בוטיק אירופאי בגני תקווה: שיפוץ מהפכני לבית ישן

קמין כפרי וקיר מעוגל במטבח, פינות שמתמזגות זו בזו, סוויטת שינה עם מרפסת שפונה לגינה וחצר שאין בה טיפת עירוניות: כך הופכים בית עם חלל פנימי מורכב לאי של שקט ושלווה

200 מ"ר
500 מ"ר
הלל אדריכלות
הלל אדריכלות

הדיירים: זוג + 3

הבית שלפניכם הוא בית פנימי ובודד בעל מראה וחלל פנימי מורכב ולא מזמין. הכניסה הראשית לבית נמצאת בחצי מפלס תחתון מקומת המגורים, והבית והחצר מדורגים בהתאמה כך שהחצר הקדמית נמוכה מהחצר האחורית. וכך, במצב זה, הוא נרכש. האתגר: "לסדר" את הבית, ליצור בו זרימה נכונה של החלל, להפוך אותו להרמוני ואסתטי יותר, ולהתאימו לצרכי המשפחה.

ולכן, בשלב ראשון תוכננה הקומה המרכזית של הסלון והמטבח שהיא לב הבית, ובה חשוב שכולם ירגישו טוב במיוחד. לאחר שנבחנו כמה סקיצות אפשריות, ביניהן אחת קיצונית שמציגה כניסה לבית מהצד הישר למפלס המוגבה, הוחלט להשאיר את הכניסה במקומה בחצי המפלס התחתון וליצור את המהפכה בתוכו.
מבואת הכניסה נפתחה בצורה מקסימלית לקומה המרכזית ולחצר שמקיפה אותה. כך נוצרה קומת כניסה ייחודית ושימושית, כזאת שיש לה אופי וקסם מיוחד. זוהי דוגמה קלאסית לחיסרון שניתן להפוך אותו ליתרון כאשר פותרים אותו נכון. למבואה נבחר ריצוף מצוייר בדוגמא גרפית בשחור לבן אשר נכנס פנימה למבואת הכניסה ולשירותי האורחים.
מתוך המבואה ניתן להיכנס לשירותי האורחים, למקלט ולחדר המשפחה הפתוח, המכיל גם פינת עבודה מכובדת ומרווחת ויציאה לחצר המשחקים. בנוסף נוצרו בה מספר פתרונות אחסון נוחים ונסתרים. בפינת המשפחה מודבק פרקט והצבע השחור חוזר באלמנט הנגרות הדומיננטי הניצב בחדר העבודה. החומרים והגוונים שנבחרו מקנים אף הם את אופיו המיוחד ומחזקים את הקשר בין חלקיו השונים והתחושה שזוכים לה המבקרים בו דומה לביקור במלון בוטיק אירופאי מוקפד ועשיר בפרטים.
קומת סלון ומטבח בעיצוב כפרי
קומת המגורים: פרקט עץ אלון מעושן וצבעוניות נועזת ועדינה גם יחד מקנים לבית אופי מיוחד
חדר משפחה עם יציאה לחצר
במפלס התחתון: חדר משפחה עם יציאה לחצר הילדים, ממנה נשקפת מבואת הכניסה
סלון מואר ומרווח
פתח שנפער בשיפוע הגג מאפשר קשר עין בין המפלסים
בקומת המגורים התהפכו מיקום המטבח ופינת האוכל, כאשר האתגר במהפך נוצר מעצם ההתמודדות עם קיר עגול עטור פתחים. המטבח תוכנן בצורה כזו שהפכה את הקיר המעוגל לאלמנט מיוחד אשר מעשיר את יופיו של המטבח. משטח העבודה המרכזי מוקם בפינה העגולה ומעליו חלון בלגי קשתי. כל הקירות הפנימיים בקומה נשברו, והעמוד היחיד שנותר חופה בריקים כאשר אי העבודה והאכילה מוקם מסביבו והפך למוקד המרכזי של החלל.
חלל בית עם חלונות מכל פתח וחלון נכנסת הגינה היפה הביתה
קיר בריקים מאחורי קמין
קיר בריקים בפינת הקמין האינטימית
פינת האוכל מוקמה מחדש בקצהו הימני של החלל, ובצדו השמאלי מוקם הסלון המרכזי ובו פינת קמין אינטימית. הפינות מתמזגות זו בזו ונותנות תחושה של מרחב אחד מזמין ומחבק, וכולן מוקפות חלונות ופתחים לגינה. סידור החלל בצורה עשירה ומעניינת זו התאפשר בזכות בקשת הדיירים שלא להכניס אליו טלוויזיה. התקרה, שגם לה חלק משמעותי בחוויה של החלל, הייתה במקור גבוהה ובעלת שיפוע חד. בצידה נפתח פתח כדי לאפשר קשר בין הקומה העליונה ביותר לבין הסלון, החלטה זו יצרה שינוי מהפכני בתחושה ובאווירה שנוצרה בבית. בנוסף פורקה התקרה המקורית ובמקומה נוצר שיפוע מקורות עץ שיוצרות מבנה מעניין ומחזקות את האופי הכפרי עדין של הבית.
