טעם וקצב: מקום בו שף ודי ג'יי נפגשים

האחד שף והשני די ג'יי, וביחד הם חברו והקימו את LEO - בר-מסעדה המשלב את שתי הסצנות של חיי הלילה, שעיצובו ממזג את שני העולמות ודואג ליצור חוויה שהיא מעבר לישיבה רגילה במסעדה

1,200,000
145 מ"ר
הילי לזרוב ורועי קדרנל Other:wise studio
מסעדת LEO
שם העסק: LEO  בר-מסעדה, יונה הנביא 2 אשדוד
הקונספט העיצובי של LEO הוא תוצר קונספטואלי של הרקע המקצועי של בעלי המקום – ליחי אביר ונתי ביטון. האחד שף בעל עבר עשיר בתחום המסעדנות, והשני די ג'יי פעיל שנוהג להרים את הרחבה. השניים חשו כי חלים שינויים בהרגלי הבלויים של נשים וגברים  בעידן הנוכחי והחליטו לשלב את שני הבילויים הנפוצים לכדי מקום אחד. מסיבות אלו, יצרו מעצבי המקום בר-מסעדה חדש עם עמדת DJ, בסגנון היברידי ועם נגיעות נובורישיות ונוצצות כמו במועדונים.
המעצבים שאבו השראה מעולם מסעדות הפועלים, ממנו נלקחו אריחי הקרמיקה המלבניים, שכאן שימשו לחיפוי כל קירות הבר בהנחה אלכסונית מקורית, שמזכירה את ריצוף פרקט אדרת הדג הקלאסית (fish bone). לאלה ניתן מגע של יוקרה עם קשתות, גופי תאורה מפליז, מראות משתקפות ובר גדול עשוי שיש קררה ומחופה לוחות פליז זהובים. את החיבור בין שני העולמות הסגנוניים עושה קיר בטון יצוק ועליו סימני הקרשים שנועדו לבנייתו, הוא חוצה את החלל ודרכו ניתן להציץ למטבח בו מוכנות המנות.
מסעדת LEO
מסעדת LEO
מראות שממשיכות את המקצב של הקשתות נמצאות בחזית המזרחית, והן יוצרות אשליה אופטית של השתקפות אינסופית ותעתוע לגבי הימצאותה של דלת הכניסה הממשית למקום.  ממבט על, תכנית המקום מתייחסת באופן מקורי לשני מצבי פעילות. בעונת החורף, ה-LEO הוא חלל סגור פנימי ואינטימי שמסתיים בקיר קשתות. הבר מסביבו ניתן לשבת הינו היקפי ומגיע עד לקיר המזרחי. בעונות החמימות, המקום ממשיך החוצה, מבעד לקשתות, וניתן לשבת בחוץ .
מסעדת LEO
קיר הבטון החשוף מעורר תחושה "מחתרתית", כזו של פעילות המתרחשת בחשכת הלילה. בניגוד לאפקט התעשייתי, לרצפת החלל בחרו המעצבים אריחי בטון מעוטרים בגווני כחול גלוסקא, אשר יוצרים דפוס נוסטלגי שממשיך אל שטחי החוץ של הבר. לעומת הרצפה הים תיכונית, התקרה הלבנה מחופה בלוחות עץ מאסיביים צבועים בלבן וממשיכים לעבר הפרגולה החיצונית ובכך יוצרים חיבור ויזואלי וחומרי בין אזורי הפעילות. כמו כן, הותקנו בתקרה פסים וגופי תאורה תעשייתיים, שמאירים נקודתית את סביבת הבר ההיקפי בשעות הערב. בפועל נוצרים שני חללים הומוגניים שבר השיש מקשר בניהם. האווירה משתנה, בעוד שישיבה בחלל הפנימי אינטימית יותר ובקצה הבר פתוחה וגלויה לעוברים ולשבים.
מסעדת LEO
מסעדת LEO
מסעדת LEO
מסעדת LEO
מסעדת LEO
מסעדת LEO
 

 

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

int(0) cat: 616prof: 0
המלצות נוספות
בודק...