open space: רוצים מרחב פתוח וגדול? תצמצמו את מספר החדרים

בעלי הדירה, היא שמאית מקרקעין והוא עורך דין ביקשו שגם האזור שמיועד לבילוי משפחתי ואירוח יהיה מרחב פתוח וגדול וכמו כן הסוויטה שתעוצב להם. לצורך כך נעשה וויתור על חדר וחצי. הדירה שבמקור היו בה ששה וחצי חדרים הפכה לדירה בת חמישה חדרים גדולים ומרווחים

|||||מרחב פתוח וגדול -סוויטת הורים|מרחב פתוח וגדול -חדר רחצה|מרחב פתוח וגדול -חדר ילדים|מרחב פתוח וגדול - חדר תינוק|מרחב פתוח וגדול -מרחב חברתי|מרחב פתוח וגדול -מטבח|מרחב פתוח וגדול - סלון|מרחב פתוח וגדול - כניסה לסוויטת הורים|
800,000
150 + מרפסת 15 מ"ר
אלעד גונן
שגית בר חן

הדיירים: זוג הורים לשלושה ילדים קטנים

וואוו…כמה נעים במרחב פתוח וגדול

אחת מהסיבות שגרמו לדיירים ולמעצבת לוותר על חדר וחצי, ולהפוך את דירת הששה וחצי חדרים לחמישה, נועדה להגדיל את שטחו של המרחב החברתי. לדיירים, שומרי מסורת, שמרבים לארח בכלל ובערבי שבת, שבת וחג בפרט, נדרש סלון גדול ופינת אוכל מרווחת. הקיר המרכזי בסלון, סביב מסך הטלוויזיה הגדול, עוצב כארון גדול שמיועד לאחסון ספרי תורה ותשמשי קדושה לשימוש יומיומי, שבת וחגים.

קיר כח בסלון

הסלון ופינת האוכל הגדולה תחומים בין שני קירות מעוצבים.

הסלון ופינת האוכל הגדולה תחומים בין שני קירות מעוצבים.

שחור, ברמת הדיוק הגבוהה ביותר

הרמות הגבוהות של דיוק ללא פשרות אותן הפגינו בעלי הדירה, הביאו לבחירת בעלי מקצוע וספקים מהשורה הראשונה. אפשר לראות זאת בעיצוב חזית המטבח עם דלתות בקו אפס, כשמאחוריהן שפע של מקומות אחסון. בעל הבית, שאוהב את הצבע השחור, הסכים להתפשר על שיש טבעי מסוג פולאריס בגוון שחור עם לבן בו שולב כיור כפול.  גידיו הבהירים של משטח השיש שעולה גם כחיפוי על הקיר, מתקשרים עם הגוון הרגוע של חזית הארונות.

מטבח מעוצב

מטבח בעיצוב אלגנטי של שחור ולבן

מטבח בעיצוב אלגנטי של שחור ולבן

קורות החיים של הקורות

אחד מהאתגרים שניצבו בפני המעצבת היו הנמכות תקרה גבס שהסתירו צנרת של ספרינקלרים שגרמו לכך שבאיזורים מסויימים בחלל הציבורי, התקרה הייתה ממש נמוכה. באישור מהנדס, הן נהרסו ובמקומן תוכננה תקרה גבס חלקה ויפה. בנקודת המפגש של תקרה הגבס,  הותקנו ספרינקלרים נסתרים. כך נוסף גובה שמורגש בכל המרחב החברתי והתקבלה תקרה במראה נקי בה שולבו גם גופי תאורה.

סלון עם תיקרת גבוה

סלון עם תיקרת גבוה

סלון עם תיקרת גבוה

בשקט, בשקט נכנסים לסוויטה של ההורים

לתשומת לב מיוחדת זכתה סוויטת ההורים. חווית הביקור ביחידתם הפרטית של ההורים מתחילה בקיר חיצוני בחיפוי פולימרי מפוספס בתוספת טפט לגימור מושלם, דרכו עוברים דרך אזור השינה בו רצפת אריחים הוחלפה ברצפת פרקט עץ אגוז כהה שהונחה בצורת אדרת דג. ומסתיימת בכניסה לחדר רחצה מהודר.

סוויטת הורים מפוארת

מהסלון יש דלת ניסתרת במכניסה לחדר שינה

מהסלון יש דלת ניסתרת במכניסה לחדר שינה

אגוז ואפרסק חוגגים בהרמוניה

באזור השינה המרווח, לרצפת הפרקט הכהה, עוצבו ונבחרו פריטי ריהוט בגוו עדין של אפרסק. לחזית הארון שמול המיטה נבחרה זכוכית כהה בגימור רוז גולד, שמהווה תשובה לגווני הריפוד הבהירים. דגש מיוחד שמה המעצבת על תכנון התאורה בכל הבית, כך גם בחדר השינה של ההורים.

חדר שינה מרווח

חדר שינה עם פרקט פישבון ודירות בצבעי אפרסק

חדר שינה עם פרקט פישבון ודירות בצבעי אפרסק

ואז מגיעים לחדר הרחצה של ההורים, שכאמור צמודה לאזור השינה. חדר גדול ומרווח, מעוצב בהתאמה לטעמו של בעל הבית, באריחים גדולים בגוון אפור גרניט דרמטי. תוספות של אלמנטים עשויים פליז מוזהב, כפי שראינו במרחב החברתי, מוסיפים יוקרה גם למראה חדר הרחצה

חדר רחצה דרמטי

חדר רחצה דרמטי

חדר רחצה דרמטי

שינה משותפת – כיף גדול

גם לחדרי הילדים נבחרה רצפת פרקט עץ טבעי, בהבדל אחד, כאן לרצפה מראה של לוחות עץ מאורכים ומקבילים. בחדר שעוצב ללינה משותפת של שניים מילדי המשפחה, בחרו שתי מיטות נוער רחבות ונוחות, ארון משותף על כל הקיר מוחלק לשניים ומעל המיטה תמונות שנבחרו על ידי הילדים

חדר שינה משותף לילדים

חדר שינה בלינה משותפת

חדר שינה משותף לילדים

לסיכום, עצה קטנה מפי המעצבת:

"כשאתם עומדים בפני פרויקט של שיפוץ או עיצוב מחדש של הבית, בחרתם מעצבת שנראית לכם כמתאימה ביותר למילוי הרצונות שלכם, תסמכו עליה, תנו לה להוביל, תלכו אתה יד ביד, ובכך מובטח לכם תהליך נעים ותוצאות שיהיו מעבר לכל דמיון".

חדר שינה לתינוק

עיצוב מינימלי ופונקציונלי בחדרו של התינוק

עיצוב מינימלי ופונקציונלי בחדרו של התינוק

קרדיטים לספקים:

ריביירה

אבי טפטים ווילונות

דויד עמיאל a s design

אביבי

שגב כרמל

int(0) cat: 554prof: 0
המלצות נוספות
בודק...