מדריך: הכל על עיצוב הבית בסגנון אמריקאי

עיצוב בית בסגנון אמריקאי מתאפיין בבנייה בעץ ובחומרים טבעיים ובשימוש במאפיינים מקומיים ושטחים נרחבים ומעוצבים. כך נשלב אותו בעיצוב החדרים השונים בבית

מה זה סגנון עיצוב אמריקאי

החל מבתי הבוקרים ועד לבתי המדבריות, סגנון העיצוב האמריקאי עשיר ברבדים רבים של גוונים וחומרים טבעיים. סגנון זה מעודד אירוח ושיתוף ולכן ישנה התאמה רבה למרחבים וחללים רחבים ופונקציונאליים.

בית בעיצוב כפרי
עיצוב: FINNE  Architects, צילום: Benjamin Benschneider

סוג הבנייה הנפוץ ביותר בסגנון העיצוב האמריקאי הוא בנייה בעץ, שיטה המאפשרת הקמה מהירה של בתים בעלות נמוכה יחסית.  קשה שלא להתייחס לחיסרון הברור שבשימוש בעץ שאיננו עמיד בפני אש ובפני פגעי מזג האוויר אך מיופייה של הבנייה בעץ קשה להתעלם. ניתן לבצע התאמה לסגנון בשיטות הבנייה הנפוצות אצלנו בארץ על ידי שימוש באלמנטים צורניים וחומריים.

משרד מעוצב עם עץ
עיצוב:משרד FINNE  Architects, צילום: Benjamin Benschneider

המאפיינים של עיצוב הבית בסגנון אמריקאי

אחד המאפיינים הנפוצים ביותר בבתי החווה האמריקאים הוא מאפיין המרפסת הרחבה המקיפה את הבית, המרפסת מוגבהת מהקרקע, מוקפת בגדר סגנונית, מספקת מקום ישיבה ואירוח מוצל, נוח ופונקציונאלי ומוסיפה מימד נוסף לבית.
מנורת תלייה
עיצוב וצילום: שרון מילר מעין 

ברוב המקרים, קירות החלל יהיו מחולקים לשניים על ידי סרגל עץ דקורטיבי הצבוע בגוון מנוגד לקיר או כזה המחלק את צבע הקיר לשני גוונים שונים. מאפיין זה יכול להתפתח למסגרות דקורטיביות העשויות מסרגלי עץ הצבועים בגוון הקיר ומוסיפות לו מימד דקורטיבי. השימוש בעץ ממשיך גם לרצפה המחופה בפרקט עץ כהה ודומיננטי היוצר מראה עשיר ומתאים לרהיטי העץ המשולבים בחלל.

עיצוב דירה קטנה
צילום ועיצוב: שרון מילר מעין

עיצוב האמריקאי דוגל בפיצול חללים ובהרחקת פונקציות, לכן יתוכננו אזורים ייעודים עבור סלון האירוח, פינת משפחה לצפייה בטלוויזיה, פינות הסבה נוספות בחלל לצדי ספרייה, קמין או פינת קריאה נעימה לצד חלון הצופה אל הנוף. בנוסף, ברוב המקרים המטבח יהיה חלל נפרד וסגור הפונה אל חצר גדולה ופינת האוכל תהיה מופרדת גם כן.

כורסאת הנקה
עיצוב וצילום: שרון מילר מעין

הרהיטים, האביזרים והגוונים המגדירים את העיצוב שואבים השראה מהמיקום הגיאוגרפי של הבית. לדוגמה, הבתים הקרובים לחוף הים יעוצבו בהשארת מאפיינים ימיים ויעשה בהם שימוש במשוטים, מודלים של ספינות, הגה ימי ובצבעוניות המבוססת על גווני חוף הים. בתים הממוקמים באזור המדבר יהיו בעלי גוונים חמימים יותר, מאפיינים אינדיאניים וטקסטיל גס וצבעוני, ובתי הכפר יקבלו מאפיינים מעולם החקלאות, שימוש בבולי עץ וגוונים טבעיים.

