המזרח הקרוב: עיצוב מסעדה תאילנדית בהשראת השוק הצף

תעלות פליז אינסופיות שיוצרות גוף תאורה עצום, אלמנטים מהטבע חתוכים בלייזר וצבעים כהים - כל אלה יוצרים בסניף החדש של "ריבר" באור יהודה אווירה של שוק צף בבנגקוק

מסעדת ריבר אור יהודה

 

המקום: מסעדת "ריבר", טרמינל סנטר, אור יהודה

השטח: כ- 130 מ"ר

התקציב: 1.5 מיליון שקלים

עיצוב: ארד אורבן דיזיין

צילום: דניאל סגל

 

כשחושבים על רשת מסעדות תאילנדיות, אחד השמות שקופצים ישר לראש הוא "ריבר". עם אוכל אותנטי ומחירים סבירים, נראה שאין ישראלי שלא אכל שם לפחות פעם אחת, ולו רק כדי לספוג קצת אווירה של המזרח הרחוק. לכן, כשצוות העיצוב הוזמן לעצב את סניף המסעדה באור יהודה, ההשראה שעמדה לנגד עיניו היא השוק הצף בתאילנד – על הרחובות, הרוכלים, הריחות והטעמים שלו. יצאנו לסיבוב כדי לראות איך זה בא לידי ביטוי.

 

מסעדת ריבר

 

מכיוון שזהו הסניף השני שעוצב על ידי המעצבים עבור הרשת, דרישתו של בעל המקום הייתה לשמור על אחידות וקו דומה, ולא ליצור סניף שהוא שונה משאר הסניפים של הרשת.

 

מסעדת ריבר

 

המעצבים החליטו להתחבר לטבע בכל הנוגע לעיצוב המסעדה – בין אם בצבעי המסעדה שהם בגווני אדמה, ובין אם בצורות הלקוחות מהטבע. לדוגמה, הם לקחו עלים, עשו זום אין על צורתם, ויצרו מהנימים של העלים משרביות חתוכות בלייזר מלוחות ברזל צבועים בזהב. אלמנט זה מופיע בדיספליי ובתחתית הבר למשל.

 

מסעדת ריבר

 

מסעדת ריבר

 

מסעדת ריבר

 

מסעדת ריבר

 

עם הכניסה למקום, ניצב מול הנכנסים הקיר המרכזי של המסעדה, אשר חופה בלוחות בטון שעליהן הדפסה של צבעים וצורות ייחודיים מן הטבע. האלמנט המרכזי במסעדה, שמחזיק את כל החלל, הוא גופי התאורה. מדובר בתעלות פליז שבקצותיהן בתי נורה מזכוכית, שההשראה להן הגיעה מהעששיות הנמצאות על הסירות הצפות בשוק.

 

מסעדת ריבר

 

באמצע המסעדה נופלות מהתקרה שרשראות פליז היוצרות מעין מחיצה. רצפת המקום היא רצפת גרניט פורצלן דמוי חלודה, המתחברת לשאר הצבעים הכהים. עוד חיבור לטבע מתבטה בשימוש בעץ אלון בבר ובמדפים. חדר השירותים אף הוא נצבע בצבעי אדמה עם קיר קרמיקה.

 

מסעדת ריבר

 

מסעדת ריבר

מסעדת ריבר

מסעדת ריבר

 

מסעדת ריבר

 

רשימת ספקים חלקית:

מסגרות ד. נדים

any print – זכוכית

shera

נגריית האלון והעיצוב

רצף

קלאסי גן

קמחי

553
3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מקסים ואוטנטי

יותר סיני מתאילנדי
לא ברור איך השוק הצף בבנגקוק היווה השראה בעיצוב. הציור של העץ הפורח הוא ממש סיני טיפוסי, הצורות הגאומטריות הריבועיות הן ממש סיניות מסורתיות ואין שום דבר שמזכיר את תאילנד (חוץ מברזל צבוע בצבע זהב... זה ממש תאילנדי). אבל מעבר ל"השראה", העיצוב יפה ומרשים ועושה חשק

העיצוב והצילומים יפהפיים שניהם.
הקווים הישרים, הצל שנופל על הקירות, פשוט מקסים!

בודק...