הסנדלר לא יחף: עיצוב חדש למשרד אדריכלות ועיצוב

משרד לאדריכלות ועיצוב עבר למשכן חדש, וזו הייתה הזדמנות מצוינת לרתום את עובדי הסטודיו לעצב לעצמם את משרד החלומות. שימוש בחומרים מעניינים הפך אותו לנעים ומזמין

200,000
110 מ"ר
נדב פקט
סטודיו זיו

 

המקום: משרד אדריכלות ועיצוב "סטודיו זיו", א.ת. כפר סבא

 

משרד האדריכלות ועיצוב הפנים "סטודיו זיו" עבר לאחרונה תהליך התרחבות, ולפני מספר חודשים עבר הסטודיו למשכן חדש. מעבר הדירה היווה הזדמנות פז לאתגר את העובדים במשרד לתכנן וליצור לעצמם מקום שיהיה מהנה, נוח לעבודה, ומעודד יצירתיות.

 

כשתוכננה הפרוגרמה של המשרד החדש, דבר ראשון היה רצון ליצור תחושתopen-space  עם מספר חללים, שכל אחד מהם ממלא פונקציה שונה: חלל עבודה שמאפשר לשמור על קשרי עין שנדרשים למהלך העבודה, חדר ישיבות, אזור המתנה ושירותים. בחלוקת החלל המחודשת נעשה שימוש בקווים אלכסוניים ליצירת עניין ותחושת מרחב. החזיתות במקום – מערבית וצפונית – מאופיינות בחלונות גדולים לכל האורך, המציפים את החלל באור.

 

על מנת ליצור במקום תחושה גולמית ותעשייתית, אך נעימה ומזמינה, נעשה שילוב בין חומרים שונים: לוחות עץ פירוק מבנייה, פרקט עץ, אריחי בטון, מתכת וזכוכית. דלת הכניסה למשרד חושפת את הבאים, מיד עם כניסתם, לשימוש בחומרים בחלל: המסדרון מרוצף אריחי בטון גדולים, והם מהווים ניגוד לתקרה המחופה לאטות עץ באורכים משתנים. תקרה זו נראית כפרגולה המשמשת כאלמנט עיצובי ואקוסטי, המחבר בין החללים השונים. בין המסדרון לחלל העבודה מפרידות דלתות רשת מאסיביות ממתכת שחורה, המעוצבות בהתאמה אישית. הדלתות נעות על מסילה ותורמות לתחושת הפתיחות בחלל.

 

 

במרכז החלל ניצב אלמנט מוביל, המחלק אותו לשניים – מבנה עשוי לוחות עץ בנייה, אשר ניתן לטעות בו ולחשוב שהינו מחיצה בלבד, אך למעשה הוא מהווה מצדו השני את עמדת העבודה של בעלי המשרד.

 

 

הזכוכית המשמשת כמחיצה, התוחמת את חדר הישיבות, משמרת את תחושת הopen space, ומאפשרת את זרימת האור בין החללים ויחד עם זאת מאפשרת פרטיות.

 

 

בחלל העבודה שולטים הגוונים שחור, לבן, עץ טבעי ונגיעות של אדום. ריצוף פרקט עץ מקנה לחדר תחושת חמימות. לכך מוסיפים גם וילונות לבנים ארוכים מבד שיפון רך, שמחביאים בתוכם שפע מגרות אחסון משרדי. החזיתות הפונות אל הרחוב חופו בנגרות ואלומיניום בגוון שחור, ליצירת עומק חזותי ומסגור "תמונה" של הנוף.

 

 

קיר חדר הישיבות הינו "קיר לבנים" העשוי ממתכת. הקיר, אותו אפשר לראות גם מחלל העבודה, נוצר בעבודת חיתוך לייזר בתכנון הסטודיו. ומה עם הלבנים שנחתכו מהפלטה? אף חלק לא הלך לאיבוד, משום שלבנים אלו יושמו על הקיר של מבואת השירותים.

 

 

חדר השירותים סמוי מהעין ומהמסדרון, והוא מעוצב אף הוא עד הפרט האחרון, עם כיורי ברזל המונחים על אדן רכבת. דלת לבנה בגודל לא סטנדרטי מסתירה את קיר תא השירותים, המחופה פיסות מתכת המגוונות בסוגן, גודלן וצבען.

 

 

 

 

 

 

צוות המשרד עמל על תכנון מפורט וביצוע העבודה. עבודות העץ והפלדה תוכננו ויוצרו על ידי צוות הסטודיו בבתי מלאכה מקומיים, והורכבו על ידי הצוות עצמו בסטודיו – דבר שתרם רבות לתוצאה הסופית, להקפדה על הפרטים וליצירת חוויה שונה.

 

 

 

 

תוכניות המשרד:

 

רשימת ספקים חלקית:

ריצוף – מודי

ברזים וכיורים – ווטרמארק

דלתות פנים – פנדור

תאורה – דורי קמחי תאורה

 


עוד משרדים מעוצבים שכיף לעבוד בהם:

553
5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למה אין מינג'וט כחול ?
חכה חכה סיגלר יראה את זה

אין דברים יפים כאלה!
מהמם, משגע, עיצוב שלא ראיתי במקום אחר. כל הכבוד, ובהצלחה!

וואוו !! שאפו! עבודה מעולה!

חבל"ז

ממש יפה ולטעמי! עבודה נעימה

int(0) cat: 615prof: 0
המלצות נוספות
בודק...