צימר בצפון
עיצוב וצילום: שרון מילר מעין

סגנון אמריקאי במטבח

מטבח בסגנון אמריקאי ישלב חזיתות ארונות מלוחות עץ מחוברים בעלי מסגרת דקורטיבית וידיות ברזל מודגשות, מומלץ לבחור שילוב צבעים מנוגד בין ארונות המטבח לבין משטח העבודה כדי ליצור מראה מודגש, בנוסף מומלץ לשלב כיור שקוע על גבי חזית הארון וברז בעל נוכחות רבה. חשוב לשלב אי עבודה מרכזי, מרווח ונוח שממשיך את אותם המאפיינים מארונות המטבח כדי לשמור על מראה אחיד, ניתן לשלב על משטח העבודה כיור נוסף, כיריים או תנור אפייה.

מטבח בסגנון אמריקאי
עיצוב וצילום: Richard Leo Johnson, in situ studio

סגנון אמריקאי בסלון

ברוב המקרים החלל הציבורי של הבית יהיה בעל תקרות גבוהות במיוחד עם מאפיינים דקורטיביים של קורות גדולות, במידה וניתן לפתוח חלל עליון ולהגביה את התקרה מומלץ לעשות זאת להוסיף את אותם האלמנטים. כדאי לבחור מערכת ישיבה עם כיסוי בד בעל חצאית דקורטיבית ליצירת מראה מיושן ומודרני בו זמנית ולצרף כריות גדולות ונוחות להשלמת המראה. רהיטים נוספים מומלצים לחלל הם שולחנות צד ליד הספות או הכורסאות, שילוב של קמין דקורטיבי עם מדף לתמונות ממוסגרות של בני המשפחה ווילונות דומיננטיים.

סלון עם ספות אמריקאיות

צילום ועיצוב: שרון מילר מעין

סגנון אמריקאי בחדר השינה

חדר שינה בסגנון זה יבטא את הנוחות והפינוק של החלל, מומלץ לבחור מיטה גבוהה מהרגיל ואפילו להוסיף לה הגבהה שמוסתרת על ידי חצאית בד בעלת קפלים דקורטיביים שיכולה להיות אלמנט שימושי ולהסתיר ארגזי אחסון שיוסתרו מתחת למיטה. מומלץ לשלב ראש מיטה מוגבה ומרופד שיאפשר להישען בנוחות וליהנות בזמן צפייה בטלוויזיה או קריאת ספר. מומלץ לשלב בחלל ויטרינה המשלבת זכוכית ועץ כארון דקורטיבי, מדפים לתמונות ואלמנטים קישוטיים נוספים.
חדר שינה אמריקאי
עיצוב וצילום: Richard Leo Johnson, in situ studio

סגנון אמריקאי בחדר האמבטיה

ליצירת חדר אמבטיה בסגנון אמריקאי ניתן לשלב אלמנטים של קורות עץ המחפות את הקירות, אלמנט זה שנוי במחלוקת בגלל נושא הרטיבות והעמידות, אבל במידה והעץ עובר טיפול מתאים ניתן להשתמש בו בבטחה באזורים שונים בחדר הרחצה. מומלץ לשלב בחלל אמבטיה ומקלחון נפרדים לשמירה על נוחות ופינוק בו זמנית.
חדר אמבטיה בסגנון אמריקאי
עיצוב וצילום: שרון מילר מעין 

לא ניתן להתעלם מהעובדה שסגנון העיצוב האמריקאי מנצל שטחים נרחבים ומותאם לבתים גדולי מימדים שאינם קיימים במחוזותינו, אך אם התחברתם לסגנון, בעזרת התאמה קלה של המאפיינים היוצרים את הסגנון, ניתן ליצור גם בארץ בית בעיצוב אמריקאי חם, מזמין ונוח.

234
403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...