היסטוריה בלב הברנז'ה: עיצוב מחודש למסעדה בניחוח טמפלרי

חלל במבנה ישן במתחם שרונה עבר שימור מחמיר, והפך למסעדה המשמרת את אופיו היצרני באמצעות חומרים טבעיים כמו ברזל חשוף ועץ מסיבי. בואו לביקור

כ-330 מ"ר בשלוש קומות  מ"ר
סטודיו מו

מסעדת ברנז'ה
צילום: פייר מיקאל כהן

 

המקום: מסעדת ברנז'ה, מתחם שרונה תל אביב

 

מסעדת ברנז'ה, שנפתחה מחדש לאחר רענון קונספטואלי וקולינרי עם מטבח ספרדי, ממוקמת במבנה טמפלרי היסטורי במתחם שרונה ומשתרעת על פני שלוש קומות. בשתי הקומות הראשונות ממוקמת המסעדה, ובקומה העליונה בר וחלל לאירועים פרטיים.

 

מסעדת ברנז'החדר פרטי בקומה העליונה 

 

מסעדת ברנז'הצילום: פייר מיקאל כהן

 

האתגרים שעמדו בפני המתכננים נבעו מהגדרתו כמבנה לשימור מחמיר. אל חלל המסעדה נכנסים דרך מדרגות כורכר שהן חלק מהמבנה ההיסטורי. המדרגות יורדות אל תוך המבנה, החפור בגובה חצי קומה. ההיתר אפשר שינוי בתכנון המדרגות הפנימיים, המבנה חוזק מבחינה טכנית, והצבעים שומרו לצבעי המקור שהיו קיימים במבנה, וכך גם הפתחים, הדלתות ועיטורי הפנים.

 

מסעדת ברנז'החלל קומת הכניסה. צילום: לימור קלר

 

מסעדת ברנז'ה

 

ההשראה לעיצוב הגיעה מהחלל הנתון, ששידר אופי של מלאכה ויצרנות, ולכן אופי הריהוט והשימוש בחומרים בסיסיים וטבעיים כמו ברזל חשוף ועץ אלון מסיבי, מתחבר לאופיו של המקום כמקום מלאכה היסטורי.

 

מסעדת ברנז'ה

 

מסעדת ברנז'ה

 

בקומת הקרקע מסעדה הבנויה סביב מטבח פתוח בתפיסה של בר טאפאס ספרדי. קירות הכורכר לא טופלו, אלא קיבלו חיזוק מבני לגמר הטבעי שלהם. עמודים מבניים חוזקו על ידי פינות ברזל טבעי חשוף, ומדפי ברזל לבר ויין הושארו פתוחים ללא חיבור לקירות. אלמנטים שונים נתלו מהתקרה ולא עוגנו לקירות.

 

מסעדת ברנז'הצילום: לימור קלר

 

בקומה העליונה, בתוך חללים של דירה טמפלרית היסטורית, ממוקם הבר שעוצב באווירה לאונג'ית נינוחה. אזור זה, שבו שילוב של חומרים רכים יותר, משלים את חוויית הבילוי במסעדה. כאן הריהוט רך וסלוני עם ספות קטיפה נמוכות, שטיחים ותמונות על הקירות.

 

מסעדת ברנז'ה

 

מרפסת של מסעדת ברנז'הצילום: פייר מיקאל כהן

 

 

רשימת ספקים חלקית:

נגרות: חוצעץ, רונן לנגליב

מסגרות: ג'ורג' בהו

מסגרות ועבודות פליז: איציק דרעי, אור כשדים

רישוי: אירמה כראל – סימון כראל מהנדסים יועצים

ייעוץ מטבחים: ג'קי דבח – Design Culinar

גופי תאורה: אבי בנטולילה, אדיסון תאורה

סטיילינג: אדוה הופשטיין

 

 


 

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...