בקיר הגבוה שנוצר בעקבות השיפוע מוקם קמין כפרי שהודגש באלמנט של בריקים בצבע אפור כהה במיוחד. הגוונים שנבחרו לקומה כוללים מטבח בגוון קפה עם משטח שחור, פרקט עץ אלון מעושן וצבעוניות נועזת ועדינה גם יחד בפרטי הריהוט בסלון הצבועים בחרדל ובכחול נייבי. גם אלמנט המדרגות דומיננטי בבית כאשר רום המדרגות בכל הקומות, נצבעו בשחור והכניסו הפתעה, עניין וחיבור לחלל המחבר ביניהן.
ארונות מטבח מודרני
מטבח: ארונות מטבח בצבע קפה בקונטרסט למשטחי עבודה כהים
אי אכילה מודרני
אי אכילה ועבודה הבנוי סביב עמוד קונסטרוקטיבי שנותר וחופה בריקים
תקרה משופעת בבית פרטי
תקרה משופעת עשויה קורות עץ יוצרות מבנה מעניין ומחזקות את האופי הכפרי-עדין
יחידת ההורים שנוצרה היא גולת הכותרת של הבית: בזכות שימוש בחלל אחסון שאינו נוצל הוגדל שטחה של היחידה והיא הפכה לסוויטה חלומית. המרפסת שפונה לנוף של חורש פתוח היא שמשכה את בני הזוג, והם ביקשו ליצור להם קומה משל עצמם. גווניו השקטים והרגועים של החדר שהתקבל, הטקסטיל הבהיר והרך, הריהוט הלבן בסגנון שאבי שיק והמרפסת הקסומה שמציצה – כל אלה משלימים את האווירה ההרמונית ומעצימים את החוויה.
סוויטת הורים מודרנית
סוויטת הורים: סוויטה חלומית באווירת מלון אירופאי מוקפד ועשיר בפרטים
חדר רחצה מודרני
חדר רחצה בסוויטת הורים: כל אחד מחדרי הרחצה שונה ועם זאת מלא הרמוניה
חדר רחצה מודרני
בקומת חדר הילדים לכל חדר אופי מובהק משלו, הבא לידי ביטוי בצבעוניות שנבחרה, בפריטים המיוחדים ובטפט שמתווה את הקונספט. יחידת ההורים שמוקמה בין חדרי הילדים עברה למפלס העליון, ובמקומה נוצרה סוויטה לבן הגדול. חדר הכביסה צורף לחדר הרחצה של הילדים, והמרפסת שיוצאת מאותו החלל הפכה למרפסת כביסה שימושית. בכל אחד מחדרי הרחצה ריצוף מצויר שונה ומגוון ועם זאת מלאי הרמוניה.
חדר שינה ילד עם טפט חדרו של הבן: אווירה קסומה ומלאת חיים
שירותי אורחים
שירותי אורחים: אליו נכנסת הרצפה המצוירת שבמבואת הכניסה
החצר המרווחת, ואהבתה של בעלת הבית לחיות ולטבע, היא שהביאה את בני הזוג לבחור דווקא במגרש, ובבית זה שלא מורגשת בו כל עירוניות כלל. ברוח תחושה זו תוכננה ועוצבה גם הגינה: קלילה ולא קונבנציונלית בצורת העמדה של הפינות השימושיות בה. פינות הישיבה נמצאות בקצוות המגרש מימין ומשמאל, פינת האוכל החיצונית בסמוך לפינת האוכל הביתית ואילו הסלון החיצוני מורחק מהבית, ממוקם על מקבץ של אבנים וסלעים ומקנה תחושה אותנטית של ישיבה בטבע. ההחלטה הזו מאפשרת מבט נקי ויפהפה החוצה מתוך הבית, וגם יציאה הישר לתוך הטבע והצמחייה הים תיכונית.
גינה בבית פרטי
בגינה: אחת מפינות הישיבה הממוקמת בקצה המגרש וצופה לבית
רשימת ספקים חלקית:
ונגרות – עדי וארז נגרים
פרקטים ודלתות פנים – פרקט פור יו
חלונות בלגי ברזל – איירון דיזיין
ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים – חזי בנק
דלת כניסה – וריאציה

בריקים – חב' בריקים

תאורה – תומס תאורה
ריהוט – טורקיז האוז
מוצרי פרזול – ה. חבושה

 

553
25 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בית מקסים אבלל!!! סלון ללא טלויזיה
חבל, סתם בזבוז של חלל בבית.

מהמם

כמה כיף פה.
אהבתי!!! מקסים, מדוייק, עיצוב חם ומחבק, צבעוניות מאוזנת (רק קטע פולני קטן...היה נחמד באם היו סקיצות ותמונות של לפני..)

