר רחצה חלומי לבנות

עבור הבנות עוצב חדר רחצה פרטי, במראה יוקרתי ומפנק. על מנת להעניק לכל אחת מהבנות את הבחירה, מוקמה אמבטיה לצד המקלחון.  הקירות חופו באריחי קלקטה ענקיים.

חדר רחצה עם אמבטיה ומקלחון

חדר רחצה עם אמבטיה ומקלחון, זה לצד זו

חדר רחצה עם אמבטיה ומקלחון, זה לצד זו

רשימת ספקים חלקית: 

אריחים ולבנים: עוז קרמיקה מודיעין בהנהלת דורון עמר

שיפוץ: חוג'ה דוד ובנו בהנהלת מוטי חוג'ה

נגרות: אבי אברג'ל, עתלית

שיש: שיש תמיר בע"מ

תאורה: B&O בהנהלת עודד נבון

 

 

בודק...