תערוכות גמר: מעצבים את דור העתיד

כל שנה מאות בוגרים בבתי הספר לעיצוב יוצאים החוצה ומעצבים את סביבת החיים שלנו, תפסנו אותם ברגע שלפני, בתערוכת הבוגרים שלהם. קבלו הצצה לתערוכות הגמר של המכללה למנהל, H.I.T מכון טכנולוגי חולון, המרכז האקדמי ויצו חיפה ושנקר

יח"צ
כל שנה מאות בוגרים בבתי הספר לעיצוב יוצאים החוצה, תפסנו אותם ברגע שלפני. קבלו הצצה לתערוכות הגמר של המכללה למנהל, H.I.T מכון טכנולוגי חולון, המרכז האקדמי, ויצו חיפה ושנקר.
בית הספר לעיצוב במכללה למינהל ראשון לציון

פרויקט הגמר בבית הספר לעיצוב מייצג את חזית העיצוב באקדמיה שתפקידה להעלות את השאלות החשובות ביותר כיום לחברה ולהציג רעיונות, פתרונות חדשניים ויצירתיים להתמודדות איתם.    התערוכה מציגה תוצרים מגוונים שבוחנים את הנושא הרב-דורי באמצעות חשיבה על מרחבים מסחריים, מרחבי מגורים, מרחבים קהילתיים, מרחבי עבודה ומרחבי מידע ושיתוף.
בפרויקט של עופר בהט וייסמן, קומפוזיציה, מנסה הסטודנטית לבחון אפשרויות שונות למיזוג רב-דורי של בעלי התפקידים במקום העבודה. על ידי בחינת הפעילויות השונות במרחב, יצרתי מגוון של רכיבים המותאמים לצורכיהם האישיים של כל דור. מגוון זה מאפשר צירופים שונים היוצרים סביבות עבודה יעודיות בעלות אופי מגוון, דינמי ולא שגרתי. קיפולים היוצרים מיקרו-מרחבים אישיים המעודדים אינטראקציה בין הנפשות הפועלות.
בית ספר לעיצוב המכללה למינהל
אפשרויות שונות למיזוג רב-דורי של בעלי התפקידים במקום העבודה
בית ספר לעיצוב המכללה למינהל
בית ספר לעיצוב המכללה למינהל
H.I.T מכון טכנולוגי חולון, המחלקה לעיצוב מוצר

שתי כורסאות שעיצבו סטודנטים של H.I.T הראשונה נקראת פרימורה וחתומה עליה יעל ריבוא. מדובר בכורסת למינציה המשלבת שכבות בד ועץ, הכורסא היא תוצר של מחקר חומרי טכנולוגי אשר בחן שילוב של שכבות בד. השנייה נקראת קלאוד 9 והיא שייכת לנטע שלום. כורסה בנאפורן העושה שימוש בחומר הגלם על תכונותיו האלסטיות והיציבות ומחקה את אופן לבישת חליפת גלישה המקבלת את קימורי הגוף.
כסא מעוצב
שילוב של שכבות בד ועץ. פרימורה. יעל ריבוא
כסא בעיצוב מיוחד
קלאוד 9 של נטע שלום. כמו חליפה לגולש
כסא בעיצוב מיוחד
 H.I.T מכון טכנולוגי חולון, מתוך קטלוג הבוגרים 2017 – "הוראות הפעלה", מחלקה לעיצוב פנים

הפרוייקט של אורטל כלפון מציג שינוי תפיסתי המשלב את בית הקברות במרקם העירוני. מעל בית הקברות היהודי ביפו, נבנה גן, המגדיר מחדש את  המרחב ומממש את הפוטנציאל האזורי.
תכנון מבנה
בית קברות במרקם עירוני
המרכז האקדמי ויצו חיפה

הילה חסין מציגה פרויקט שנקרא:  הפרויקט עוסק בייעול שטחי הציבור הבנויים (שטחים חומים) ויצירת מוקד אינטנסיביים בשכונה מתפתחת ומצטופפת – צור שלום בקרית ביאליק. הפרויקט יערום פונקציות שונות על שטח מגרש אחד- גן ילדים, קפיטריה, ספריה שכונתית בקומת הקרקע ומעליהם- בית ספר יסודי, אולם ספורט, הנהלה, טיפת חלב ומרכז לקשיש. מתחת לקרקע- אודיטוריום.
תכנון מבנה
פונקציות שונות על שטח מגרש אחד

תכנון מבנה

שנקר


דואק טל מציגה סדרת מוצרים אלקטרוניים ביתיים – אוזניות, שלט לקונסולת משחק ועכבר מחשב – המעודדים להעבירם למיחזור כשהם מתיישנים ומסיימים את חייהם. תפר פלסטי גמיש, הניתן ל"פרימה", מאפשר הפרדה קלה וחווייתית של חלקי הפלסטיק מהתוכן האלקטרוני. פתרון זה מבקש לצמצם את הזיהום הסביבתי, הנוצר מהשלכת מוצרי אלקטרוניים שלמים, המוחלפים בתדירות גבוהה.

 

עיצוב פלייסטיישןדואק טל, סדרת מוצרים אלקטרוניים ביתיים

 

רשף שחר // Nook מציג "כיסא-רחוב" למרחב הציבורי, המציע מגוון פתרונות ושימושים, בהם: עבודה עם מחשב נייד, אחסון חפצים, קשירת אופניים ואספקת שתייה לחיות מחמד. העמדה מחוברת לחשמל באמצעות לוח סולארי ומטרתה לעודד אנשים לשהות במרחב הציבורי ולהגדיר בתוכו מרחב אישי-פרטי.

כסא רחוב מיוחד

כיסא הרחוב של רשף שחר 

533 בוגרים
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כורסא לגולש
כורסא הלובשת חליפת גלישה..רעיון מדהים! אהבתי במיוחד שהפרויקט לוקח את עצמו מנישת המוצר ונוגע בעיצוב אופנה. זה מוצר שצריך לשווק למלונות יוקרה בערי חוף..האסתטיקה משובחת וקייצית ורעננה! כיף לראות חידוש בפרויקטי הכסאות החוזרים על עצמם משנה לשנה..

בודק...