שילוב איטום בתהליך שיפוץ

בתהליך שיפוץ הבית סביר להניח שלא נחשוב על איטום בתור דבר ראשון ואם בכלל. אבל בכל זאת, התקופה בה אתם משפצים את הבית היא הטובה ביותר לביצוע עבודות איטום במבנה.

canva

תהליך שיפוץ דירה יכול להיות פשוט ויכול להיות מורכב, אבל תמיד יכלול מגוון רחב של פעולות. החל מהוספת חללים, חיזוק מבנים ועד איטום. בדרך כלל אנחנו מסתכלים על האסתטיקה של הבית, אבל מה בנוגע לאיטום? ללא איטום הולם האסתטיקה הפנימית והחיצונית עשויות להיפגע.

כיצד מבוצע תהליך איטום גגות?

איטום גגות למרות שמו, אינו מתייחס רק לגגות אלא גם למרפסות, חלונות, קירות חוץ וכל נקודת תורפה שנמצאת במבנה שלכם. כל תהליך איטום יכול להיות מבוצע על ידי גורמים שונים, אבל אם אתם רוצים שהתוצאה הסופית תהיה טובה ולטווח ארוך, בחרו בקבלן איטום מקצועי. גם בתהליך שיפוץ יכול להיות שקבלן שיפוץ יציע לכם עבודות איטום, ועדיין אנחנו ממליצים לבקש מקבלן איטום לבצע את העבודה מכיוון שזאת המומחיות שלו. בדרך כלל קבלן שיפוצים יעבוד בשיתוף פעולה עם קבלן איטום, בדיוק כמו שנעזר בחשמלאי וכד'.

מה כולל תהליך האיטום?

לתהליך איטום יש מספר מרכיבים שמשפיעים עליו, בתור התחלה המרכיב העיקרי הוא מזג האוויר. נרצה לבצע את האיטום בעונות כמו קיץ, אביב וסתיו וכמובן שנעדיף להימנע מאיטום בזמן החורף, למעט מקרים בהם אין לנו ברירה אחרת. המטרה של האיטום הוא למנוע חדירה של מים מתוך גגות ופתחים אחרים, וכדי להבטיח שמים לא יחדרו לתוך החלק הפנימי של הבית אנחנו נרצה לתכנן היטב את תהליך האיטום.

משפיע נוסף על תהליך האיטום הוא האם קיים חומר איטום אחר לפני כן, ואם כן יש לברר מהו ולפעול בהתאם. לצרוך העניין, לא נוכל לאטום בחומרים אקריליים אם קיימת שכבת זפת ישנה על גבי הגג. מצד שני, אם קיימת שכבת זפת כן נוכל להשתמש ביריעות ביטומניות מכיוון שגם הן עשויות מזפת. יש להסיר לחלוטין את שכבת האיטום הקיימת, הישנה, לבצע תיקוני בטון, לסגור חורים וסדקים ורק לאחר הכנה מוחלטת של הגג כולל הרמת אובייקטים שעשויים להפריע ניתן יהיה למרוח את שכבת הקישור ושכבות האיטום.

איטם גג

איטם גג

איטם גג

טכניקות לאיטום גגות:

שירות איטום גגות כולל מספר טכניקות, ריכזנו עבורכם את שלושת השיטות הפופולריות ביותר לאיטום גגות ולאיטום חיצוני, לפניכם כל הטכניקות:

זפת- השיטה המסורתית והישנה, זפת. השימוש בזפת מקנה לנו יתרונות רבים, בין היתר המחיר הוא היתרון המשמעותי, שכן עלות האיטום נמוכה בהשוואה לשאר האפשרויות. מנגד, החיסרון הוא שתדירות האיטום תהיה גבוהה יותר מכיוון שזפת רגיש לטמפרטורות שונות. כאשר המעלות עולות, הזפת מתרחבת וכאשר המעלות יורדות, הזפת מתכווצת. כתוצאה משינויים במצב החומר הוא יותר חשוף לסדקים. טכניקת האיטום נעשית לרוב באמצעות מריחה.

חומרים אקריליים – איטום אקרילי הוא שימוש בתהליך שיפוץ באופן בולט, מכיוון שהוא אידיאלי לתשתיות מבנה, למרפסות וכמו כן, לגגות קטנים בשונה מיריעות ביטומניות לדוגמא. עם זאת, חומרים אקריליים לא מגיבים טוב למים עומדים ולכן, השימוש פחות נפוץ בגגות אלא עבור איטום שלילי, תשתיות וכד'.

יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות נחשבות לשמישות ביותר בכל הנוגע לאיטום גגות. בדרך כלל יריעות ביטומניות מגיעות בשכבה של 4 מ"מ או 5 מ"מ, הן מתאימות לגגות גדולים והעלויות יהיו גבוהות. ישנה אחריות על יריעות ביטומניות לתקופה של 10 שנים בדרך כלל, ולכן אם מסתכלים על טווח שימוש ארוך היריעות הביטומניות נחשבות ליעילות ביותר.

מחיר איטום בזמן שיפוץ

שירות איטום גגות בתהליך שיפוץ יכול לכלול מגוון רחב של אפשרויות איטום, כמו איטום חדרים רטובים, איטום קירות חיצוניים ופנימיים ועוד. יש השפעה על איטום בתהליך שיפוץ, שכן הוא לרוב כולל פחות עבודה מצד בעל המקצוע. ככל שהתשתיות יותר חשופות וכמו כן, יש יותר מרחב עבודה ככה המחיר יהיה בהתאם ולכן, רבים בוחרים לבצע עבודות איטום בזמן שיפוץ. חשוב להדגיש, כשאנחנו מסתכלים על מחיר עבודות איטום הדבר הראשון שעומד לפנינו לא אמור להיות המחיר, אלא תקופת השקט שתהיה לנו. בחירת קבלן איטום מקצועי היא קריטית בשביל לקבל את התוצאה הטובה ביותר ושקט למשך 10 שנים, 15 שנים, ואפילו יותר.

 

בודק...