בטון על המים: הבית שנותן תוקף חדש לבטון

בבית פרטי שכולו נבנה על יציקות בטון בלבד נוספו גם עמודי ברזל, קירות זכוכית ואלמנטים של מים שמגבירים את תחושת הציפה. בואו לסיור

במראה הסופי של הבית הזה, שנבנה בקליפורניה על פני 465 מ"ר, משתקפת שיטת הבנייה של האדריכל ג'ונתן סגל, שבחר לצקת את כל הבית מבטון. פנים הבית וחיצוניותו זהים במראה, התקרות חשופות והקירות גם הם נטולי טיח או כל חיפוי אחר. כך, בזכות תכנונו הייחודי של הבית שבולט בשכונה כולה, לאדריכל היה חשוב להצדיק כל סנטימטר מרובע בתכנון.

 

מבואת הכניסה, מעין חדר חיצוני שנראה כאילו אין לו משמעות פונקציונלית, הייתה בעצם נקודת המפתח בקונספט של תכנון הבית ובלעדיה, לדעת האדריכל, הייתה נמנעת מהבית תחושת המרחב שקיימת בו ובמידה מסוימת הייתה נפגעת האינטימיות שאליה נכנסים בהדרגה. בעוד שהכניסה הפתוחה יוצרת חלל ריק כביכול, במראה הכללי של הבית בולטת השלמות, כשארבע פאות הבית והתקרות יוצרות מראה של תיבת מגורים מקורית.

 

בית פרטי מעוצב במיאמי

 

בית מודרני בריכה ונוף לים

 

גם בחזית הבית דאג האדריכל להעצים את תחושת המרחב באמצעות בריכת השתקפות גדולה שבמרכזה מזרקות מים. דק בטון יצוק ממשיך את מראה הסלון ומרחף מעל הבריכה כשבנקודת החיבור בין הדק לסלון נפער חלון ריצפתי רחב שמשקיף על המים שגם מתחברים עם מי בריכת השחייה שנמתחת לכל אורך הבית, ומופרדת מבריכת ההשתקפות על ידי שער ברזל דקורטיבי.

האדריכל שהיה אחראי גם על עיצוב הפנים, השתמש באלמנטים רבים עשויים ברזל, שמתחבר בצורה מושלמת עם בטון, ברהיטים עשויים עץ טבעי ונגיעות קלות של טקסטיל שמוסיפים את הרכות הנדרשת להענקת חמימות ביתית. בהתאם לתפישתו האקולוגית של האדריכל שולבו בבית שלושה דברים שאותם הוסיף לתכנון כמענה למסת הבטון הגדולה ומעטפת הזכוכית המקיפה את הבית. שניים מהם בולטים לעין המתבונן, כשהאחד הוא הגגונים שמצלים על האזור שבו נמצאים פתחי הזכוכית הגדולים, והשני הוא המזרקות ושתי הבריכות שמקיפות את הבית בחזית ובצד, אלמנט המים הגדול מסייע בצורה משמעותית להורדת הטמפרטורה בסביבת הבית. הדבר השלישי, זה שדווקא נסתר מהעין, הוא מערכת קולטים שמספקת את כל תצרוכת החשמל לבית שתוכננה כבריכה סולרית על גג הבית.
בואו לסיור:
קירות מבטון
בית פרטי מבטון ובריכה
סלון מעור
בית מקרות בטון
בית פרטי פתוח
פינת אוכל מעוצבת
מדרגות מברזל
עיצוב חוץ
בית פרטי
בית פרטי פתוח
ויטרינה
בית פרטי מהמם
בית פרטי מעוצב
קיר בטון חשוף
עיצוב בית
בית פרטי מואר בלילה
553
403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...