בית קסום בכפר קאסם: חומרי גלם מהטבע ומה שביניהם

בכניסה לכפר קאסם הוגשם חלומם של זוג צעיר. לפני הכל, הם ביקשו שביתם יהיה פרקטי. מבחינת עיצוב הם ראו לנגד עיניהם סגנון מודרני על זמני עם חומרי גלם מהטבע, הרבה שיש, עץ, זכוכית וכל חומר אחר שמתחבר אליהם ויוצר הרמוניה

300 מ"ר
יארין נטור
לוטפי עאמר
לוטפי עאמר

 

הטבע הוא על זמני ועשיר

לביתם של הזוג הצעיר נקבע סגנון מודרני קלאסי. לבקשתם נבחרו צבעים רגועים, שיכולים להתאים לטעמם של כל אחד מבני המשפחה וגם לאורחים. הבחירה התבססה על חומרי גלם מהטבע שבנוסף לאווירה השלווה שהם משרים, יוצרים מראה עשיר ועל זמני.

סלון קלאסי

חומרי גלם מהטבע וכל מה שביניהם עשיר ויפה

חומרי גלם מהטבע וכל מה שביניהם עשיר ויפה

 

הראשון שמעורר התפעלות

מיד עם הכניסה, מתגלה יופיו של המטבח. רצפת השיש, קיר ובמרכזו חלון, מתחתיו משטח עבודה וכיור. באי המעוצב ממול משטח עבודה ובו שני סוגי כיריים, גז ואינדוקציה, מקומות אחסון ודלפק אכילה. יופיו של האי בולט על רקע ארון העץ הגדול, שבמרכזו מדפים מאחורי דלתות זכוכית שקופות. בשביל לא לפגוע בחזית העץ המושלמת שבה גם מוסתר מקרר גדול, שולבו גם התנורים בארון המרכזי השקוף. פנים הארון עוצב בשחור שמבליט את הפריטים המוזהבים שנמצאים בו לתצוגה. דלת נסתרת מובילה למזווה גדול שנמצא מאחורי המטבח.

מטבח קלאסי אלגנטי

המטבח כחלק מהמרחב החברתי

מטבח קלאסי אלגנטי

פרטי ואינטימי במרכז העניינים

קרוב למטבח, באמצע המרחב החברתי, עוצבה פינת משפחה נעימה. ספות קטיפה רכות ליצירת אווירה נינוחה ושלווה, הקיר המעוצב, עליו תלויה הטלוויזיה, הוא למעשה ארון גדול כשידיות הדלתות השקועות הן בעצם חלק מרכזי ובולט בעיצוב המרשים והפונקציונלי של הקיר.

פינת משפחה יוקרתית

בפינת המשפחה תחושת השקט והשלווה מורגשת בגדול

בפינת המשפחה תחושת השקט והשלווה מורגשת בגדול

אוכלים כמו מלכים

בפינת האוכל שנראית מלכותית, חייבים להתנהג כמו בני משפחת המלוכה. מעל השולחן האליפטי גוף תאורה המורכב משלושה עיגולים, שמתחברים לקו המעוגל והמחבק של הכיסאות. מראה מעוצבת שמוקמה בשטח של פינת האוכל, נותנת הרגשה של מרחבים גדולים יותר מהקיים שגם הוא מרווח וגדול.

פינת אוכל

בפינת אוכל כזאת אפשר לערוך ארוחות חגיגיות

בפינת אוכל כזאת אפשר לערוך ארוחות חגיגיות

 שני קירות, אחד כוח ואחד רוגע

מראהו המהודר של הסלון מורכב משני קירות שמשפיעים על עיצוב החדר כולו. קיר כוח, שעוצב מול פינת הישיבה שבמרכזה שולחן סלוני גדול. הקיר חופה בלוחות שיש הממשיכים באופן ישיר את הריצוף. מסך הטלוויזיה הגדול שולב בגומחה מלבנית גדולה, בה חזית של סרגלי עץ אנכיים. מתחת לטלוויזיה לכל אורך הקיר גומחה נוספת בה עוצב קמין מאורך.