מקסים

בית מקסים
פשוט חלום. מהמם , הכול בטוב טעם. בית שנעים לגור בו. משרה אווירה נינוחה

אוהבת את הצבעוניות
בית מאוד לטעמי.

מדהים
בית מהמם. בדיוק לטעמי

הבית יפה מאוד
אשמח לפרטי מעצב הגינות שתיכנן את הגינה המקסימה

ל-1 . נכון, זה סלון שמתקשרים בו :)
ובכללי בית מקסים מקסים! כל הכבוד

כותרת מטעה
מה בדיוק מהפכני פה? הלבנים החשופות? הריצוף בדוגמאות בשירותים? ממש אורגינלי. ומאיפה האובססיה בארץ לפרקט שרואים עכשיו בכל copy paste? מה הקשר למקום? מה, אנחנו מוקפים יערות אלון? צריכים חום מתחת לרגליים כששני שליש מהשנה לוהט כאן? מעצבים שיוצאים בסרט נע מקורסים ל׳עיצוב׳ אעלק, בלי הבנת עומק של חיבור לסביבה.והלקוחות – כנ’ל. תסתכלו מסביב על איך בנו פה פעם עם חומרים מקומיים והתאמה לאקלים. חיקוי לשם התבוללות...עצוב

תגובה ל-10
פרקט ממש לא חם בקיץ. זה חומר נהדר. חסכוני, קל לשמור אותו נקי והוא עמיד בלחות ובחום. יש לי רצפת פרקט עשרים שנה והיא כמו חדשה.

מושלם! אני שומרת את הכתבה
אם בעתיד אבנה בית ככה אני רוצה אותו מלא בטוב טעם!!! מלא חיים וציבעוניות אבל אם זאת לא מקושקש מידי ולא עמוס... חדרי האמבטיה מושלמים, והגינה כל כך ישראלית זה לא הכסף ולא המעצבת, זה פשוט הטעם הטוב של בני הבית(:

כלבים
הכלבים חמודים בטירוף

תגובה ל-10 - פרקט = התבוללות זה עניין לפסיכומטרי
מה קורה לך גברת? לאן עפת? תגידי "מעתיקים" תגידי "לא מתאים לאקלים" - סבבה, התבוללות??? הבית חמים משרה רוגע, קצת WANNABE חו"ל (אולי לזה התכוונה הגברת), בגדול - נעים להם - זה בטוח!

היכן נקנה שולחן העבודה השחור בחדר הילדים?
הבית מקסים ומלא באוירה ביתית. אשמח לדעת איפה נקנה שולחן העבודה השחור בחדר הילדים?

נהדר!
בית יפה ונעים. הכלבים מקסימים ויש לציין לחיוב את עבודת הצילום המוצלחת.

היכן נקנה שולחן העבודה השחור בחדר הילדים?
בית מקסים ומלא באוירה ביתית! אשמח לדעת מאיפה נקנה שולחן העבודה השחור בחדר הילדים?

זה לא פשוט להיות פשוט! פשוט מהמם!
כל הכבוד!! בית מדויק וכל כך יפה בפשטות שלו, בית נעים וחם, ולא קר ומנוכר כמו שרואים בזמן האחרון שימוש יפה בצבעים נהניתי מהשימוש הרב בלבן אבל יחד עם זאת עדיין נשמרה אווירה חמה ונעימה. כולם הסכימו על זה חוץ מאחת שבטח גם היא כבר התחרטה... שתהיה שנה טובה ומתוקה!

מהיכן השטיחים? מאוד יפה!

בית יפהפה והכלבים מדהימים ומתוקים

חלום!!!

שאלות
המון חלונות מאוד יפים, אך האם יש פתרון להצללה? מה קורה אם רוצים "לסגור תריס"? האם ניתן לתת אמדן לתקציב?

וואו וואו וואו. מרשים
הכל כל כך מוצלח! איזה יופי של עבודה בתוך ומחוץ לבית. אם נתקעים עם עמודים באמצע זו הצורה לעשות את זה. בין הדוגמאות הבודדות פה לבריקים שלא מעצבנים את העיניים. נהפוך הוא. ריהוט מקסים, כלבים מהממים, הייתי עוברת לשם בשמחה. כמה הערות ביקורת- החלונות בעלי פוטנציאל להפיכת הבית לחממה, אני מקווה שלא. הגובה הזה של התקרה מחייב בעלי בית עם כיסים עמוקים לחשבונות חשמל (ונקיון חלונות:-)) הערה נוספת- אני המון מדגישה פה שנמאס מגינה של פעם עם שתילה מסביב לחומה. פה יש דוגמה מוצלחת איך לעשות גינה נכונה המשתמשת בכל המרחב. רק 500 ונראה כמו נחלה רחבת ידיים בזכות העיצוב של הגינה.

מהמם
תוצאה מההמת, בתור אחת שמכירה את התצורה של הבית לפני באיזור הזה, התוצאה היא פנומנלית. האם אפשר לדעת אמדן של תקציב?

מדהים וחלומי

בודק...