עשה לך טראמפ: המתכון המושלם לבית מוזהב ויוקרתי

הנשיא שנכנס לבית הלבן, דווקא חובב זהב. מה הוא צריך לעשות כדי לשדרג את העיצוב לפי טעמו? ומה אתם צריכים לעשות כדי להגיע לאותו מראה יוקרתי? בואו לגלות

מבקבוקי הוודקה על שמו, דרך הסוויטה הפרטית שלו וכלה במגדלים בבעלותו – הנשיא החדש של ארה"ב, דונאלד טראמפ, מוקף בזהב או לפחות בחפצים מוזהבים כאלה ואחרים. טראמפ הודה בראיונות בעבר, כי הוא אוהב את צבע הזהב יותר מכל ואהבה זו באה לביטוי בכל מותגיו ונכסיו. כעת, כשמקום מגוריו הוא בבית הלבן, האם הוא יעצב אותו לפי טעמו האישי ויהפוך אותו ל"בית המוזהב"? אם כן, אנחנו כאן בדיוק כדי לתת לו כמה עצות עיצוביות שיעזרו לו לעשות את המהפך המבוקש, וגם לכם – אם גם אתם נמנים על המכורים לזהב.

 

איך לעשות את זה נכון


האדריכלית ומעצבת הפנים הילית בוברוביץ' מסבירה כי הזהב שזור בהסטורית העולם ומוכר לאדם עוד מימי קדם, ובתרבות האינקה הוא כונה "זיעת החמה". עדויות ראשונות לשימוש בו הן ממצרים של שנת 2600 לפני הספירה. מאז ומעולם סימל הזהב עושר, מלוכה, אצולה ומעמד גבוה, וגם באזכורים הנוגעים בבית המקדש, מוזכר הזהב כחומר שממנו היו עשויים רבים מהכלים ששימשו בקודש.

 

חדר שינה יוקרתי
עיצוב: הילית בוברוביץ', צילום: ליליה פרנק

 

לדבריה של בוברוביץ', גם היום לא ירד מעמדו של הזהב, ועיצוב בזהב על כל גווניו נחשב לכזה היוצר מראה מתוחכם ואלגנטי והשימוש בו מעניק לחלל מראה עשיר ויוקרתי. עם זאת, שימוש בצבעים מוזהבים צריך להיעשות ב"נגיעות" ובשילוב עם צבעים וחומרים נוספים, על מנת לקבל את האפקט היוקרתי באמת ולא אפקט מוגזם שאינו נעים לעין.

 

החדר הסגלגל תחילה


ברור שהחדר הראשון שצריך לעבור שינוי הוא החדר הסגלגל. אל תטעו, שמו של החדר לא ניתן לו בגלל הצבע הסגול, אלא בגלל צורתו האליפטית המכונה בעברית יפה "סגלגלה". זהו החדר בו מבלה הנשיא את שעותיו החשובות ביותר בתפקיד, והחדר ממנו יוצאות ההנחיות שיעצבו ויקבעו את גורל העולם המערבי.

 

הצעה לשדרוג המראה נעשתה על ידי חברת הצבע BG Paint, באמצעות  ציוץ משעשע בטוויטר של הנשיא הנבחר וחובב הציוצים. בציוץ המליצה החברה לנשיא לצבוע את שולחן העבודה הנשיאותי המפורסם ולהסתייע בצבע מוזהב לקירות, צבע אחיד, שיכסה את החדר כולו ולא ישאיר מקום לספק, מי כאן הקובע.

 

החדר של דונאלד טראמפ

 

החדר של טראמפ צילום: יח"צ בי ג'י בונד

 

כמובן שאי אפשר להשאיר את החדר הכי חשוב בבית הלבן (או את הסלון שלכם) בלי אקססוריז, אז נניח גם כמה כריות מיוחדות על הספות, להוספת עניין.

כרית נוי זהב כרית נוי מוזהבת, 89 שקלים. להשיג ברשת ביתילי. צילום: ישראל כהן

 

 

המקום להחזרת אנרגיות


מתכת הזהב היא נדירה יחסית, אך היא הייתה פה מאז ומעולם וידועה בתור אצילית ונוצצת. היא נחשבת לסמל יוקרה, משדרת עושר, עידון ויופי עוד מתקופות עתיקות. לזהב, שנראה מבריק בכל תנאי, יש מעמד מיוחד של סמל סטטוס חברתי באמצעות התקשטות ושימוש בו ולכן, גם המטבח הנשיאותי, וגם המטבח בדירה החדשה שקניתם – ראוי להתקשט בו.

 

מטבח מוזהב של דר קוצ'ינה מטבח מוזהב של דא-קוצ'ינה. צילום: יח"צ דא-קוצ'ינה

 

 

מקום מוזהב לנוח בו


מן הסתם, בתום יום עבודה מפרך, זקוק הנשיא – וגם אתם – למעט מנוחה ופרטיות. מחקרים כבר הוכיחו שחדרי שינה מעוצבים ומוקפדים מהווים סביבת מנוחה איכותית יותר, כך שעם הדואג למנוחת נשיאו, ודאי ירצה שחדר המנוחה יעוצב בהתאם. כמו בחדר הסגלגל, גם בחדר השינה נטפל בקירות תחילה, אך הפעם, כיון שמדובר בחדר פחות רשמי, נוכל להשתמש בטקסטורות וצורות, למשל בטפטים, בכיסויי המיטה או באביזרים המפוזרים בחדר. מתאים לכם טפט כזה מאחורי המיטה?

 

טפט בולט מוזהב טפט מוזהב מסדרת "סקין" מבית כרמל פלור דיזיין. צילום: יח"צ פלור דיזיין

 

בדי זהב יוקרתי מגוון בדים עם נגיעות ומרקמי זהב. להשיג בדומוס. צילום: אלה שלומוב – Safari Cam

פסלון מוזהב כלב בלונים פסלון מוזהב דמוי כלב בלונים, מתאים לשידה שליד המיטה הנשיאותית. 599 שקלים, להשיג ב- IDdesign. צילום: ישראל כהן

 

שחמט מוזהב אקססורי נוסף – כלי שחמט מוזהבים. להשיג באריק דיזיין. צילום: יח"צ

 

 

פינה לטפח בה את הבלורית


גם לאזור האינטימי, שבו יכול הנשיא להתאמן בנאום מול המראה, או לחלופין, לסדר את הפריזורה הייחודית שלו, יש מגוון חפצים מעוצבים בזהב האהוב. לכן אנו מציעים גם לחובבי הזהב מביניכם מראות, כיורים וברזים, שאל המגמה המוזהבת שלהם אנו חשופים כבר כמה חודשים לפני המינוי הרשמי.

 

מראת עלי זהב מראת עלי זהב, 1699 שקלים, להשיג ב-IDdesign. צילום: ישראל כהן

 

ברז מוזהב ברז מוזהב. להשיג בנגב, צילום: יח"צ

 

כיורים וברזים מוזהבים כיורים וברזים מוזהבים, מסדרת watermark, החל מ-1950 שקלים. להשיג בוויה ארקדיה. צילום: יח"צ ויה ארקדיה

 

 


 

553
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המטבח מזהב פשוט מדהים !
המטבח מזהב פשוט מדהים, וואו, רוצה כזה בול, זה מהאתר http://www.dacucina-kitchens.com/ אני מבין

חדר השינה מושלם

בודק...