לשטוף את העיניים: כיצד הפך הכיור למלך האמבטיה שהכל סובב סביבו?

פעם היה כיור לבן פורצלן וזהו. היום כולם מבינים שהכיור הוא אלמנט בלתי נפרד מתפיסת העיצוב בחדר האמבטיה שלנו, ולרוב גם הבולט שבהם. כיורים יכולים להיות מחומרים שונים ואפילו מעץ וזכוכית, צבעוניים או מאויירים בעבודת יד, משולבים עם פטנטים חכמים, או לבנים קלאסיים עם קריצה מעניינת. שטפו את העיניים. הנה כמה אפשרויות

הכיור הוא האביזר בו אנחנו משתמשים הכי הרבה בחדר האמבטיה. אנחנו מצחצחים שיניים מעליו בבוקר, שוטפים את הפנים, ושוטפים ידיים עוד כמה וכמה פעמים ביום. לא רק אנחנו משתמשים בו, אלא גם כל בני הבית והאורחים הפוקדים אותו. עכשיו דמיינו שבמקום הכיור הלבן המשעמם שלכם, בלי להיפגע, כן? יוצב כיור מרשים ומיוחד ואפילו צבעוני. בום! שיניתם את כל האמבטיה.

מלך האמבטיה

יותר מזה, היום ברור לכל מעצב, שהכיור יכול להוות פריט מרכזי, שסביבו ובהתאמה אליו ניתן לעצב את חדר האמבטיה כולו. איך? באמצעות ארונות ויחידות אחסון המשתלבים עם השפה העיצובית של הכיור, כלים סניטריים ואביזרים. הבנתם את הרעיון? קטן קטן אבל חשוב. עכשיו בואו נראה איך עושים את זה.
בשוק קיים מגוון עצום של כיורים מחומרים שונים: קרמיקה, שיש, חרס, אבן, נירוסטה ואפילו עץ, זכוכית וטיטניום. לכל חומר היתרונות והחסרונות המאפיינים אותו. קל לנחש שכיורי זכוכית וחרס אינם חסינים מפני שבירה וסדקים למשל. לפני שמתחילים חשוב לדעת מה התקציב שבידינו, והאם אנו מעוניינים בכיור קלאסי הניסתר בתוך משטח או כיור העומד בפני עצמו (פריסטנדינג), המתחבר לרצפה או לקיר אותו ניתן למקם בכל מקום בחלל, עם אינסטלציה מתאימה כמובן.

כיור קרמיקהקונסולה של חברת Cielo האיטלקית הכוללת כיור קרמיקה ומעמד דקורטיבי. צילום: יח"צ באדיבות נגב

הגודל כן קובע

אם כך, יש להתחשב באינסטלציה הקיימת, כדי לקבוע את מיקום הכיור בחלל. שימו לב גם למגבלות הגודל האפשריות. יש לבדוק מהו הגודל המקסימלי האפשרי של הכיור המיועד להתקנה בחלל חדר האמבטיה שלכם. ודאו שהכיור לא מפריע לכניסה לחדר השירותים או האמבטיה ואינו מתנגש עם דלת הכניסה. כמו כן, במידה ונלווה לכיור ארון אמבט, שימו לב שהפרופורציות בין השניים נכונות. לא פחות חשוב, בדקו שגובה ההתקנה מותאם עבורכם ועבור בני הבית, ושהמרחק בין הכיור לברז אינו גדול מדי, אחרת תתמודדו עם רצפה רטובה כל הזמן.

כיור קרמיקה
כיור קרמיקה בעבודת יד של הקרמיקאי ידידיה גוטליב. צילום: פרטי

תותח במטבח

הכיורים עברו מהפך גם במטבח. הנירוסטה, ששימשה בעיקר מטבחים תעשייתים, נכנסה גם למטבח הביתי. כיור הנירוסטה הוא נוח במיוחד לתפעול במטבח. הוא חזק ואינו נסדק, קל לניקוי ומקנה מראה נקי. הכיורים החדשים יותר עשויים נירוסטה בעובי 4 מ"מ בלבד, והמגמה החדשה היא כיורים מטיטניום. בכיורים מהדגמים החדשים משולבים משטח לייבוש כלים או משטח חיתוך, המקלים על עבודות המטבח.

מטבח חוץ

עמדת מטבח חוץ עשויה נירוסטה, של המותג ALPES INOX, צילום באדיבות ניגא שף הום

לא פחות חשוב: מסביב לכיור 

האביזרים שסביב הכיור, הם לא פחות חשובים ליצירת האווירה המבוקשת. ואנחנו לא מדברים רק על הברז (זו כבר כתבה אחרת). הניחו מגבות קטנות מגולגלות בסלסלת קש לצד הכיור, וכבר קיבלתם תחושה של בית מלון. הוסיפו גם סבוניה מהודרת, שטיחון אמבטיה צבעוני, ובקבוקונים נאים להשלמת המראה.
מגמה חדשה נוספת היא כיורים זוגיים. אחד לו אחד לה. אלה מאפשרים לכל אחד מבני הזוג את איזור הטואלט הפרטי שלו בחדר האמבטיה, עם מוצרי הטואלטיקה של כל אחד, וכמובן מברשת השיניים שכבר אינה מתבלבלת למי היא שייכת.
חדר רחצה
ככה זה כשיש שניים. חדר האמבטיה במלון סטאי כנרת. צילום: אסף פינצ'וק

כיור שטיפת ידים קונסולה של חברת Cielo האיטלקית הכוללת כיור קרמיקה ומעמד דקורטיבי. צילום: יח"צ באדיבות נגב

 

 

כיור קרמיקה
כיור קרמיקה בעבודת יד של הקרמיקאי ידידיה גוטליב. צילום: פרטי 

 

כיור קרמיקה
 כיור בעבודת יד מיובא ממקסיקו, עיצוב: COHEN'S – THE ART OF DESIGN
 כיור זכוכית
 כיור זכוכית אטומה המונחת על גבי משטח זכוכית בגוון זהה לארון, עיצוב: נורית אמויאל, צילום: ליאור טייטלר

 

כיור טיטניוםכיור טיטניום מובנה בהתקנה שטוחה במבחר גוונים מטאליים של המותג ARTINOX. צילום באדיבות היבואן בית תותחני

 

כיור נירוסטה
כיור נירוסטה מסדרת elite של חמת, צילום: מלנית גל

כיורים 553
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כיור מצוייר
שלום רב, הייתי שמחה לדעת איפה אפשר לקנות את הכיור שמופיע בכתבה - כיור מצוייר בעבודת יד ממקסיקו. תודה מראש, דנה

הכיור המצויר
מקסים, נכון? יכולה לפנות ישירות למעצבים המוזכרים בקרדיט התמונה

המלצות נוספות
בודק...