יוצאים מאזור הנוחיות: חדרי שירותים שתראו רק במתחמי בילוי

בבית לא הייתם מפרקים מכולה ובונים איתה קיר אדום, מציבים פנתר ורוד בגודל אדם, ומעטרים את הקירות בקלטות, סוללות ומאסה מקושקשת של פתקים וטושים. אבל במתחמי בילוי ממש כן

 

חדר שירותים מיוחד בבר רונסיירג'בר קונסיירז'. צילום: social shop

 

גודלם של חדרי השירותים בבתים לא מאפשר משחק עיצובי פרוע. בניגוד להם, חדרי שירותים במסעדות וברים ניחנים במיקום גדול יותר, ונוכחותם מגלה הפתעות עיצוביות נועזות, שקרוב לוודאי לא היינו מאמצים לבית. לאחר שהשירותים במועדון ההופעות ברל'ה בקיבוץ להבות חביבה הפתיע אותנו בבחירה של נייר הטואלט הקבוע שלו (עם הדפס מחייך של אימוג'י חום), סבבנו בין ברים ומסעדות אחרים כדי לגלות מה מחביאה הסצינה האינטימית הזו.

 

הנועז: ורוד, אדום ופנתר


בובה של הפנתר הוורוד בגודל בן אדם מקבלת את פני הנכנסים לשירותים של בר קונסיירז' בדיזינגוף סנטר. בפנים עיצוב באווירה אוונגרדית ויוצאת דופן – הקירות מכוסים בפרווה אדומה, הברזים בצורת טלפון והאבזור בסגנון ענתיקה משולב עץ טבעי ועץ צבוע אדום. גם המנות והקוקטיילים שבבר מוגשים עם גלים מיוחדים וססגוניים שמשלימים את אווירת הווינטג' האירופאית של המקום. דיזנגוף 95 תל אביב יפו.

 

הפנתר הורוד עיצוב שירותים בר קונסיירז'. צילום: social shop

 

 

האקולוגי: אלקטרוניקה ממוחזרת


בלב באר שבע, בתוך פטיו ישן ועזוב משנות ה-50, ששימש כחצר האחורית, בין קירות עזובים ומעופשים וסביב עץ פיקוס השקמה, שוכן הפאב האקולוגי הראשון בישראל. ביום הוא מתחם אקולוגי ובערב פאב מרשים המציג בירות מכל העולם, אוכל, מתחמי זולות, שולחנות ובר מרכזי. האג'נדה העיצובית שלו פרו סביבתית: השירותים מקושטים בקלטות, בטריות וחומרים ממוחזרים אלקטרוניים אחרים, שמשולבים גם בשאר הבר. הכיסאות והשולחנות נבנו או נקנו מיד שנייה, והצמחייה מושקית באמצעות מים שמתנקזים ממזגני המשרדים שמסביב. התקווה 8 באר שבע.

 

שירותים עם אלקטרוניקה ממוחזרת בר ברבסבא. צילום: אליעד מלול

 

 

החברותי: קשקוש בלבוש


בבית הקפה התל אביבי הצעיר וההיפסטרי CAFE XOHO לא מתרגשים מצבע לבן ובטח לא מקירות ריקים. זה לא שהם תולים שם משהו, אבל לצד גודש תיירים אמריקאיים ובריטיים ומבקרים תל אביבים ותיקים, גדושים גם הקירות בתאי השירותים בפתקים צבעוניים, וכל משתמש מוזמן להותיר בהם את חותמו, הגיגיו ואמירותיו האישיות. מי שמעוניין להיות אקסטרה ייחודי, יכול לנצל את הטוש המיוחד שמונח ליד ולכתוב גם על הקרמיקה שמעטרת את קירות התאים. גורדון 17 תל אביב יפו.

 

 

האפל: גברים VS נשים


השירותים בבר הבלוי בוי התל אביבי כביכול נפרדים לגברים ולנשים, אבל כשיוצאים לשטוף ידיים ובטוחים שעומדים מול מראה, מבינים בעצם שעומדים מול התא השני, ומי שנמצא ממול מביט עלינו ובמקום בבואה רואים את השותף מהתא ממול. ברדיצ'בסקי 14 תל אביב.

 

חדר שירותים בבר בל בוי בל בוי. צילום: יח"צ

 

 

הכיפי: מכולה שפורקה


החלל התעשייתי השמח של "גורדוס" בחולון, בנוי מחומרים קיימים שהוסבו לתפקוד חדש.  השירותים נבנו מגוף המכולה, ללא קירות בנויים, והדלתות משמשות את החדר הפרטי של המסעדה. הכיור הוא שוקת ברזל וצינורות אינסטלציה משמשים כברזים וכקונסטרוקציה למראות. הרווחים ביניהם מאפשרים הצצה לשירותים של המין השני. מתחם לה פארק, שדרות ירושלים 222 חולון.

 

שירותים ממכולה שפורקה עיצוב: לטיסיה בלחוביץ'. צילום: ניצן הפנר

 

 

האורבני: ניו יורק אין דה מידל אוף גני תקווה


אורבן, מסעדת אוכל מהיר בגני תקווה שבבקעת אונו, עוצבה כדוכן בשוק רחוב טרנדי ואופנתי בניו יורק עם אוטובוס אספנות משנות ה-60. בהתאם לכך לא מתנתקת גם האווירה בשירותים משנים אלה, והם מעוצבים כתחנת כיבוי אש, כאשר הברזים בכיורים הם צינורות כיבוי, והכיור עצמו מעוצב כמיכל. הכרמל 20 גני תקווה.

 

שירותים בבר בעיצוב ניו יורק אורבן. צילום: יח"צ

 

 


 

מרכזית
5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מתה על הכתבות שלך!

מה זה העירום הזה? איפה הצניעות!
גם אם זה כתבה על חדרי שירותים צריך לשמור על אתיקה מסויימת זה אתר עיצוב לא אתר פורנו ואין שום סיבה שמישהו שמתעניין בעיצוב ורוצה לראות עיצוב יחשף לתמונות עירום בניגוד לרצונו. גם אם מראים עיצוב אפשר לטשטש את מה שלא מתאים. לדעתי עברתם את גבול הטעם הטוב.

שרל'ה, עירום זה לא פורנו. לא מתאים לך תעצמי עיניים

הרעיון של הכיור/חבית מגניב

יוצאים מאזור הנוחות
מעורר גואל

בודק...