טלויזיה עם קמין

עיצוב מרובע גדול מול הטלוויזיה והקמין שמתחתיה

עיצוב מרובע גדול מול הטלוויזיה והקמין שמתחתיה

ברהיטי פינת הישיבה שנבחרו עבור הסלון נראה שילוב מעניין של עור עם בד נעים למגע. מאחורי אחת משתי הספות, חופה הקיר בלוחות חלקים ובהירים. הגוון הרגוע של הקיר מודגש באמצעות תאורה נסתרת הבוקעת מהתקרה המונמכת. הקיר החלק שנמצא מול קיר הכוח, מאזן את האווירה בסלון ומוסיף לה נועם.

קיר כוח בהיר

הקיר בגווניו הבהירים משלים את מראה הספות הבהירות

הקיר בגווניו הבהירים משלים את מראה הספות הבהירות

בקומה התחתונה, בנוסף למטבח, סלון, חדר משפחה ופינת האוכל עוצבו גם שירותי האורחים. גם בהם הרצפה והקירות חופו בשיש המרשים שנראה בכל הבית ומקשר בין כל החדרים.

חדר שרותים שכולו שיש

הכול שיש בשירותי האורחים

הכול שיש בשירותי האורחים

מדרגות מהסרטים

במרכז המרחב החברתי, עוצבו המדרגות שמובילות לקומה העליונה כאלמנט פיסולי מרשים ויוקרתי. האלמנט העיצובי מובלט באמצעות תחתית לבנה שמעליה מדרכים עשויים עץ. אחד מחומרי הגלם מהטבע שמשולב בעיצוב כל הבית. את מרכזו של הקו המעוגל מסמן גוף תאורה מרשים היורד מתקרת הקומה העליונה.

גרם מדרגות מרשים

גרם מדרגות המחברות בין שתי הקומות

גרם מדרגות המחברות בין שתי הקומות

משפחתית רב שימושית

לאחר עלייה במדרגות המעוצבות ועוד לפני שמגיעים לחדרי השינה, עוברים בפינה מעוצבת רב שימושית. אפשר סתם לשבת על הספה הנוחה ולהירגע ולקרוא ספר ואפשר גם לשבת לעבוד ליד שולחן העבודה ששולב בעיצובו של ארון, בו יש מקומות אחסון רבים.

פינת ישיבה בהירה

הפינה ישיבה מעוצבת בגוון אחד בהיר ורגוע

הפינה ישיבה מעוצבת בגוון אחד בהיר ורגוע

זה לא 'כמו' סוויטה זו סוויטה יוקרתית

האווירה הקסומה שנוצרה בחדר השינה נוצרה בזכות שימוש בחומרי גלם מהטבע, הנוסכים תחושה רגועה של יוקרה. אלא שכאן חיפוי הקירות הוחלף בסרגלי עץ צבועים לבן, עם תוספות של פסים מוזהבים עדינים ורצפת השיש הוחלפה ברצפת פרקט עץ טבעי בעיצוב מיוחד. גב המיטה המרופד ממשיך לאורך כל הקיר עד לפינת האיפור.

מיטה גדולה ורחבה

מיטה גדולה ורחבה

מיטה גדולה ורחבה

רצפת הפרקט המיוחדת ממשיכה אל תוך חדר הארונות הצמוד. התאורה הפנימית שבתוך הארונות נראית מבעד לדלתות הזכוכית השקופות. בארונות השקופים והמוארים מוצגים פריטים אישים מרשימים.

ארון בגדים שקוף

ארון בגדים שקוף

ארון בגדים שקוף

קמבק של השיש

חדר הרחצה הגדול שגם הוא צמוד לחדר השינה, מופרד מאזור השינה באמצעות קיר ודלת זכוכית. בחדר הרחצה הפרטי של ההורים, חוזר השיש כריצוף לרצפה וחיפוי הקירות עד התקרה. במרכז אמבטיה מעוצבת. הברזים ואביזרים נוספים עשויים מתכת בגוון נחושת מוזהבת.

חדר רחצה גדול שכולו שיש

חדר רחצה גדול שכולו שיש

חדר רחצה גדול שכולו שיש
בודק...